Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Meryem ana eli otu faydalari Kitabı - Meryem ana eli otu faydalari Kitapları

Meryem ana eli otu faydalari konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Meryem ana eli otu faydalari kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Thomas Gordon

Beyaz Balina Yayınları

13. Havari, Hz. İsa`ya gönülden bağlı olan gizemli bir kadının, Mecdelli Meryem`in detaylı biyografisidir. Hz. İsa`nın en sadık takipçisi olan bu kadının adı, sadık ve tutkulu, hem günahkar hem de aziz olan bir kadının imajını çağrıştırmaktadır. Onun Hz. İsa ile ilişkisi hakkında sık sık uç noktalara varan spekülasyonlar, ciltlerce kitap doldurmuştur. Gordon Thomas, bu kitabında bütün yazıns..»»
Mustafa Karaca

Nokta Kitap

Kutsal Kase, Son Akşam Yemeği`nde Hz. İsa`nın içmek için kullandığı ve Arimatealı Yusuf`un çarmıha gerilen Hz. İsa`nın kanını doldurduğu kadeh olarak bilinmekteydi. Kutsal Kase, Hz. İsa`nın kadehi olarak kabul ediliyordu. Tarihte "Sangreal Belgeleri" adıyla anılan belgeler de inanışa göre Kutsal Kase ile birlikte gömülmüştü. Belgelerin bin yıldır Tapınak Şövalyeleri tarafından korunduğuna inanılıy..»»
Mehmet Coral

Doğan Kitap

Meryem Ana`nın kayıp mezarının peşindeki bir grup insan...

Dünyadaki ekonomik ve ruhani güçleri bünyesinde toplamak ve böylelikle dünya egemenliğini perçinlemek, yeni bir Vatikan oluşturmak isteyen ABD...

Hâlâ bir güç olduğunu kanıtlamak isteyen Vatikan...

Merkezi ABD`de olan ve dünyanın en büyük değerli madenlerine sahip Zaminco Şirketi...

Efes`te faaliyet gösteren Basel Vakfı...»»

Pınar Yolaçan

Yapı Kredi Yayınları

Kâzım Taşkent Sanat Galerisi`nde açılan Meryem / Maria sergine eşlik eden bu sergi kitabı Pınar Yolaçan`ın bir yıl içinde ürettiği yirmi iki çarpıcı büyük boy fotoğrafa yer veriyor.

Brezilya`nın kuzey doğusundaki Bahia Eyaleti`nin Itaparica Adası`nda gerçekleştirdiği bu seride Yolaçan, yirmi yedi ile doksan yaşları arasında, Afrika kökenli Brezilyalı kadınların, plasenta ve ciğer gibi malz..»»

Sibel K. Türker

Doğan Kitap

Her şey, sessizliğin koynundan fırlamış gibi duran bir gecede başlar. “Felaketlerin Gecesi”dir bu. Her şey o gecede olup bitmiş, şehir bilinen yüzünü koyu bir huzursuzlukla değiştirmiştir. “Başarısız gazeteci” Ela, yabancısı olduğu bir dünyanın insanlarını “gazeteciliğe sığmayan tuhaf bir sezgiyle” o gecenin içinden bulup çıkarır. Meryem ve Cihangir’le,..»»

Yorgos Leonardos

İnkılap Kitabevi

Tarihi Romanlar»»
Sibel Eraslan

Elest

Meryem hırkasız. Meryem taraksız. Ne sırtını sıvazlayan oldu, ne saçını ören, hem yetim hem öksüz... Ah üzülme yine de. Rızkı Allah`tan gelir her yetim gibi Meryem`in de. Allah varsa ne gam... Sibel Eraslan, farklı dini kaynaklardaki bilgileri bir araya getirerek, bir biyografi kitabından ziyade edebi bir metin içinde Meryem`i aradı, anladı ve yazdı. »»
Abdülhamid Sahhar

Kaynak Yayınları

Eser Hz. İsa'nın hayatını Hz. Meryem'in doğumundan başlamak üzere İslam akidelerine uygun bir şekilde anlatıyor. Bu anlatım didaktik bir tarzdan ziyade gayet akıcı bir şekilde gerçekleştiriliyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Sibel Eraslan

Timaş Yayınları

Meryem'in açık alnı kandildir. Meryem'in açık alnı ufuktur. Her seher güneş oradan yükselir ve her gecenin içine güneş o çizgiden batarak yürür. Meryem'in açık alnı haritadır. O, yol gösterir, işaret eder, el sallar, uğurlar, dua eder hepimize. Kadim günlerden bilinmez yarınlara ilerleyen zaman gemisinin, yolunu rotasını çizdiği ışıklı fener, onun alnında yanar... Meryem, deniz feneridir....»»
Hamdi Kalyoncu

Boğaziçi Yayınları

Kendi dinine önem verenlerin, başka inanca bağlı olanlarla iletişim kurması çok önemlidir. İnsanlar birbirlerinin inanışlarından haberdar olmalı, başka inançları da inceleyebilmelidir. Bu bir ihtiyaçtır. Dinlerarası diyalogdan çok dindarlar arası diyalog olarak ifade edilebilecek bir gayret olur bu! Özellikle kendi inançlarına güvenen ve bunu duyurmak isteyenler için önemli bir fa..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »