Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mehmet yaslan telefon Kitabı - Mehmet yaslan telefon Kitapları

Mehmet yaslan telefon konu başlığında toplam 141 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mehmet yaslan telefon kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Halit Ertuğrul

Nesil Yayınları

Hiçbir kural tanımayan, sıradışı bir gencin nefes kesen öyküsü. Hayalden, kurgudan uzak, tamamen yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi. Manevi hiçbir inancı ve kuralı kabul etmeden yaşarken, öğretmeninin sevgi ve şefkat dolu ilgisiyle dönüş yapan Düzceli Mehmet, bambaşka bir insan olur. Geçirdiği bir trafik kazasından sonra hayatı büsbütün değişen Düzceli Mehmet`in ibret dolu hikayesi, birbirinden il..»»
Yalçın Küçük

Tekin Yayınevi

Fethi, zamanından beş yüz yıldan daha uzun bir süre geçtikten sonra ve insan düşüncesinin yöntemlerinde önemli ve olumlu katkıların yaşandığı bir noktada yazıyorum; ne kadar olduğu gibi yazmak istemiş olsam da, benim aklımın, Fetih`e bakışımı etkilemiş olduğunu inkar etmiyorum. Ancak "gerçek" de, bir ölçüde, yöntemlerine uygun olarak "bildiklerimiz" olmuyor mu; öğrenme, bitmez tükenmez bir serüven..»»
Bir Siyasal Düşünür Olarak

İletişim Yayınları

MEHMET ALI AYBAR BIR SIYASAL DUSUNUR OLARAK»»
Talat Turhan

Sorun Yayınları

Yeni Baskısı Güncel Yayınlarından Çıktı. Kapitalist anarşininin boy verdiği, her türlü ilerici-devrimci sesin susturulmak istendiği bir ülkede Mehmet Eymür, adeta "dukunulamayan adam" kimliğindeydi... Emperyalist hegemonların çok yönlü kuşatmasında, "alt emperyalist" taşeronluğa soyunan geri bir sosyoekonomik yapıda, ününü kendi halkına karşı mücadelesiyle yapmış, bir devlet görevlisi.....»»
Orhan Gökdemir

Chiviyazıları Yayınevi

Pike, Mülkiye`de okurken yıllıktaki onun lakabı... Benmerkezciliğini `başbuğ` olmak için harcadığı enerjiyle kanıtlamayı başardı... Olağanüstü dönemin olağanüstü koşullarında yükseldi... İçsavaşların şekillendirdiği bir devletin polis teşkilatının şeflerinden biriydi. Adı Mehmet Ağar... Fotoğrafı bu kitabın sınırlarının dışına taşacak kadar büyük... Pikesi hep halkın üzerine... Yazılanların bir..»»

Radovan Samarcic

Nokta Kitap

SOKOLLU MEHMET PASA DUNYAYI AVUCLARINDA TUTAN»»
Murat Bardakçı

İnkılap Kitabevi

Facialara kalkan olamadım ise de; siper saika (paratoner) vazifesi gördüm... Bütün musibetleri üzerime çektim. Kendimi feda ederek vatanı kurtarmaya çalıştım. Dinine, devletine, vatanıma ve milletine hıyanet edenlerin aziz Allah`ın kahreden kudretli gücüne hedef olması için yakarıyorum..."


Memleketini Niçin Terketti?
"

... Her tarafı istila eden inkılab ve ihtiras içinde..»»

Mehmet Alagaş

İnsan Dergisi Yayınları

1-Rabbaniyol ve Sünnetullah “Said Hakim”…..................7,65 YTL.

2-Dünden Bugüne Şeytan ve dostları…………...............6,50

3-Şafak Mektupları……………………………...................6,50

4-Mezar Notları……….Muammer Özkan……...................4,35

5-Şeytanizme Rağmen İslami Uyanış………….................6,50

6-Aynalar ve İnsanlar……………………………..............5,40

7-İşaret Yazıl..»»

Hüseyin Tekinoğlu

Kum Saati Yayınları

Ama sonuç, gayenin büyüklüğü kadar muhteşem olmuştur. Nasıl mı?..

İstanbul`un fethiyle birlikte Akdeniz üzerinde kesin hakimiyet elde eden Osmanlı, Hindistan`a giden ticaret yolunun da artık tek hakimidir. Bu durum, ticarî hayatını Hindistan`a endekslemiş olan Avrupalılar için çok büyük bir yıkım olmuştur. Artık Akdeniz`deki Türk devletine fazla vergi vermekten bıkan Avrupalılar, yeni aray..»»

Yonca KöksalDavut Erkan

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Tanzimat`ın yerel uygulamaları üzerine olan çalışmalar Osmanlı Devleti ve farklı toplumsal gruplar arasındaki ilişkilerin XIX. yüzyılda geçirdiği dönüşümü gözler önüne sere. Bu inceleme, Sadrazam Kıbrıslı Mehmet Emin Paşa`nın 1860 yılında çıktığı Rumeli Teftişi belgelerinin tam transkripsiyonunu ve bu belgelerin ışığında Tanzimat dönemi Bulgaristan`ıyla ilgili genel bir değerlendirmeyi içermekt..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »