Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Konya 52 tarifesi Kitabı - Konya 52 tarifesi Kitapları

Konya 52 tarifesi konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Konya 52 tarifesi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Naci Bakırcı

Rumi

KONYA SEHIR REHBERI»»
Arif Yıldız

Sistem Yayıncılık

Güçlü, sürekli olmayı başaran, dış dünya ile rekabet edebilen aile işletmeleri ülke ekonomisinin gelişmesine, işsizliğin azaltılmasına ve gelir düzeyinin yükselmesine katkı sağlar. Bu nedenle aile işletmeleri sadece kendi akraba ve çevresi için değil, aynı zamanda ülke ekonomisi, yani tüm toplum için önemlidir.

Kitapta aile işletmeleri kavramı incelenmiş, aile işletmelerinin uzun ömürlü ol..»»

Ülkü Karatay

Nobel Yayın Dağıtım

Kitapta, Konya’nın köklü ailelerinden Abdulfettahzadelere mensup, yazar Sadrettin Karatay’ın, Kütahya ve Konya’daki gençlik hatıralarının ve 1937 yılından sonra yerleştiği Ankarada’ki gözlemleri ile son yılllarında yapmış olduğu yurt içi gezilerinin izlenimleri yer almaktadır. Yazılar, 1956-61 yılları arsında Konya’da çıkan Zaman ve Yeni Konya gazetelerinde yayınlanmı..»»
Mehmet Ziya Bey

İz Yayıncılık

Müellifin belirttiğine göre “ Bursa’dan Konya’ya Seyahat” adlı bu eser Bursa’da bulunduğu yıllarda neşvünema bulmuş bir arzunun sonucudur. Bursa hakkında edindiği derin tarihi bilgiler, müellifi Konya’ya doğru seyahate yöneltmiştir. Bunda müellifin Mevleviliğe olan meylini mutlaka anmak gerekir. İhtifalci lakabıyla adeta bütünleşen Mehmet Ziya Bey, bu lakabı ‘anma Geceleri’ tertip ettiği için al..»»
Saime Yardımcı

İş Bankası Kültür Yayınları

"Saime Yardımcı Hanım'ın İş Bankası Kültür Yayınları'ndan çıkan Konya Mutfağından - Bağ Evinin Asırlık Sırları kitabının her sayfası gözümü kamaştırıyor. Çorbaların, etlerin, sebzelerin, pilavların, böreklerin, hoşaf ve şurupların, şerbetlerin, reçellerin fotoğraflarından gözlerimi alamıyorum. Bunca yer gezdim, kuzu eti-tahıl-süzme yoğurt üçlüsünden bu kadar çeşitli ve lezzetli yemekler çıkar..»»
Hasan Bahar

Selçuk Üniversitesi Vakfı Yayınları

Bu çalışmamız Orta Anadolu'nun güney kesimlerinin Demir Çağı'ndaki problemlerine çözüm arama ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Hernekadar Demirçağ tanımlaması M.Ö. 1200 yıllarından başlayarak M.Ö. 1. Bini içine alan geniş bir ifade etse de çoğunlukla bu tanımlama M.Ö. 1200 yılları ile M.Ö. 600 yıllarına kadar olan zaman dilimi için kullanılmaktadır. Bu nedenle burada Demirçağında adı ge..»»
Michel Balivet

Nüve Kültür Merkezi

***Allah istiyor ki, evimizi Anadolu'ya kuralım. Bizim son durağımız Konya olacaktır. Çünkü bu şehir bizi çekmektedir.*** -Hz. Mevlâna- Michel Balivet'nin büyük bir emek ve dikkatle hazırladığı Konya Dönen Dervişler Şehri isimli kitabının Fransızca'dan Türkçe'ye çevirilerek, Konya ve Mevlana aşıklarının hizmetine sunma, bu eserin çevrilmesinin temel merkezini teşkil etmektedir. ..»»
Mehmet Ziya Bey

Kırkambar Yayınları

Elimizdeki bu kitap, Mahmudiye Rüştiyesi Coğrafya Muallimi Mehmed Ziya Bey'in 1328 (1912-1913) yılında İstanbul Vatan Matbaası'nda basılan eseridir. Müellif aynı isimle 600 sayfalık bir eser kaleme almış ve o eserde bütün Mevlevi büyüklerinin biyografilerini de vermiştir; fakat yine müellifin belirttiğine göre Malumat Basımevi'nde baskısına başlanan bu çalışma tamamlanamamıştır. ..»»
Sadettin Nüzhet Ergun

Konya Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Yayınları

Konya, insanlık ve kültür tarihi açısından M.Ö. 7000 yıl öncesinden beri Çumra (çatalhöyük)'da ilk yerleşik hayata geçişi, Hitit, Frig, Lidya, Pres, Roma ve Bizanslılarla devam eden medeniyet akışı, İslam uygarlıklarıyla tanışması Anadolu Selçuklu Devletine başkent oluşu, Beylikler, Osmanlı Devleti ve Cumhuriyet ile bu uygarlıkların izlerini taşıyan bir kültür ve medeniyet şehridir. ..»»
Eva de Vitray-Meyerovitch

Konya Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Yayınları

Türkiye'nin tam ortasında, dünyanın önemli beldelerinden biri olan Konya, bizi kendi özelliklerinin keşfine davet etmektedir. Tarihi 9000 yıl öncesine dayanan en eski kent topluluklarından birini, sırrına ancak çok yakın bir zamanda vakıf olabildiğimiz Hitit Krallığı izler... Daha sonraları eski Roma şehri ***İconium*** Hristiyanlığın beşliği olmuş, Saint-Paul İncil'i ilk defa bura..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »