İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler isimli konu başlığında toplam 80 kitap bulunuyor.
  Şifalı Bitkiler kategorisindeki kitaplar
Nimet Özata

Arıtan Yayınevi

İnsanlığın varoluşundan beri kullanılan bitkiler, önceleri gıda, hayvancılıkta zehir, daha sonra da ilaç olarak kullanıla gelmişlerdir. Tarihi M.Ö. 50.000 yıllarına kadar uzanan bitkilerin tedavide kullanılışı, bugünkü modern tıbba da öncülük etmiştir. Eczacılık Fakülteleri’nde okutulan Farmakognozi bilim dalının konusu olan Fitoterapi ve Aromaterapi’nin, günümüzde artan çevresel kirlilik, hastalı..»»
Ayten Altıntaş

Hayykitap

Isparta Valiliği`nin Katkılarıyla Kokulu Gülün Osmanlı Tıbbı ve Aromaterapideki Yeri Kokulu Isparta gülünü bilirmisiniz? İncecik pembe yaprakları olur. Yumuşacık, katmer katmer. Yanlız mayıs ayında açar ve çok güzel kokar. Belki de, kokulu gülü bilseniz de bilmesenizde! Peygamberimizin kokusunu hatırlattığını...Osmanlı hekimlerinin ilacı, saraylı kadınların güzellik sırrı ol..»»
Nuri Öner Güngör

Martı Kitabevi

Pek çok kişi, kendilerini kurtarabilecek şifalı bitkiler bulunduğu halde, çeşitli hastalıklardan acı çekmeye devam ediyor. Doğa, bitkilerle bizlere çeşitli hastalıklardan kurtulma seçenekleri sunar. Eğer bitkilerin birer şifa deposu olduğunu bilirsek ve onları kullanırsak ne kadar sağlıklı ve neşe dolu bir yaşantımız olur. Günümüzde insanlar kendi içsel güçleriyle sağlıklı yaşamayı unuttu. Ba..»»
Mehmet Çerçi

İstanbul Medikal Yayıncılık

Her Derde Deva "Şifalı Bitkiler"»»
Hüseyin Şengöz

Nesil Yayınları

Bu eser, titiz bir araştırma sonucunda derlenip, yine bir o kadar dikkatli bir baskıya hazırlık sürecinden geçtikten sonra siz okuyucularımıza ulaşmış bulunuyor. "Şifalı Bitkiler" uzmanının kaleminden, tecrübe edilmiş ve olumlu sonuçları alınmış binlerce formülün verildi?i ansiklopedik bir eser... »»
Halit Özgülen

Timaş Yayınları

21. yüzyıla girerken Tıp alanındaki bütün gelişmelerin yanında, tüm dünyada Alternatif Tıp denilen şifalı bitkilerle tedaviye büyük bir yöneliş var:
Kimyasal olarak elde edilen ilaçların sebep olduğu yan tesirler kadar, şifalı bitkilerin yüzyıllardır sürdürdüğü etkili tedavi de bu yönelişte önemli rol oynamaktadır. Halit Özgülen, hayatının yaklaşık 55 yılını bu konuya vermiş olan ve çok..»»
Earl Mindell

Prestij Yayınları

İlaç Yiyecekler kitabında Earl Mindell, yaygın olarak kullanılan meyve, sebze, tahıl ve balıkların; akneden mantar enfeksiyonlarına, kardiyovasküler hastalıklardan osteoporoza kadar çeşitli hastalıklardan korunmada ve bunlarla savaşta nasıl yardımcı olabileceklerini açıkça göstermektedir.

Kiraz, üzüm ve çilek kansorejenlerin aktivasyonunu engelleyebilir. Maydanoz, meyan kökü, tahıllar ve ..»»

Tanı

Anahtar Yayıncılık

Kadın hastalıkları ile ilgili bir dizinin ilk kitabıyla tanışıyorsunuz. Tümüyle yenilenmiş ve eksiklerinden arındırılmış bir kitaptır bu. Hastalıklara karşı şifalı bitkiler kullanımı ile ilgili açıklamaların yanı sıra, tedavi başarıları hakkındaki bilgileri de bulabileceğiniz bu kitapta, şifalı bitkiler hakkında bilinmesi gerekenler ve geleneksel reçetelerle ilgili ayrıntılı açıklamalar yer almakt..»»
Kolektif

Hayykitap

Kansere Çözüm Var! Bir yanda sağlıklı insanların ve özellikle çocukların kanserden korunmaları için güçlü bir zırh-rehber, diğer yanda bir kanser hastasının tüm ihtiyaçlarına yanıt veren bir yol arkadaşı. Kitap en güncel bilimsel veriler, en son tedavi teknolojileri ışığında, kansere çözüm bulmaya odaklandı. Gerek kanserden koruyucu yaşam tarzı gerek tedavide izlenecek adımlar gerekse tedavi..»»
Ahmet MarankiElmas Maranki

Mozaik Yayınları

Stratejik araştırmalar uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Fizyoterapist, Biyoenerji uzmanı, Ekstrasens ve İgleroterapist Elmas Maranki çiftinin kaleme aldıkları kitaplarla başlayan Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Süreci, kitlevi bir bilinçlenme hareketine dönüştü. Geçen 2 yıl süre zarfında 500 bin km yol kat ederek yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 250 görüntülü konferans veren çift, 500 bind..»»