Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İsrail Kitabı - İsrail Kitapları

İsrail konu başlığında toplam 81 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İsrail kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Fedai Erdoğ

Ara Kitap

Dünyanın en önemli bölgelerinden biri olan Ortadoğu'da kan ve gözyaşı hep var. Bazen petrol, bazende din savaşları buradaki insanları rahatsız ediyor. Gerçekten mutsuzluğun gerekçesi din ve petrol mu? Gelecek elli yılda petrolün biteceğini düşünürsek dinler arası diyaloğunda başarılı olacağını varsayarsak, medeniyetlerin doğduğu bu bölgeye huzur ve istikrarın geleceği kaçınılmaz bi..»»
George E. Mendenhall

İnsan Yayınları

Antik İsrail'in kökenleriyle ilgili giderek artan çekişmeli tartışmalarda George Mendelhall'in bu kitabı değerli ve kararlı bir çalışma. Yazar, İsrail'in nasıl İsrail olduğunu gösteren resmi oluşturmak için arkeolojik keşiflerle birlikte Kitâb-ı Mukaddes maarifini ve Dilbilim'i ele alıyor. Artık, Kitâb-ı Mukaddes'e aynı gözle bakamayacaksınız. -Amy Dockser Marcus, The View from Nebo: How Archaelo..»»
Ayşe Ömür AtmacaBerna Süer

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

ISRAIL`IN GAP SENARYOSU ISTIHBARAT RAPORLARINA GO»»
Aydoğan Vatandaş

Timaş Yayınları

Beş ayrı davadan yargılanarak toplatılan ve neticede beraat eden bu kitap, Türkiye`nin gizli, fakat gerçek tarihidir. Körfez Savaşı`ndan Çekiç Güç`e, Kürt Devleti projesinden Susurluk`a, Uğur Mumcu suikastinden Eşref Bitlis cinayetine, Muavenet olayından ordu içindeki yapılanmaya değin gizli kalmış birçok olay, bambaşka bir üslupla, tüm belgeleriyle birlikte yeniden ele alındı.»»
Recep Öztürk

Odak Yayınevi

Bu kitap ile, Türkiye'nin Orta Doğu'ya yönelik dış politika oluşturmasında en önemli faktörlerden biri olan Batı ile ilişkilerinin yansımaları ışığında Türkiye-İsrail ilişkilerinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Jeostratejik ve jeopolitik açıdan önemli bir konuma sahip Orta Doğu'nun başlıca aktörlerinden İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerini etkileyen faktörler çıkış noktası alınarak, ..»»
Fatma DoğruelA. Suut Doğruel

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Türkiye’nin 1970’li yılların sonunda girdiği yapısal kriz sonrası başlayan istikrar arayışları serüveni yirmi beş yılı aştı. Ekonomik istikrarsızlığın neredeyse hiç bitmediği, kısa bir süre öncesine kadar nüfusun yaklaşık üçte ikisinin enflasyonsuz bir yaşamı tanımadığı ülkemizde sorunlar yıllardır kur, faiz ve borsa üçgeni içinde tartışıldı. Bu nedenle, bugüne kadar Türkiye’nin geleceğini..»»
Yılmaz Tezkan

Dergah Yayınları

Orta Doğu'da yirminci asrın başlarında mayalanmaya başlayan, 14 Mayıs 1948'de İsrail Devleti'nin kurulmasıyla yarım asrı geçen çatışmalar zincirine, İsrail tarafına, bir başka açıdan bakan kitapta İsrail'in güvenlik endişeleri, sosyal yapısı, kurulduğu tarihten itibaren nerede ise devamlı bir savaş içinde yaşayan bir devlette sivil-asker ilişkileri, İsrail güvenlik stratejisinde kitle tahrip sil..»»
Mehmet Günal

Arap Baharı ve Suriye Meselesi Işığında Mayın Temizleme İsrail ve AKP - Mehmet Günal - %5 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Vecdi Gönül nasıl önce ***olmaz*** dediği yasaya sonra ***olur*** dedi? Mayınlar neden Türk Silahlı Kuvvetlerine temizlettirilmiyor? Başbakan Erdoğan neden ısrarla mayınlı araziyi İsrailli şirketlere vermek istiyor? ***Mayını ben temizlerim*** diyen Kilis Valisi neden görevden alındı? Mayınlı arazilerin İsrail'e bırakılması ***Van Minüt***un bedeli mi? Yeni Şafak gazete..»»
Altemur Kılıç

Buğra Yayınevi

Dersimiz tarih... Büyük Kürdistan'a uzanan gaflet yolunun haritasını, idam edilmeyip hayatta bırakılan Abdullah Öcalan, nam-ı diğer Apo çizdi ve sınırları da belirledi. Büyük Kürdistan'a doğru adım adım yol alıyor. Apo şimdi T.C. devleti karşısında Büyük Kürdistan'ın baş temsilcisi ve Büyük Kür..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »