Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İsrail Kitabı - İsrail Kitapları

İsrail konu başlığında toplam 78 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İsrail kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Aydoğan Vatandaş

Timaş Yayınları

Beş ayrı davadan yargılanarak toplatılan ve neticede beraat eden bu kitap, Türkiye`nin gizli, fakat gerçek tarihidir. Körfez Savaşı`ndan Çekiç Güç`e, Kürt Devleti projesinden Susurluk`a, Uğur Mumcu suikastinden Eşref Bitlis cinayetine, Muavenet olayından ordu içindeki yapılanmaya değin gizli kalmış birçok olay, bambaşka bir üslupla, tüm belgeleriyle birlikte yeniden ele alındı.»»
Marwan Bishara

Kitap Dünyası

FILISTIN/ISRAIL BARIS VEYA IRKCILIK»»
Richard Deacon

Anahtar Yayıncılık

Bu kitap dünyanın en korkunç gizli servisinin gerçek öyküsüdür. Yazan da İngiliz gizli servislerinde yıllarca çalışmış olan Richard Deacon. Yalnız yazarı değil anlattığı birçok konu, yazarın Ortadoğu’ da görevli olduğu döneme rastlıyor ve olayların içinde yaşıyor. İsrail Devleti’ nin kuruluşu çok eskilere dayanmasa da, tarih boyunca çeşitli baskılara maruz kalan Yahudiler, varlıklarını sürdürebilm..»»
Türel Yılmaz

Platin Yayınları

Ortadoğu, dünya siyaseti gündeminden, 20. yüzyıl boyunca hiç düşmediği gibi, var olduğu günden bugüne İsrail de Ortadoğu ve dünya siyaseti gündeminden hiç düşmemiştir. Realist yaklaşıma göre, devletler, güçleri oranında bölgesel ve uluslararası politikada rol alırlar. Ancak İsrail, bugüne kadar toprak alanı ve nüfus büyüklüğü açısından küçük devletler kategorisine giren bir ülke olmasına rağmen, r..»»
Selin Çağlayan

İletişim Yayınları

İsrail hakkında ne biliyoruz? Ortadoğu’da ABD’nin stratejik müttefiki...? “Bölge”nin nümunelik demokrasisi...? Filistin’i işgal altında tutan “zalim”/“terörist” devlet...? Arap ve Müslüman dünyasının baş düşman imgesi...? Antisemitizm mağdurlarının ve Soykırım’ın kurbanlarının sığınağı...? “Vaadedilmiş Toprak”? İsrail Sözlüğü, tarihiyle, insanlarıyla, tartışmalarıyla İsrail’i anlatıyor. En..»»
Hasan Taşkın

Truva Yayınları

ISRAIL`IN GAP SENARYOSU ISTIHBARAT RAPORLARINA GO»»
Ayşe Ömür AtmacaBerna Süer

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

ISRAIL`IN GAP SENARYOSU ISTIHBARAT RAPORLARINA GO»»
Kenize Mourad

Everest Yayınları

Kenize Mourad, Filistin-İsraîl ateşi arasında kalan kurbanların ölüm ve mülteci kamplarındaki zor hayatlarını, korkularını, ihtiyaçlarını bütün insanlığın adalet duygusuna ve vicdanin sunuyor. Kenize Mourad, annesi Selma Sultan`ın hayatını yazdığı Saraydan Sürgüne romanı ile bütün dünyada tanınmıştı. Ortadoğu`da 15 yıl boyunca gazeteci olarak çalışan Kenize Mourad, romancı duyarlılığını ga..»»
Efraim Inbar

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Yayınları ***ASAM***

1990`ların İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkiler büyük ölçüde genişlemiş ve daha önceleri görülmemiş bir yakınlık derecesine ulaşmıştır. 1991`in sonunda Türkiye`nin İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini büyükelçilik seviyesine çıkartmasından itibaren iki ülke arasında çok sayıda üst düzey resmi ziyaret gerçekleşmiştir. Türkiye ve İsrail arasındaki yeni ortaklık Soğuk Savaş sonrası dönemde Orta ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »