Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hilal av market ankara Kitabı - Hilal av market ankara Kitapları

Hilal av market ankara konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hilal av market ankara kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
David Ball

Literatür Yayıncılık

HAC VE HILAL SAVRULAN YUREKLER»»
Stephen Kinzer

İletişim Yayınları

Hilal ve Yıldız "İki Dünya Arasında Türkiye"»»
Attila İlhan

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yıldız, Hilal ve Kalpak: Gazinin Ulusal Solculuğu»»
Malta Kuşatması

Doğan Kitap

Anne Rice vampir romanlarına bambaşka bir biçim verdi... Stephen King korkuyu yeniden icat etti... Tim Willocks bir kahramanlık, trajedi ve tutku masalıyla tarihi romanı yeniden hayata döndürdü...

Mayıs 1565...

Osmanlı İmparatoru Muhteşem Süleyman, St. Jean Şövalyeleri`ne cihat ilan etmişti. Tüm zamanların en büyük donanması, Malta Adası`ndaki Hıristiyan kalesine doğru yaklaşıyordu. Tür..»»

Osman Koç

Liman Yayınları

Bu kitap, 1915`te cepheye uğurlanıp, bir daha kendilerinden haber alınamayan, yoklukları "Seferberliğe gitti bir daha dönmedi" cümlesiyle özetlenen dedelerinizin, tarihe sığmayan destanını anlatmaktadır.

Vatan, millet, bayrak, namus din gibi mukaddes değerler için, nasıl savaştıklarını, nasıl şehit düştüklerini gözler önüne sermekte, "Çanakkale Ruhu" denilen o müthiş enerjiden bukleler sunmak..»»

Ahmet Yılmaz Boyunağa

Timaş Yayınları

Avrupa içlerinden Arabistan çöllerine yapılan uzun bir yolculuk... Haç ve Hilal uğruna savaşan iki büyük ordu... Bir tarafta tüm Avrupa'nın maceraperest ve hayalci şövalyeleri, diğer tarafta ise Selahâddin Eyyübî önderliğindeki isimsiz kahramanlar... III. Haçlı Seferini anlatan bu roman tarihe ışık tutuyor... (Tanıtım Yazısı'ndan) »»
Bilal Eren, Hakkı Karatekeli

Cihan Yayınları

Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı; tarihe sığmayan nice kahramanların ortaya çıktığı, her karış toprağın şüheda ile dolu olduğu bir kutlu mekandır Çanakkale... "Hasta Adam ölürse, mirasını paylaşmak için birbirimize gireriz. İyisi mi hazırlıklı olalım, anlaşalım. Hasta, kucağımızda ve kontrolümüz altında ölsün. Mirasını da kavgasız-gürültüsüz paylaşalım" diyerek gelmişlerdi İtilaf Devl..»»
Hüseyin A. Emiroğlu

Zafer Yayınları

Bu öykü dizisinin kitapları, Türk'ü, Kürd'ü, Çerkez'i, Laz'ı, Boşnak'ı, Arnavut'u, ve dahi kırk türlü milleti ile; Vatan için, bayrak için, ar için, namus için, Şeref için, haysiyet için, Mazinin hatırası, istikbalin hatırı için "Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli" için "Hakk'a tapan milletimin, hakkı olan istiklal" için, Ezan için, Kur'an için, Peygamber (asm) için, ve Lailahe illallah! Al..»»
Ahmet B. Karabacak

Bilgeoğuz Yayınları

Cennet vaadine ulaşmak ümidi dışında, bir menfaat düşünmeden, gençliğini yaşamadan toprağa düşenler, yaralanıp sakat kalanlar, cezaevlerinde ömürleri tükenenler, kendilerinin ve yakınlarının istikballeri sönenler, onların acısı ve türlü yokluklarla, sıkıntılarla çile çekenlerle, hiç birini tanımadıkları halde aynı acıyı paylaşan, yürekleri yanan ülkücü Türk insanı için hazırlandı. (Tanıtım Bült..»»
Arif Akpınar

Muştu Yayınları

Tarihin altın sayfalarında yaşanmış lirik kahramanlık hikâyeleri, her zaman kalpleri derinden etkilemiştir. Bu titreyiş, ruhların ecdada olan vefa borcundan kaynaklanır. Bu kitaptaki hikâyelerde; savaşın acımasızlığı içinde bile insanlığını koruyabilen ve canıyla, kanıyla insanlık dersi veren kahramanlarımız vardır. Ceddimizin, bir hilâl uğruna insanlığını yitirmeden nasıl kahraman..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »