Gün geldi ağladığım günlere ağladım. HZ. EBUBEKİR [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hasan heybetli kimdir Kitabı - Hasan heybetli kimdir Kitapları

Hasan heybetli kimdir konu başlığında toplam 80 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hasan heybetli kimdir kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

Al Yanaklı Hasan, Muzaffer İzgü`nün 7-12 yaş grubundaki çocuklar için hazıladığı ve Figen Renda`nın resimlediği 12 öyküden oluşan güzel bir kitap. »»
Yaşar Şahin Anıl

Gendaş Kültür

Sözlüklerde terör; "Bir gücü, bir iktidarı zorla kabul ettirmek amacıyla sistemli bir biçimde şiddet kullanma, yıldırma, tedhiş" olarak tanımlanmaktadır. Aynı sözlükler terörizmi de: "Bireylerin ya da azınlıkların şiddete dayanarak ve kişilere, mallara ya da kurumlara yönelik siyasal eylemi; bu şiddet eylemlerinin tümü" olarak anlatmaktadır.

Uygulamada terör: "Bir siyasal hedef ve bu hedef..»»

Faik Bulut

Berfin Yayınları

Alamut Piri Hasan Sabbah`ın gerçek öyküsü. Hasan Sabbah, Ömer Hayyam ve Nizamülmülk ile hiç okul arkadaşı olmadı. Cennet Fedaileri diye bir örgüt hiç kurulmadı. Haşhaşiler (afyonkeş) Alamut Kalesi`nde asla barınmadılar. Sahte Cennet kesinlikle yaşanmadı. Marco Polo, Alamut Kalesi`ni hiç görmeden yazdı.

Gerçek Hasan Sabbah kimdir, ne yapmıştır? Alamut Kalesi ile sahte cennet efsanesinin aslı..»»

İsmail Kaygusuz

Su Yayınevi

Hasan Sabbah`ın (1032-1124) özgürlükçü, barışçıl, eşitlik ve paylaşımcılık temelleri üzerine kurduğu Alamut Devleti,167 yıl hüküm sürmüştü. Alamut, Pamir`den güneydoğu Akdeniz kıyılarına ve Filistin`e kadar uzanan geniş Ortadoğu coğrafyası içinde,300`e ulaştığı bilinen Baş Dai`lerin yönetiminde, ortaklaşa çalışarak, aynı kazandan yeniden, özel mülkiyetin olmadığı kale yerleşim birimleri `Darül ..»»

A.M.C. Şengör

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Hasan-Ali Yücel ve Türk Aydınlanması»»
Hasan Cihat Örter

Bemol Müzik Yayınları

Hasan Cihat Örter bestelerinin bir kısmını kapsayan orjinal notalı kitap.

Asya Esintisi, Akdeniz, Aşka Davet... ve 29 beste daha. »»

Mehmet Açar

İthaki Yayınları

HAYATIN ANLAMI/YA DA AKHISARLI HASAN TUTUN'UN MACE»»
Sefa KaplanHasan Pulur

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Hasan Pulur, basınımızın sınır tanımayan keskin kalemlerinin günümüzdeki nadir örneklerindendir. Kimi zaman kalp kırıp can yaktığı olsa da üzerinde en ufak bir şaibe bulunmaz, dürüstlüğünden en ufak bir şüphe duyulmaz.

Bu kitapta Hasan Pulur, o keskin diliyle elli yılı aşan gazetecilik serüveninde yaşadıklarını, tanık olduklarını, duyduklarını, kısacası hayatını anlatıyor. 27 Mayıs`tan 28 ..»»

Alev Coşkun

Cumhuriyet Kitapları

Hasan Âli Yücel, hangi koşullarda kültür alanındaki büyük eylemleri yaptı ve Köy Enstitüleri`ni yarattı?

Bir yılda 20 Köy Enstitüsü açıldıktan ve beş yıl içinde 20 bine yakın köy öğretmeni yetiştirildikten sonra ne oldu?

Siyasal yaşamdaki iki büyük başarısının Köy Enstitüleri ve demokrasi olduğunu söyleyen İnönü, Köy Enstitüleri`nin kapatılmasını neden engelleyemedi?

Köy Enst..»»

Murat Göğebakan

Nokta Kitap

1997 Yılının 21 Mayıs gecesi, saat 23:45`te "Ben Sana Aşık Oldum" diye bir şarkıyla tanıştık. Bu şarkı kısa zaman içinde birçok insanın yaşamına girdi ve Türkçe müziğin klasikleri arasındaki yerini aldı. Bu şarkıyla birlikte Anadolu rock diye tanımlanan müziğin en önemli temsilcilerinden biri de yaşamımıza girmiş oldu : Murat Göğebakan.

Şüphesiz, Murat Göğebakan`ın müzikal serüveni çok da..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »