Çoğu zaman babama acıdığımı hissederdim, ona sevdiğimi söylemediğim için. Aslında kendime acıyordum. Benim söylemeye ihtiyacım, onun duymaya ihtiyacından daha fazlaydı. Trevanian
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Hakan tanfer vikipedi Kitabı - Hakan tanfer vikipedi Kitapları

Hakan tanfer vikipedi konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hakan tanfer vikipedi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hakan Albayrak

Vadi Yayınları

Demirtaş Ceyhun

Sisçanı Yayınları

Ziya Gökalp, ***Türkçülüğün Esasları*** adlı ünlü kitabında, ***Türk tipinin her şeyi güzel, Osmanlı tipinin her şeyi çirkindir***, ***Türkler ile Osmanlılar birbirlerini sevmezdi.*** diye yazmaktadır. Gerçekten Türk değil midir Osmanlılar acaba? Kimi çevrelerce ***Padişah analarının soy kütüklerine bakılarak*** savlandığı gibi, ***Tarihin bir anındaki koşulları mı yarattığı, ar..»»
Demirtaş Ceyhun

Sisçanı Yayınları

Sultan Hamid'in Maarif Nazırı Haşim Paşa, okul sayısı biraz artıp da işler karmaşıklaşınca, ***Şu mektepler olmasa, maarifi ne güzel idare ederdim!*** demiş. Biliyorsunuz, ne zaman dinlemişsek Haşim Paşa'nın bu sözlerini, ***Yahu!...Mektep olmadan maarif olur mu bre!...*** diyerek, adamın cahilliğine hemen kahkahayı patlatmışızdır hepimiz. Gerçekten, okul olmadan maarifin olmaya..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan Abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da (!) şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf ü güzaf, Sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanınmasına, tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanl..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur Abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih, usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf u güzaf, sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanaınmasına tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanlı İmparatorluğu'..»»
Aydın Çakmak

Ötüken Yayınları

Osmanlı tarihinin en dikkate değer padişahlarından biri olan II. Abdülhamid, tahttan indirilmesinin ardından başkent dışında bir yere sürgün edilen ilk ve tek Osmanlı padişahıdır. Elinizdeki bu çalışma, onun Selanik'te Alâtini Köşkü ve daha sonra İstanbul'da Beylerbeyi Sarayı'nda geçirdiği hükümdarlık sonrası yıllarını ele alıyor. II. Abdülhamid, 1909-1918 yılları arasındaki yaklaşık dokuz yıllık ..»»