Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hakan tanfer vikipedi Kitabı - Hakan tanfer vikipedi Kitapları

Hakan tanfer vikipedi konu başlığında toplam 11 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hakan tanfer vikipedi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hakan Albayrak

Vadi Yayınları

Demirtaş Ceyhun

Sisçanı Yayınları

Ziya Gökalp, ***Türkçülüğün Esasları*** adlı ünlü kitabında, ***Türk tipinin her şeyi güzel, Osmanlı tipinin her şeyi çirkindir***, ***Türkler ile Osmanlılar birbirlerini sevmezdi.*** diye yazmaktadır. Gerçekten Türk değil midir Osmanlılar acaba? Kimi çevrelerce ***Padişah analarının soy kütüklerine bakılarak*** savlandığı gibi, ***Tarihin bir anındaki koşulları mı yarattığı, ar..»»
Demirtaş Ceyhun

Sisçanı Yayınları

Sultan Hamid'in Maarif Nazırı Haşim Paşa, okul sayısı biraz artıp da işler karmaşıklaşınca, ***Şu mektepler olmasa, maarifi ne güzel idare ederdim!*** demiş. Biliyorsunuz, ne zaman dinlemişsek Haşim Paşa'nın bu sözlerini, ***Yahu!...Mektep olmadan maarif olur mu bre!...*** diyerek, adamın cahilliğine hemen kahkahayı patlatmışızdır hepimiz. Gerçekten, okul olmadan maarifin olmaya..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan Abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da (!) şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf ü güzaf, Sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanınmasına, tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanl..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur Abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih, usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf u güzaf, sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanaınmasına tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanlı İmparatorluğu'..»»
Aydın Çakmak

Ötüken Yayınları

Osmanlı tarihinin en dikkate değer padişahlarından biri olan II. Abdülhamid, tahttan indirilmesinin ardından başkent dışında bir yere sürgün edilen ilk ve tek Osmanlı padişahıdır. Elinizdeki bu çalışma, onun Selanik'te Alâtini Köşkü ve daha sonra İstanbul'da Beylerbeyi Sarayı'nda geçirdiği hükümdarlık sonrası yıllarını ele alıyor. II. Abdülhamid, 1909-1918 yılları arasındaki yaklaşık dokuz yıllık ..»»
Hakan Çoker

İnkılâp Kitabevi

İnsanoğlu yaşamın pek çok alanında olduğu gibi bebeklerin dünyaya gelmesi gibi önemli bir olayda da doğallıktan uzaklaştı maalesef. Doğumların birçoğunun tıbbi bir neden olmasa bile bir ameliyat yöntemi olan sezaryenle sonuçlanması veya normalle sonuçlansa bile tıbbi müdahale oranlarındaki artış bunun en büyük ispatı sayılabilir. İşte doğal doğum ekolünde; bu durumun anne ve bebek açısından dezava..»»
Mürsel Gündoğdu

Nesil Yayınları

Türk cihan hâkimiyeti mefkûresinin mimarı... Karahanlı Hakan'ı Abdülkerim Satuk Buğra Han'ın Türk milletini İslâm'la tanış ve biliş kılma mücadelesi... Altaylardan Tuna'ya İslâm'ın son çağını yürütme ve göklere yükseltme azminin hikâyesi. İstanbul'dan Pekin'e oradan da bozkırın kalbi olan Kaşgar'a yapılan esrarengiz bir seyahat. Tanrı Dağları'nın doruklarında ve uçsuz bucaksız İç Asya steple..»»
Mustafa Turan

Elit Kültür Yayınları

Elinizdeki eser; bilgi, belge ve bulgular ışığında incelenerek, kaynaklardan aktarılan örneklerle Sultan 2. Abdülhamid'i gerçek yönüyle okuyucuya tanıtmayı amaçlamaktadır. »»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan Abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında "Vur abalıya!" kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da (!) şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf ü güzaf, Sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanınmasına, tanıtı..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »