Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Gizem altunay Kitabı - Gizem altunay Kitapları

Gizem altunay konu başlığında toplam 29 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gizem altunay kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Peter Kingsley

Kabalcı Yayınları

İÖ beşinci yüzyılda yaşadığı dışında hakkında çok az şey bildiğimiz Empedokles Batı kültürünün gelişmesinde çok önemli bir rol oynadı. Bir kısmı ilk defa burada gün ışığına çakın malzeme ve bir yaşam, gizem dini ve büyü, insanın kendi ilahiliğini anlama mücadelesi olarak felsefi bağlamlarına yerleştirilen fragmanlarıyla Empedokles ilk defa böyle kapsamlı bir incelemeye konu oluyor. Ayrıca Empedokl..»»
Dan BurtonDavid Grandy

Varlık Yayınları

Büyü, Gizem ve Bilim, inancın "üçüncü mecrası" olarak, Batı uygarlığının biçimlenmesinde olduğu kadar Yunan rasyonalizmi ve Yahudi-Hıristiyan geleneğinde de büyük önem taşıyan, canlı ve zeki bir dünyada açıklamalar arayışında olan okültü ve gizlice kötüye kullanılan gücünü (çağdaş bilimi de göz önünde bulundurarak) mercek altına alıyor.

Bilimin zaferi tüm diğer gerçeklik açıklamalarını bozg..»»

Mary Price

Ayrıntı Yayınları

Görülen her şey fotoğraflanabilir ve farklı bağlamlarda farklı anlamlar yüklenerek sonsuz sayıda çoğaltılabilir. Günlük gazetede yer almış bir haber fotoğrafı daha sonra bir müzenin duvarında sergilenebilir. Ancak görsel içeriği değişmediği halde artık haber olarak görülmek yerine tarihsel, toplumbilimsel veya sanatsal açıdan betimlenecek ve öyle görülecektir. Bunun da ötesinde aslında hiç var ..»»

Art Book

Dost Kitabevi Yayınları

Gauguin "Bir Rnek ve Gizem Ustası" Art Book»»
Çiğdem Dürüşken

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Büyük İskender’in Asya’yı fethinden sonra, Yunanlılar arasında hızla yayılan Doğu’nun gizem tapımları, bireysel inanç özlemi çeken Romalıları da etkisi altına almakta gecikmemiştir. Anadolu’dan gelen Phrygia kaynaklı Cybele Gizemleri, Trakya kaynaklı Orpheuscu öğretilerle örülü Bacchus Gizemleri, Yunan’ın Ceres ve kızı Persephone’yle ilgili Eleusis Gizemleri, Mısır’dan gelen İsis ve Osiris Gizemle..»»
Alexandra David-Neel

Dharma Yayınları

TIBET'DE BUYU VE GIZEM»»
Emrullah Tekin

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Ben, adına "Occult Fenomenler" denilen olayların araştırılmasını bilim dışı yada değersiz diye daha baştan kabul etmeyenlerden değilim. Eğer, bilim kariyerimin sonunda değil başında olsaydım, tüm zorluklara rağmen başka bir araştırma alanı seçmezdim. Dr. Sigmund Freud 24 Temmuz 1921 Yaşayabileceğimiz en güzel tecrübe, gizemli olandır. Albert Einstein Modern insanın psikolojik tavırlar..»»
Mustafa Başer

Çizgi Kitabevi Yayınları

Hayal varsaydım öyle düşündüm dün senin gözlerinle bakmak istedim dünyaya; bakamadım kamaştı güzelliğinden kendi gözlerimden utandım farkına varamadığı güzelliklerden (Kitaptan) »»
Esma Yakar

Timaş Yayınları

Yarınlar bilinmeyen bir bilmecedir insanoğlu için... Kimi ağlayarak doğar sevgi ile karşılanır, kimi geride gözyaşları bırakarak göçer gider... Yarınlar kime ne getirir, kimden ne götürür bilinmez... O ulvi bilinmezliktir ki insanoğluna yaşama azmi verir... Gizem'i okurken yarınlar için hayaller kuracak, bilinmeze yolculuk edeceksiniz... Gizemlerle dolu olan Gizem'in hayatında, kendi hayalleri..»»
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Panama Yayıncılık

"Aşktan mutluluk, güven beklerler, hâlbuki aşk son zerresine kadar kendini vermektir. Ruhundaki son zerreye kadar sevdiğin olmak istemektir. O'nun içinde eriyecek kadar sevmek, kendinden kopmak demektir. İşte ben aşk derken böyle bir aşktan bahsediyorum, ölmekten bahsediyorum. Var mı O'nun aşkıyla ölmeye cesareti olan?..." -Şems-i Tebrizi- "İnsanlar Maşuk aramıyor, bencil duygularına köle ar..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »