Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Gelin kaynana damat manileri Kitabı - Gelin kaynana damat manileri Kitapları

Gelin kaynana damat manileri konu başlığında toplam 52 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gelin kaynana damat manileri kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

Muzaffer İzgü`nün, `Anneannemin Akıl Almaz Maceraları` isimli çocuk dizisinin altıncı kitabı Anneannem Gelin Oldu, yine Arsal İmer`in çizgileriyle resimlenmiş dört güzel öyküden oluşuyor. »»
Zehra İpşiroğlu

Adam Yayınları

GELIN COCUKLAR BIRLIKTE DUSUNELIM»»
Yılmaz Ünlü

Berfin Yayınları

Giritli Gelin, binlerce yıl dinlerin, kavimlerin harmanlandığı Tarsus kentine zorla gönderilen ailelerden birinin kızıdır. Rumca`dan başka dil bilmeyen Ayşe ile Ermeni fabrikatörün oğlu Artin ve onun süt kardeşi, toprak işçisi Bilal arasında geçen aşk ilişkilerinin romanıdır. Kurtuluş Savaşı`nda Fransızların Tarsus`u ele geçirmeleri ile başlayan olaylar, Artin ve komitacı arkadaşlarının, bağımsız ..»»
Şebnem Güler Karacan

Selis Kitapları

KAYNANAMIN HAKLARI KAYNANA -GELIN-DAMAT ILISKILERI»»
Kemal Yalçın

Birzamanlar Yayıncılık

Emanet Çeyiz” ve “Seninle Güler Yüreğim”in yazarı Kemal Yalçın’dan
“Gizli Ermeniler”e dair bir roman


»»

Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

Bu kitapta okuyacakları öyküler ile çocuklar kimi zaman "Ağlayan Palyaço" ile hüzünlenecek, "İnci Öğretmen" ile hayaller kuracak, "Simit Yeme Yarışı" ile eğlenecek, kimi zaman da "Gelin Bebek"te kendilerini bularak okuma zevkini doyasıya yaşayacaklar.»»

Cengiz Aytmatov

Elips Kitap

Aytmatov, milletinin tarih boyunca kazandığı sosyal, kültürel, ahlaki, edebî, askeri yani, bütün maddi, zenginliğini eserlerine yansımış, yaşadığı coğrafyanın insanının tarih içinde kazandığı değerleri, acılarını, kahramanlıklarını, tecrübelerini yazıya döküp ölümsüzleştirmiş, halkının içine düştüğü zor durumları eserlerinde en güzel şekilde anlatmış, onların çözümlerine dair ipuçları göstermiş..»»

Julie Garwood

Epsilon Yayınları

Kralın emrine karşı gelmek olanaksızdı. İskoçya`nın en güçlü toprak sahibi Alec Kincaid, İngiliz bir gelinle evlenmek zorunda kalmıştı. Baron Jamison`un en küçük kızı Jamie, Alec`in seçtiği gelindi. Alec`in ilk dikkatini çeken Jamie`nin menekşe rengi gözleri ve öfke dolu cüretkar bakışları olmuştu. Bu kadın, korkusuz savaşçının adeta ruhuna dokunuyordu. Şehvetiyle onun bedenini kavuruyordu. Jam..»»

William Goldman

Epsilon Yayınları

"Bir insan dünyasının değişeceğini anı nerden bilebilir ki? Henüz gerçekleşmeden önceki tecrübelerinin, bütün o yılların bir hiç uğruna hazırlık olduğunu kim söyleyebilir ki? En azından bir şeyler olmaya başladığının farkında olmalıydım. Belki de hala farkında değildim; rüzgardaki ilhamı kim hissedebilirdi ki?" Aşk, macera, korsanlar, prensesler, devler, mucizeler, korku, heyecan... ..»»
Eyüphan Kılıç

Karınca Yayınevi

Topluma mal olan ’Sarı Gelin’` türküsü hakkında ortaya atılan ‘Sarı Gelin`in sarı bir kız olduğu ve aslen Ermeni olduğu’` yönündeki iddialara, romanda açıklık getiriliyor. Kitapta, ‘Sarı Gelin`in esmer, yeşil gözlü ve annesinin Ermeni olduğu gerçeğinin yanı sıra ona aşık olanın da Bağdat`tan gelen bir Şeyh olduğu, bu türkünün de Şeyh tarafından yazıldığı’ anlatılıyor. SARI GELİN`İN ÖYKÜSÜ: ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa »