Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Fil Kitabı - Fil Kitapları

Fil konu başlığında toplam 503 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Fil kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Roger Garaudy

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Bu kitap ürkütücü gerçekleri, kaynak ve delilleriyle ortaya koyarak haykırdığı için Batı'da yasaklandı. O yüzden hiçbir kitabevinde bulunmuyor. Kitabı okuyunca kimlerin, neden yasakladığını görecek, yasaklayanların mı yoksa yazarın mı haklı olduğuna siz karar vereceksiniz. Sadece şu kadarını hatırlatmakla yetinelim: Churchill'in Üçüncü Dünya Savaşı'nın Ortadoğu'da patlak vereceğini ve bunun da İsr..»»
Hakan Yılmaz Çebi

Onikinci Kitap

Ramazan Balcı

Nesil Yayınları

Bir asra yaklaşan bir sürenin sonunda Filistin cephesinin acıları hâlâ dinmedi. Anadolu'dan oğlunu askere gönderen analar hâlâ ağlıyorlar. Hâlâ Bağdat'ta Basra'da İngiliz bombaları patlıyor. Çölün sıcakkanlı insanları, yavrularının parçalanmış cesetlerini göstererek Batılı efendinin insafa gelmesini bekliyorlar. Kudüs'te, Gazze'de dün Konya'dan, Kayseri'den giden Mehmed'in başına yağan şarapnel..»»
Ramzy Baroud

Sitare Yayınları

"Ağaçlar gibi dimdik ayakta ölürüz biz!" deyişi nesiller boyu Filistinlilerin ruhuna işlemiştir. İkinci Filistin İntifadası'nı tarihçiler nasıl kayda geçirirlerse geçirsinler, çoğu Filistinli ve vicdanı olan herkes, bu intifadayı her zaman özgürlük, insan hakları ve adalet için verilmiş bir mücadele olarak hatırlayacakdır... "Baroud'un keskin gözlerinden pek bir şey kurtulamamış, su yüzüne ..»»
Necdet İçel

Çise Kitap

Filistin... İnsanların sahip olmak için en çok uğraş verdikleri, yüzyıllar boyu savaştıkları, kan ve gözyaşına boğulmuş topraklar... Filistin geçmişte olduğu gibi günümüzde de ilgi odağı olmaya devam etmekte zalim ve mazlumun bir arada yaşadığı bir toprak olmaya devam etmektedir. Hiç merak ettiniz mi, Filistin niçin bu kadar büyük bir ilginin odağı olmuştur? Kimin, nerede, niçin, neden iddias..»»
M. Ahmet Varol

Beka Yayınları

Filistin meselesi hakkındaki yanlış bilgiler, yanlış kanaatler ve tahliller bu dava konusunda önemli sorumluluklar gerektirdiğini düşündüğümüz birtakım hatalı duruşlara sebep olmuştur. Bu hataların başta geleni ise Filistin davasını sahiplenme konusundaki çekingenliktir. Birçoklarının hala bu meseleye bir İslam davası, Müslümanların ortak meselesi olarak bakmak yerine bir Arap sorunu olarak yakl..»»
Hubert Haddad

Pupa Yayınları

Aynanın içinden geçen bir İsrail askeri, karşı tarafta kendini buluyor. İsrail askeri Cham, Filistinli komandolar tarafından kaçırılıp, ağır yaralı ve hafızasını kaybetmiş halde bir mezarlığa terk edilir. Bu terk ediliş, Cham'ın aynanın içinden geçişi ve "öteki tarafta" yeniden doğuşu anlamına gelecektir. Gerçekte kim olduğunu unutan "meçhul asker", oğlunu kaybetmiş Filistinli Esmahan'ın oğlu..»»
Yusuf Karadavi

Nida Yayınları

Bu çalışma farklı zaman ve durumlarda verdiğim fetvalardan oluşmaktadır. Fetvaların tümü, Filistin Sorunu'nun yanı sıra topraklarımızı gasp eden, halkımızı yurtlarından çıkaran, canımıza kast eden, mukaddesatımıza saldıran Yahudilere karşı mücadelemiz ile ilgilidir. Bu fetvaların amacı; Müslümaların İsra ve Mirac yurduna, Allah'ın çevresini mübarek kıldığı Mescid-i Aksa topraklarına ilişkin h..»»
Mim Kemal Öke

Kırmızı Kedi Yayınevi

1880 ile 1923 arası uluslararası ilişkiler açısından çok önemli bir dönem. Hâlâ çözüm bekleyen Filistin Sorunu'nu işte bu komplo, şiddet, tehdit ve savaşla dolu dönemin bir ürünü olarak ele almak gerekir. Söz konusu dönemde Batı'da etkili olan antisemitizm, sadece Arap-Musevi çatışmasının değil, Ortadoğu'da bugüne dek süregelen çözümsüzlüğün de en önemli nedenlerinden sayılan Siyonizmin ortaya ç..»»
Alexander Aaronsohn

Altın Bilek Yayınları

I. Dünya Savaşı'nın sonlarındaki buhranlı günlerde, İngiliz işgalinin başladığı, Almanlarla mücadelenin kızıştığı, İtalyanların işgalleri arttırdığı ve Osmanlı'nın ordusunu bölgeden çekmeye çalıştığı günler... Osmanlı Ordusu'nun bütün gücünü Afrika'nın kuzeyinden Filistin'e, oradan da Anadolu'ya kaydırma çabaları... Osmanlı'nın askeri duruşunu, yönetim zaaflarını ve yaşanan dramların büyüklüğünü..»»