Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ezgi mola frikikleri foto Kitabı - Ezgi mola frikikleri foto Kitapları

Ezgi mola frikikleri foto konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ezgi mola frikikleri foto kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ayşegül Yüksel

Alkım Yayınları

Sofokles, Shakespeare, Ibsen, Çehov, Sartre, Brecht, Harold Pinter... Batı tiyatrosunun 25 yüzyıllık serüvenine imza atmış dram ustaları. Bizden de iki demir leblebi yazar: Vüs`at O. Benzer ve Vasıf Öngören. Ayşegül Yüksel, bu yazarların oyunlarını irdeleyerek onların dram sanatının gizini nasıl çzödüklerini araştırıyor.
Bir tiyat..»»
Korhan Kaya (Hazırlayan)

İmge Kitabevi

Doğu bilgeliğinin en önemli belgelerinden biri olan Bagavad Gita, ünlü Hint destanı Mahabarata`nın bir bölümüdür. Ancak gerek anlatımı gerekse içeriği bakımından çerçeve öyküden ayrılan Gita kendi başına bir bütünlük oluşturur.

Mahabarata`da anlatılan, iki akraba hanedan arasında krallığın paylaşımı savaşı çerçevesinde, insanın görevleriyle sorumlulukları, yaşam, ölüm, ölümsüzlük gibi gi..»»

Salih AydoğanÜlkü Özgür

Gazi Kitabevi

Öğrenme; zeka, yetenek, öğrenme ortamı, araç-gereç, yöntem ve teknik, ilgi-istek vb, birçok ögenin planlı ve programlı biçimde örgütlenmesiyle oluşabilen karmaşık bir süreçtir. Müziksel öğrenmede durum daha karmaşıktır. Çünkü, ana gereç durumunda bulunan "ses"in, beş duyu organından yalnızca işitme organıyla algılanabilmesi ve değerlendirilmesinin birçok psikofiziksel etkene bağlı oluşu müziksel ö..»»
Sefai Acay

Kendi Yayını

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullu çocuklarımızla, genç ve yetişkinlerimizin beğenerek ve severek söyleyeceğine inandığım yeni şarkılarımı yararlı olması ve başarılar getirmesi dileğiyle sunuyor; "Mavi Bilye" ile başlayan yolculuğuma "Ezgi Yumağı" ile devam ediyorum. Sefai Acay İçindekiler Neyim Var Aydede ile Gökyüzü Ağaca Övgü Kış Geliyor ..»»
Daisy Meadows

Beyaz Balina Yayınları

Donduran Jack'in cinleri, Parti Perileri'nin sihirli tozlarla dolu keselerinin peşinde. Keseler çalınırsa, Peri Ülkesi'ndeki büyük parti yapılamayacak. Perilerin tek çaresi ise Kıvılcım ve Rüya... Gökkuşağı Dizisi... Neşeli, heyecanlı, sihirli bir dizi. Her macerayı merakla okuyacaksınız. (Arka Kapak) »»
Sefai Acay

İnsancıl Sahaf Yayınları

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullu çocuklarımızla, genç ve yetişkinlerimizin beğenerek ve severek söyleyeceğine inandığım yeni Şarkılarımı yararlı olması ve başarılar getirmesi dileğiyle sunuyor; Mavi Bilye ile başlayan yolculuğuma Ezgi Yumağı ile devam ediyorum. -Sefai Acay- (Tanıtım Bülteninden) »»
Nalan Barbarosoğlu

Can Yayınları

Nalan Barbarosoğlu'nun ilk öykü kitabı olan Ne Kadar da Güzeldir Gitmek için İnci Aral şöyle demişti: 'Bu ilk kitabındaki öykülerinin olgunlukları, taşıdıkları duygu yükü, yapısal sağlamlıkları ve imgelerle zengileşmiş bir dili kullanmadaki üstün başarısı ile ustalık çizgisinde duruyor ve bize doğuştan öykücü olduğunu kanıtlıyor.' Nalan Barbarosoğlu ikinci kitabı Her Ses Bir Ezgi'de de İnci Ar..»»
Vaclav Havel

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Ünlü Çek yazarı ***Vaclac Havel***in ülkemizde ***Buruk Ezgi*** adıyla oynanan ***Largo Desolato*** adlı bu oyunu, çağdaş dünyada insanın güdüldüğünü açığa çıkaran bir baskı yönetimi yergisi, baskılı bir ortamda kendisine ve çevresine yabancılaşan bir aydının kimlik arayışı, korku ve kaygının yıpratıcı etkilerini dile getiren buruk bir gülmece, insanlar arasındaki yabancılaşma, kopukl..»»
Birol Öztürk

Gece Kitaplığı

Yel eser… Yaprak düşer... Zaman durur... Ölüm olur... Olan ölene olur... (Tanıtım Bülteninden) »»
Rabindranath Tagore

Islık Yayınları

Dostum; kalbinin sırrını kendine saklama, Anlat bana!.. Usulca ve bana yalnızca. Nazlı nazlı gülümserken fısıldayıver kulağıma usulca. İnan ki kulaklarım değil; yüreğim duyacaktır bu sesi. Bak gece ıssız, evse sessiz. Ve kuş yuvalarında yalnızca uykular kanat çırpıyor. Anlat!.. Kararsız gözyaşlarınla; ürkek gülümsemelerinle. Anlat!.. Tatlı utancınla; pas tutan acıları..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »