Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Eski sanalika oyununu oyna Kitabı - Eski sanalika oyununu oyna Kitapları

Eski sanalika oyununu oyna konu başlığında toplam 358 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Eski sanalika oyununu oyna kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Euripides

Mitos Boyut Yayınları

Troyalı Kadınlar Troya kenti Yunan ordusu tarafından tümüyle yakılıp yıkılmış, bütün erkekler öldürülmüş, kadınlar ve çocuklar Atina’ya esir olarak götürülmeyi beklemektedirler. Troyalı Kadınlar, saldırgan savaşlara, savaşların getirdiği yıkımlara ve savaşların insanlık dışı gerçekliğine yakılmış bir ağıttır. Euripides daha 2500 yıl öncesinden, yıkımların, vahşiliğin sorumlusunun, dış etmenle..»»
Brian M. Fagan

Oğlak Yayınları

Mitler ve Efsaneler: Saklı Gerçekler mi?

Iason ve Argonatlar`dan Kutsal Ahit Sandığı`na... Nuh`un Gemisi`nden Atlantis`e... Kutsal Kase`den Torino Kefenine... Troya Savaşı`ndan Maya efsanesine... Aztlan ve Aztek Göçe... Dünyanın sonu 2012`de mi?

Toplam 16 gizem...

Taş Devri`ni Sırları

Dil nasıl gelişti? Neanderthaller`e ne oldu? İlk Avustralyalılar kimlerdi? Bir a..»»

Judith Lennox

Altın Kitaplar Yayınevi

Hayatın insanlara kötü oyunlar oynadığı ve yolun sonunun asla görünmediği dönemlerde, yaşamak ve geleceğe umutla bakmak için önemli sebepler gerekir. Rebecca Bennett de tam sevgilisinden ayrıldığı ve bebeğini düşündüğü bir dönemde yıllardır rafa kaldırdığı kitabının üzerinde çalışmaya başlayarak içinde sönen ateşi yeniden canlandırmıştı.»»
Nezih Başgelen

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bu albümde Ptolemaios`tan XX.yüzyıl haritalarına Batı Anadolu ile ilgili 26 harita ve plan yer almaktadır.»»
Adnan ÖzyalçınerSennur Sezer

İnkılap Kitabevi

İstanbul, adına çok sayıda methiye düzülmüş, yüzlerce yıllık tarihiyle insanoğlunun kent algılamasını ve bilincini etkilemiş, büyük bir dünya kenti. Tarih boyunca dışındakilerin hevesle baktığı, fethiyle bir devrin sona ermesine yol açmış, ihanete uğramış ama ona her sığınanı bağrına basmış kadirşinas bir kent. Geçmişinden bugüne kadar hep bir kültür ve inanç mozaiği niteliği taşımış, birçok ..»»

Walter Ruben

Okyanus Yayıncılık

Dünyadaki en yaygın dinlerden birisidir Budizm. Eski metinlere göre Budizm`de Buda`nın öğretisi, başta Hint dinleri ve kültürleri olmak üzere diğer dinlerle ve kültürlerle karşılaştırılarak anlatılmaktadır. Bu kitapta Buda`nın yaşamı ve genedoğum öyküleri de bulunmaktadır.»»
Ömer Seyfettin

Bilgi Yayınevi

BUTUN ESERLERI 2 ESKI KAHRAMANLAR PEMBE INCILI KAF»»
Jean-Noel Kapferer

İletişim Yayınları

Dedikodu&Söylenti "Dünyanın En Eski Medyası"»»
Aykut Yazgan

Ayna Yayınevi

"masanın üstüne kendi bedenini koyacaksın ve hiç acımadan ve elin hiç titremeden vurabileceksin neşteri. taaa... en derin, en gizli, ayna karşısında bile suratına dik dik bakarken kendi kendine itiraf etmeye korktuğun, şuurunun en derin, en karanlık köşelerinde saklanmış düşüncelerini, anılarını, korkularını, nefret ve kinlerini, sevgi ve ihtiraslarını beyninin o grift labirentlerinden gün ışığına..»»
Ahmet Ünver

Günışığı Kitaplığı

Batı Anadolu’nun en güzel mitolojik masalları, yaşama ilişkin ilginç ipuçlarıyla dolu. Dünya kurulalı beri insanın varoluşun gizemini açıklamaya çalışma biçimi olan mitolojik masallar, çocuklarımız için de yaşamı kavramanın önemli birer aracı. O masallardaki tanrılara, tanrıçalara benzer kişiliklere, benzer tutum ve davranışlara bugün de rastlıyoruz. Ahmet Ünver’in, Batı Anadolu toprakların..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »