Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Erik resmi boyama Kitabı - Erik resmi boyama Kitapları

Erik resmi boyama konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Erik resmi boyama kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Lev Tolstoy

Can Yayınları

Büyük yazar Tolstoy’un birbirinden güzel öyküleri… Büyük rus yazar Tolstoy’un siz küçük okurlar için kaleme aldığı birbirinden güzel öyküler var bu kitapta; kahramanların çoğu da hayvanlar dünyasının en sevimli, en şeker üyeleri. Yazarın anlatımı öyle gerçekçi, öyle inandırıcı ki, kendinizi öykünün içinde, kahramanlara elinizi uzatıp dokunacak denli yakın hissediyorsunuz… »»
Mecbure İnal

Muştu Yayınları

Okulu ve öğretmeni ile yaşadığı problemlerden dolayı sınıfta kalan bir çocuğun sıkıntılarını dağıtmak üzere köye gönderilişi, dedesiyle diyalogları, o yaştaki çocuğun yaşadıkları ile ilgili duyguları, ağaç sevgisi, ahret inancı, aile bağları vs. anlatılıyor. En önemlisi de seri adından da anlaşılacağı üzere Anadolu'dan sıcak esintiler anlatılıyor. Köy yaşantısını öğrenmek için, yukarıda bahse..»»
Niyazi Mısri

Mor Yayınları

Yunus Emre'nin ***ÇIktım erik dalına, anda yedim üzümü*** mısrasıyla başlayan şaşırtıcı ve tuhaf kasidesi, çeşitli tarihlerde farklı kişlser tarafından şerh edilmiştir. Dış ifadesi bakımından saçma ve eğlendirici bir latife şeklinde görünse de şerhedicilerin belirtiği gibi bu şiirin mısraları, Hakka mazhar ve ilahi sırlara temas edici irfani bilgilerle yüklüdür. (Arka Kapak) ..»»
Bekir Manav

Serüven Kitabevi

Sonra ne mi oldu? Şerif Ali ve Eylül Safiye ile birlikte İstanbul'a geri döndüler. Safiye tamamen sağlığına kavuştu. Kucağına alacağı torununa dedesini, erik çekirdeklerini anlatacağı günü bekliyordu. Eylül öğretmenliğe devam etti. Yeni erik çekirdekleri yetiştirmek üzere hedefe zaman kaybetmeksizin mücadeleye başladı. Şerif Ali yeni Gülfidan hikâyeleri duyduğu meslek hayatında başka hikâyeler..»»
Perihan Karayel

Kanguru Yayınları

***Alışılagelmiş görünümde doğmayan her çocuğun kötü ruhlar aleminden köye ceza olarak yollandığını sanıyorlardı.*** O insanlar için yabancılık, doğuşla gelen özürlülük, çok çirkinlik, aşırı güzellik uğursuzluk işaretleriydi. Böylelerini kabullenmiyorlar dışlayıp horlayıp bezdiriyorlardı.***Çirkin olmayı nasıl ne zaman yapmıştı ki onu suçluyorlardı?***Öldüğü günün gecesi mezarından çıkıp ormana u..»»
Ayşe Sarısayın

Can Yayınları

Çamur’la başlayan macera, Erik’le devam ediyor! Altın renkli bir köpeğim. Adım Erik. Kızının ısrarına dayanamayıp beni ailesine dahil eden Hasan Bey ile dostluğumuzu okuyacaksınız bu kitapta. Belki siz de bir köpeğiniz olsun isteyeceksiniz, kim bilir?  »»
İsmail Hakkı Bursevi

Büyüyenay Yayınları

Yunus Emre 700 yıldır tüm insanlığa ferasetle seslenmeye devam ediyor. Terü taze, sevgi ve iyilik kaynağı olarak. Şüphesiz O'nun düşünüş tarzını, her dem yeni ve farklı mantığını gösteren en şaşırtıcı ve gerçeği ters yüz eden şiirlerinden biri, "Çıktım erik dalına anda yedim üzümü" mısraıyla başlayan şiiridir. Şiir, çeşitli şerhlere konu olmuştur. Şerhedenlerin belirttiği gibi bu şiir, hakka mazha..»»