Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ejderha Kitabı - Ejderha Kitapları

Ejderha konu başlığında toplam 191 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ejderha kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ejderha Yumurtası Günü

Artemis Çocuk

Balıkayak ve Köfte, Akademi'deki derslerinden kaçtıkları bir gün tahaf, ışıl ışıl ve renk değiştiren bir taş bulur. Çok geçmeden başka taşlar da ortaya çıkar. Fakat Hıçkıdık bu taşların aslında tehlikeli Changewig ejderhasının yumurtaları olduğunu fark eder. Yumurtalar çatlayıp Berk'i yok etmeden önce herkesin elinden geleni yapması gerek. Acaba Berk Kasabası'nı kurtarmayı başarabilecekler mi? (T..»»
Berk Binicileri

Artemis Çocuk

Ejderha Hayvanları Bu Kitabı Çok Sevecek Onlarca çıkartma, youn ve bulmacayla dolu bu eğlenceli aktivite kitabında Hıçkırdık ve arkadaşlarına sen de katıl. Eğlenceli bulmacaları çöz, en sevdiğin karakterleri boya ve çıkartma sayfalarını 450'den fazla çıkartmayla tamamla. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

Artemis Çocuk

Fiuvvv! Pırr! Ejderhaların bu muhteşem hikâye kitabındaki heyecanlı ejderha yarışında sen de Berk Adası'ndan arkadaşlarına eşlik et. Hıçkıdık ve Dişsiz'e diğer ejderhalar ve binicileriyle yarışmalarında yardım et! Acaba kim kazanacak? (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Artemis Çocuk

Çizimleri konuştur! DreamWorks Animation'ın muhteşem Ejderhalar'ını konu alan bu eğlence dolu kitapla yaratıcılığını göster. Çizim yeteneğin olmasına gerek yok -bolca hayal gücü yeterli! Sınır gökyüzü! (Tanıtım Bülteninden) »»
Ejderhaların Hikayesi

Artemis Çocuk

Hıçkıdık ve Dişsiz, Berk, Berk Kasabası'nda daha fazla macera için geri döndü! ***Ejderhanı Nasıl Eğitirsin*** filminin hayranları bu sihirli devam hikâyesine bayılacak! (Tanıtım Bülteninden) »»
Jean Rabe

Ankira Yayıncılık

DUSUS/EJDERHA MIZRAGI/DHAMON EFSANESI 1.CILT»»
Margaret WeisDon Perrin

Ankira Yayıncılık

Altıncı Ejderha Mızrağı kitabımız olan Ejderan Kuralları 06 Mayıs 2003 tarihinde raflardaki yerini alıyor. Ejderha Mızrağı dünyasına ait tüm romanlar içinde ejderanlar hakkında yazılmış iki kitap var. Bu kitap, Kang’ın Alayı dizisinin ikinci kitabı. Margaret Weis ismi Türk fantezi okuyucusunun çok yakından tanıdığı bir isim ve bu kitabın, okuyucudan büyük ilgi göreceği muhakkak. Kıyamet T..»»
Andreas Göbling

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Tüm dünyadan masalları, efsaneleri ve mitleri bir araya getiren bu kitap sizleri tüm çağlarda ve kültürlerde fantastik bir yolculuğa çağırıyor. İnsanlar birbirlerine hikâyeler anlatmaya başladığından beri ürkütücü ağızlarından alevler saçan bu devasa, efsanevi yaratıklar herkesin hayal gücünü körükleyip durur. Andreas Gößling, ejderha mitolojisinin tanınmış uzmanı, bu fantastic konu hakkında ..»»
John Topsell

Caretta Yayıncılık

Kendi ejderhanızı yetiştirmeyi hayal ediyor ama bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, bu kitap sizin için...

Son birkaç on yılda, farklı ejderha cinsleri yetiştiren pek çok kişi olduğunu biliyor musunuz? Her yıl daha fazla sayıda insan bu sıra dışı yaratıklarla ilgileniyor.

Dünyanın dört bir yanında hâlâ ejderhalara rastlayabilirsiniz. Eğer bir ejderha sahibi olmak isterseniz, ne gib..»»

Evlenmek İsteyen Prenses

Beyaz Balina Yayınları