Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 312 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
P. N. Elrod

Laika Yayıncılık

Strahd von Zarovich bir asırdan daha uzun bir süre boyunca Barovia`yı demir yumrukla yöneterek halkının kanından beslenmiş ve kimseden korkmamıştı. İşkenceli hükmünün tüm o yıllarında, kimse ona baş kaldırmaya cüret edememişti. Fakat, artık Vistaniler Barovia`ya dönmüş ve Barovia`nın dehşet lordu için bir uyarı getirmişlerdi. Birisi Strahd`a karşı çıkmak için geliyordu. Sadece vampirin var..»»
E. Ali Türkmen (Derleyen)

Dipnot Yayınları

Belli bir anlatıcısı olmayan, yerel inanış ve geleneksel değerleri bünyesinde toplayan efsaneler bir toplumun kültürel dokusunun biçimlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Standart bir anlatım tarzı ve gelişme örüntüsüne sahip olmayan, bir veya birkaç motifi bir arada barındıran efsanelerin masal, destan ya da halk hikâyelerine göre en önemli farklılığı inandırıcı olmasında yatmaktadır. Bel..»»
Bilge Seyidoğlu

Dergah Yayınları

Efsaneler sözlü geleneğin ürünü olan anlatım türüdür. Temelinde inanç duygusu vardır. Anlatanı da dinleyeni de onun gerçek üzerine kurulduğuna inanır. Ama bu gerçek objektif bir gerçek değildir. Efsanelerde gizli ve esrarengiz bir âlem vardır. Olağanüstülük, kutsallık tıpkı inanç gibi onun bünyesinde bulunur. Türkiye`de bu türü inceleyen araştırmalar azdır, Bilge Seyidoğlu Erzurum Efsaneleri adlı ..»»
Barış Müstecaplıoğlu

Metis Yayınları

Metis Edebiyat»»
Mustafa Duman

Heyamola Yayınları

İstanbul, antik çağın çok eski yıllarından beri yerleşim yeri olmanın, Bizans`a ve Osmanlı Devleti`ne uzun yıllar başkentlik yapmanın ayrıcalığına sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti`nin de en kalabalık kenti, sanayi, ticaret, finans ve kültür merkezidir. Arkeolojik, doğal ve kültürel zenginlikleriyle tanınan İstanbul, 2010 yılının üç Avrupa kültür başkentinden biri olarak kabul edilmiş ve bu bağlamda, ..»»
Hasan Barışcan

Cumhuriyet Kitapları

Anadolu Mitolojisi dizisinin üçüncü kitabında Hasan Barışcan`ın anlatımı ve Zafer Temoçin`in çizgileriyle çocuklar, Altın Boynuz`dan Kızkulesi`ne, Yüzen Köprü`den Yılan Saçlı Kadın`a İstanbul`un gizemli öyküleriyle tanışıyor. »»
Kudret Alkan

İkinci Adam Yayınları

Yaşarken ölebilenlere, Öldüklerinde yaşam bırakabilenlere, Gerçekten var olabilenlere... (Tanıtım Bülteninden) »»
Özgür Taburoğlu

Doğu Batı Yayınları

Batıl inançları genelde aynı şekilde algılarız: Eski zamanlarda ve uzak yerlerde yaşayan insanların 'yanlış anlamaları' der, geçeriz. Ne derece doğru olduğu tartışılabilecek bu varsayımımızı, yeniden ele almakta fayda var. Örneğin bir batıllık görünümü olan kent efsaneleri, metropol yaşamındaki karmaşık ilişkiler ağının içinde, 'alacakaranlığa' yönelik değişmeyen bir ilgiyi fark ettirir bize...»»
Yusuf Ziya Sümbüllü

Fenomen Yayıncılık

Bir toplumun, tarihsel süreç içinde ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı her türlü maddi ve manevi özellikler bütününe kültür denir. Ait olduğu toplumun kimliğini oluşturan, onu diğer toplumlardan farklı kılan kültür, aynı zamanda ilgili toplumun yaşayış ve düşünüş tarzıdır. Toplumdan topluma değişik özellikler sergilemekle, göreli bir yapı sergileyen kültür, kökleri itibariyle değerlendiril..»»
Kolektif

Sis Yayıncılık

Anadolu, masalların ve efsanelerin ülkesidir. Bu coğrafyada nereye gitseniz size oraya ait bir efsane anlatılır. İlginç bir dağ, kimliği belli olmayan sahipsiz bir mezar, uçsuz bucaksız bir göl, birbirine sevdalanmış iki âşık bu efsanelerin konusu olmuştur. Bu kitapta Anadolu insanının yüzlerce yıldır ilmek ilmek ördüğü ve bugüne getirdiği efsaneleri bulabilirsiniz. Şahmaran'dan Tamara söylences..»»