Bir peşin hükmü söküp atmak, atomu parçalamaktan daha zordur. - Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 318 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ahmet Yılmaz Boyunağa

Timaş Yayınları

O, hedefe ulaşmadan asla geri dönmeyi düşünmeyen bir komutan. O, tek yolun zafer olduğuna inanan bir komutan. O, gemileri yakan bir komutan. O, Tarık bin Ziyad! Çarpışma yaklaşıyor ve gerilim sürüyordu. düşman sayı ve silah bakımından çok üstün durumdaydı. Ama o, mutlaka zafere ulaşmalıydı. İşte tam bu noktada Tarık bin Ziyad, öyle bir karar verdi ki bütün orduyu hedefe kilitledi. Efsane Ko..»»
Jeremy Black

Timaş Basım

Geçen 2.500 yılın en büyük askerî liderlerinin yaşam öyküleri, askerî hayatları ve katıldıkları seferler Tarihte iz bırakan savaş ve seferler 120'nin üzerinde özel hazırlanmış, olağanüstü güzellikte sefer haritası, muharebe planı ve 3 boyutlu canlandırmalar Portrelerden muharebe tasvirlerine, silahlardan üniformalara detaylandırılmış 400 resim A'dan Z'ye efsane komuta..»»
Jeremy Black

Timaş Yayınları

Savaş önderlik gerektirir -ister seferde, ister muharebe meydanında olsun. Efsane Komutanlar ve Zaferleri kitabında dünyanın dört bir yanından seçkin tarihçi ve askerî uzmanlar, MÖ 6. yüzyılda Pers diyarında Büyük Kyros’tan 20. yüzyıl Vietnam’ında Vo Nguyen Giap’e kadar karada, denizde ve havada gelmiş ge&cced..»»
Yves Swolfs

Prestij Kitap

Western tutkunlarının Durango albümleri ile yakından tanıdığı usta ressam Yves Swolfs bu defa bir kılıç ve büyü hikâyesi ile karşımıza çıkıyor. Kılıç, büyü ve entrikanın mükemmel karışımı ve destansı bir anlatım ile birlikte çizgiroman severleri görsel bir şölen bekliyor. Daha hayatının ilk günlerinde kaderi trajik bir şekilde değişen bir çocuk ve mutlak güce sahip olabilmek içi..»»
Ferhat Aslan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Ferhat Aslan bu çalışmasında, İstanbul'la ilgili efsaneleri, halk arasında anlatılagelmiş hikâyeleri derlemektedir. Bu sözlü gelenek önceleri gezginler, daha sonraları ise halk bilimciler ve tarihçiler tarafından yazıya geçirilmiştir. Bu söylenceler, zaman içinde İstanbul'un her köşesine ayrı bir anlam yüklemiştir. Efs..»»
P. C. Cast

Pegasus Yayınları

Hayatta ve aşkta ikinci bir şans elde edebilirdi? ama tek bir şartla? Hayattan bıkmış bir fotoğrafçı olan Isabel trafik kazası geçirir. Ölüm ve yaşam arasında gidip gelirken bir su tanrıçası tarafından kurtarılır fakat tanrıçanın bir şartı vardır: Isabel'in zamanda geriye gidip efsanevi Şövalye Lancelot'u baştan çıkararak onu Kraliçe Guinevere'den uzaklaştırması gerekmektedir. Isabel bunun çok..»»
Muhsin Öztürk

Kaynak Yayınları

Rönesans'ın asıl tetikleyicisi neydi? Taksim anıtındaki gizli Rus kimdi? Sinan’ın kafatası nereye kayboldu? Fatih’in Hristiyan askerleri var mıydı? Atatürk’ü neden çekemiyorlar? Cumhuriyetin tarihi niçin yazılamayacak? Türkiye’deki tarih tartışmaları resmi ve gayri resmi okumalardan doğan zıtlıkları yansı..»»
Zeynep Oktuğ

Sistem Yayıncılık

Gençlik Roman Hikaye»»
Ahmet Efe

Bengi Kitap Yayın

İngiltere`de Levrens Türkiye`de Eşref. Bir efsane haline getirilerek kendilerine olmadık roller biçilen iki doğru söylemeyen! Bilim disiplininden uzak kaleme alınan kimi çalışmalarda da Erşef`in Lerens`e dünyayı dar ettiği biçiminde özellenebilecek iddialar ortaya atılmakta. Bu ve benzeri iddialalrla da yakın dönem Türk tarihi, özellikle 1950`lerden başlamak üzere hayaller üzerine bina edilmek ..»»

Beki L. Bahar

Pan Yayıncılık

Efsaneden Tarihe Ankara Yahudileri»»