Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 312 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sedat Veyis Örnek

Gerçek Yayınevi

100 Soruda İlkellerde Din, Büyü, Sanat, Efsane»»
Mehmet U. Sakioğlu

Ozan Yayıncılık

ISA HACTA OLDU MU?ISA`NIN HACA GERILISI HACTA OLUM»»
Irvine Welsh

Stüdyo İmge Yayınları

Doksanlı yılların İngiltere`sinde, Kraliyet`in arka bahçesi İskoçya gençliğinin işsizlik ve uyuşturucu batağı içinde nasıl birer suç makinesi haline dönüştürüldüğünü çarpıcı bir şekilde anlatan bu roman, Irvine Welsh`in de en iddialı yapıtlarından biri.

Kraliyet`e bağlı ülkeler içerisinde en sorunsuzu olarak görülen İskoçya`da yüzyıllardır sürdürülen sömürge politikalarının yarattığı kimlik..»»

Murry Hope

Milliyet Yayınları

Platon`un kayıp kent Atlantis üzerine aktardığı bilgiler, insanlık tarihinin en gizemli öykülerinden biridir; acaba bu efsane gerçek olaylara ışık tutabilir mi?
Kısa bir süre öncesine kadar bilim adamlar, dev bir kara parçasının arkasında hiçbir iz bırakmadan batmış olabileceği kuramına karşı çıktılar. Ancak, Murry Hope`un geniş kapsamlı araştırma..»»

Yıldırım KoçCanan Koç

Epos Yayınları

Türkiye sendikal hareketi DİSK adı telaffuz edilmeden açıklanamaz. DİSK hem solun hem de sağın tarihi açısından önemli bir yer işgal etmektedir. Sol açıdan epeyce nedenden dolayı eleştirilebilir ve de savunulabilir olan DİSK, sağ açısından sadece `muhalefet kabiliyeti`nin konumlanışına göre değerlendirilmektedir. Kuruluşunu Türkiye`nin artık sıradanlaşan olağanüstü dönemlerinin birinde 196..»»
Faruk Öndağ

Popüler Kitaplar

Fatih Sultan Mehmet’i yetiştiren muhteşem ekip. Çılgın Arşimet’in Roma ordusuna karşı mücadelesi. Matematiğin babası Pisagor ve öğrencilerinin yakılarak öldürülmesi. Aristo‘nun, öğrencisi Büyük İskender’i tanrı olduğuna inandırması. Devletlere ömür biçebilen İbni Haldun efsanesi. İbn-i Rüşt’ün Katolik inancını sarsması ve Protestanlığın doğuşu. Ortaçağ..»»
Hakan Kulaçoğlu

İletişim Yayınları

Futbol Kitapları»»
Richard Matheson

İthaki Yayınları

Bilimkurgu»»
Tracy Chevalier

İnkılap Kitabevi

Tarihi Romanlar»»
Liz Behmoaras

Remzi Kitabevi

Suat Derviş (Efsane Bir Kadın ve Dönemi)»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »