Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Deniz kestanesi kurabiyesi oktay usta Kitabı - Deniz kestanesi kurabiyesi oktay usta Kitapları

Deniz kestanesi kurabiyesi oktay usta konu başlığında toplam 424 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Deniz kestanesi kurabiyesi oktay usta kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
William Golding

Sel Yayıncılık

Nobel ödüllü yazar William Golding, Geçiş Ayinleri ve Yan Yana`dan sonra üçlemenin bu son kitabında tarihin en uzun deniz yolculuklarından birinin nasıl sona erdiğine tanıklık etmeye çağırıyor bizi. Avusturalya`ya doğru yol almakta olan gemideki yolcuların kişilikleri bu bitmez tükenmez yolculuk sırasında karşılaşılan sayısız tehlike yüzünden artık tamamen değişmiştir. Subaylar arasına yeni ka..»»
Sunay Akın

Çınar

Ayçöreği Ve Deniz Yıldızı »»
Fahir Telli

Dönence Yayınları

İnsanların en önemli besin kaynaklarından biri olan Balık ve diğer deniz ürünlerinin yeterli derecede tüketildiği söylenemez. Üç yanı denizlerle çevrili ve pek çok göl ve akarsuyunda balık ve diğer canlıların yaşadığı ülkemizde, bu besin kaynağından çeşitli nedenlerle yeterince üretim yaparak, tüketime sunamıyoruz.

Bunun en büyük nedeni denizlerimizdeki bilinçsiz, adeta soyu kuruturcasına ..»»

Ali Soysal

Denizler Kitabevi

İstanbul un en uç noktasında ve boğazın girişinde bulunan Rumeli feneri ve çevresi şimdiye kadar ciddi bir araştırmaya konu olmuş değildir. İlkçağ efsanelerinde bile yer alan ve bütün tarih boyunca denizcilerin tanıdıkları bu yerin başlıca simgesi bir fener olmakla beraber; Ali Soysal ın bu ikinci eseri bir yerel monografyanın gerektirdiği bütün bilgileri toplu bir şekilde sunmaktadır. Ayrıca y..»»

Orhan Hançerlioğlu

Remzi Kitabevi

BORDAMIZA VURAN DENıZ: Antep´ten ıstanbul´a göçen bir ailenin beş çocuğunan her biri, aradan geçen yirmi beş yıl içinde, kendine farklı bir hayat yolu çizmiştir. Kardeşlerden yalnızca Sedat ve Vedat kendi özkimliklerini sorgular, ikisi de benlik yitimine karşı kendi yöntemleriyle mücadele ederler… Ama aralarından biri, mücadeleleden kendi isteğiyle vazgeçecektir. YEDıNCı GÜN: Ömer, Bakanlıkta Müst..»»
Jill Murphy

Say Yayınları

CADILAR OKULU DENIZ KIYISINDA TATIL»»
Özgür Erdem (Hazırlayan)

İleri Yayınevi

Baba, Sana her zaman müteşekkirim. Çünkü Kemalist düşünceyle yetiştirdin beni. Küçüklüğümden beri evde devamlı Kurtuluş Savaşı anılarıyla büyüdüm. Ve o zamandan beri yabancılardan nefret ettim. Baba biz Türkiye’nin İkinci Kurtuluş savaşçılarıyız. Elbette ki hapislere atılacağız, kurşunlanacağız da. Tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşında olduğu gibi. Ama bu toprakları yabancılara bırakmayacağız. ..»»
Turhan Feyizoğlu

Ozan Yayıncılık

Tarih bilinci dünü, bugünü ve yarını kapsayan bir süreklilik içinde kavranmalıdır. Gelecekle ilgili kaygılar taşıyan ve/veya geleceğini tasarlayan toplumlar tarih bilincinden, tarihi kavrama iradesinden vazgeçemez. Çünkü tarih dünü anlayıp, bugünü geliştirmek ve geleceğin nasıl olacağını belirlemekte işe yarayan en önemli kaynaktır.

Bu belgeselde siyasi bir kararla 25 yaşında idam edilen..»»

Arif Nacaroğlu

Evrensel İletişim Yayınları

DENIZ BITTI»»
A. Metin Balay

Mitos Boyut Yayınları

DENIZ DIYE BIR DELIKANLI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »