Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Benim Kitabı - Benim Kitapları

Benim konu başlığında toplam 510 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Benim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Rachel Bright

Pearson Education Yayıncılık

Uzunkulak: Tüm zamanların en iyi oyuncağı! Nazlı ile Aslı nereye, Uzunkulak oraya. Aslında ikizlerimizin zevkleri birbirinden çok farklı. Uzunkulak, Nazlı nın mı sevdiği renkleri giyecek, yoksa Aslı nın mı? Nazlı ile mi uyuyacak, Aslı ile mi? Paylaşmanın önemini ve güzelliğini sevimli ikizler sayesinde çocuklarınız ile beraber keşfedeceğiniz bu hikayede oyuncakları zavallı Uzunkulak ın başına gele..»»
Rae Earl

Novella Dinamik

Rae Earl geri döndü. O artık her zamankinden daha çılgın ve kilolu.     Hepimiz bazen kendimizi şişman, çirkin ve kötü hissederiz. Kim olursak olalım. Biraz olsun aklımız başımızdaysa, iki şey yaparız: İlk olarak, kendimizi severiz. Bu, bizim sorumluluklarımızdan biri. Sonra, bizi kendimizle ilgili olarak daha iyi hissettiren insanları ve şeyleri buluruz. Çünkü..»»
Maksim GorkiJosef Stalin

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Okumayı ve araştırmayı çok seven Maksim Gorki, üniversiteyi kazanmasıyla birlikte Kazan’a yerleşir. Gençlik yıllarında oldukça acı çekmiş olan Gorki, hayatın gerçekliği ve içinde bulunduğu acı içerisinde, toplumcu gerçekçi bakış açısını oluşturmuştur. Bununla birlikte üniversiteyi okurken, gizli, halkçı ve ihtilalci örgütlere katılmış olmasını, bu topluluklardaki acemil..»»
Hülya Kibaroğlu

İş Bankası Kültür Yayınları

Gediz'in ablası gerçekten biraz tuhaf! Kimselere benzemiyor. Hayvanları çok seviyor ve ansiklopedilerdeki her şeyi biliyor. Gediz'i de çok seviyor, ama ona sürekli tuhaf isimlerle sesleniyor. Kendisine böyle lakaplar takılmasından hiç hoşlanmayan Gediz ablasını bu huyundan vazgeçirebilecek mi? Gediz'in maceralarını okumaya başlayarak, Gediz ile ablasının hayvanların dünyasındaki eğlenceli geziler..»»
Hülya Kibaroğlu

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Gediz'in ablası gerçekten biraz tuhaf! Kimselere benzemiyor. Hayvanları çok seviyor ve ansiklopedilerdeki her şeyi biliyor. Gediz'i de çok seviyor, ama ona sürekli tuhaf isimlerle sesleniyor. Kendisine böyle lakaplar takılmasından hiç hoşlanmayan Gediz ablasını bu huyundan vazgeçirebilecek mi? Gediz'in maceralarını okumaya başlayarak, Gediz ile ablasının hayvanların dünyasındaki eğlenceli gezil..»»
Melek Özlem Sezer

Evrensel Basım Yayın

Çikolatayı neden seviyorlar öyleyse? Kışın yakıp ısındıkları kömür siyah değil mi? Ya Ali'nin kara gözleri Zeynep'in simsiyah saçları güzel değil mi? Öyleyse kötü değilmiş siyah, çirkin değilmiş. E kediler de ne kötüdür, ne çirkin. Peki, kara kediler niye kötü olsun ki? (Tanıtım Bülteninden) »»
Nesrin Öz

Müptela Yayınları

Elinizde eksik parçaları olan bir yapboz varsa, o parçayı buluncaya kadar tamamlayamayacağınız bir resminiz var demektir. Hanzade Ela Değirmenci; parlak kariyerine, çok sevdiği arkadaşları ve ailesine rağmen, gördüğü rüyalar yüzünden bir türlü huzura eremiyordu. Onu çağıran bir yer, çözülmesi gereken sırlar ve iki seçeneği vardı. Ya kalıp kâbusları ile savaşacak ya da ucunda ölümü olduğunu bils..»»
Jacqueline Van Maarsen

Agora Kitaplığı

"Anne`den tek bir haber almamıştım. Bunu tuhaf buluyordum. Ve bir gün ansızın babası kapımızda belirdi. Avurtları çökmüş, gözlerinde üzüntü ve şaşkınlık; zayıf bedenine bol gelen takım elbisesiyle onu öyle gördüğümde neye uğradığımı şaşırmıştım. Tek başınaydı. Bize olup bitenleri anlatmasının ardından dehşete düşmüştük. İsviçre`ye gitmemiş, anne, baba ve oğulları Peter`dan oluşan Van Pels ailes..»»

Zehra Öztürk

Favori Yayınları

sen, ben ve o su, ışık ve ateş deniz, ay ve yıldız yüzey, derinlik ve karanlık doğum, yaşam ve ölüm, kötü hissiyat! yalan ve gerçek uykusuz geceler, sığınılacak karanlık, çarpışma sonrası beklenen eylem denizin anasına döner gibi gelirken bu kadar, yalnız mı düşüyoruz kalplerden!.. güneşe sızmak için, kalbinize koydum yüreğimi... iyi bayramlar diler ortak zamanın ruhu... (T..»»
Füsun Önal

İnkılap Kitabevi

önsipariş 06/11/2008

Gencecik bir kız, parçalanmış bir aile... Anne ve babasının yeni yaşamlarıyla çatışan, bocalayan Sevi`nin umutları, aşk özlemi, kıskançlıkları, karmaşık iç dünyası... Etrafındakiler kendince haklı ama söze dökülmesinden korktukları o "Sır" nedeniyle tedirgin ve ürkekler. Aslında hiçbiri masum değil! Füsun Önal bir kez daha bilinen kalıpları zorluyor...

Pınar ..»»