Eğer son birkaç yılda önemli bir fikrinizi değiştirip yenisini edinemediyseniz hemen nabzınızı kontrol edin.Ölmüş olabilirsiniz.. G.BURGESS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Benim Kitabı - Benim Kitapları

Benim konu başlığında toplam 475 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Benim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nesrin Öz

Müptela Yayınları

Elinizde eksik parçaları olan bir yapboz varsa, o parçayı buluncaya kadar tamamlayamayacağınız bir resminiz var demektir. Hanzade Ela Değirmenci; parlak kariyerine, çok sevdiği arkadaşları ve ailesine rağmen, gördüğü rüyalar yüzünden bir türlü huzura eremiyordu. Onu çağıran bir yer, çözülmesi gereken sırlar ve iki seçeneği vardı. Ya kalıp kâbusları ile savaşacak ya da ucunda ölümü olduğunu bils..»»
Jacqueline Van Maarsen

Agora Kitaplığı

"Anne`den tek bir haber almamıştım. Bunu tuhaf buluyordum. Ve bir gün ansızın babası kapımızda belirdi. Avurtları çökmüş, gözlerinde üzüntü ve şaşkınlık; zayıf bedenine bol gelen takım elbisesiyle onu öyle gördüğümde neye uğradığımı şaşırmıştım. Tek başınaydı. Bize olup bitenleri anlatmasının ardından dehşete düşmüştük. İsviçre`ye gitmemiş, anne, baba ve oğulları Peter`dan oluşan Van Pels ailes..»»

Zehra Öztürk

Favori Yayınları

sen, ben ve o su, ışık ve ateş deniz, ay ve yıldız yüzey, derinlik ve karanlık doğum, yaşam ve ölüm, kötü hissiyat! yalan ve gerçek uykusuz geceler, sığınılacak karanlık, çarpışma sonrası beklenen eylem denizin anasına döner gibi gelirken bu kadar, yalnız mı düşüyoruz kalplerden!.. güneşe sızmak için, kalbinize koydum yüreğimi... iyi bayramlar diler ortak zamanın ruhu... (T..»»
Füsun Önal

İnkılap Kitabevi

önsipariş 06/11/2008

Gencecik bir kız, parçalanmış bir aile... Anne ve babasının yeni yaşamlarıyla çatışan, bocalayan Sevi`nin umutları, aşk özlemi, kıskançlıkları, karmaşık iç dünyası... Etrafındakiler kendince haklı ama söze dökülmesinden korktukları o "Sır" nedeniyle tedirgin ve ürkekler. Aslında hiçbiri masum değil! Füsun Önal bir kez daha bilinen kalıpları zorluyor...

Pınar ..»»

Maria Joao Costa

Altın Kitaplar

Benim adım… Beethoven.. Tam dokuz tane senfoni, yaylı çalgılar için on altı kuartet, otuz ikiden fazla piyano sonatı, bir opera ve başka türlerde birçok eser yazdım. Ne var ki yazdığım tüm bu eserlere rağmen hayatımın yarısını sağır biri olarak geçirdim. Biliyorum, buna inanmak güç. Sağır bir müzisyen hayal edebiliyor musun? Kulağa imkânsız geliyor, öyle değil mi? (Tanıtım Bülteninden) »»
Irene Fafalios

WWF-Türkiye Ürünleri

Caretta caretta'ların, yani nesilleri tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının Akdeniz'de en yoğun olarak yaşadıkları iki ülke Türkiye ve Yunanistan'dır. Komşumuz Yunanistan'da yazılan ve yayına hazırlanan bu kitapçığın yayın hakkını WWF - Türkiye'ye vererek, Akdeniz'deki bu ortak mirası koruma çalışmalarına önemli bir katkıda bulunan değerli çevreci dostumuz Lily Venizelos ve..»»
Nusret Kaya

Abis Yayınları

Doç. Dr. Nusret Kaya, "Benim Adım Cenin" adlı kitabında, en güçlü şekilde Kutsal Kitaplar`da yansıdığını düşündüğü evrensel sembol dilinden yararlanarak toplumsal alışkanlıklarımızı eleştiriyor ve bu alışkanlıklarımızın ana rahmine düşen bir ceninken bile bizi nasıl belirlediğini ortaya koyuyor. Buradan hareketle bireylerin davranışlarını rüyaların evrensel sembol diliyle analiz ederek, özgür, üre..»»
Eflatun Nuri

Cadde Yayınları

Alıntı... "Vedat Bey, gün boyu, ekabir bir derviş gibi İstanbul'u dolaştı. Tophane'de nargile içti, tinerci gençlerle birdirbir oynadı, Asmalımescit'te Eflatun Nuri'ye rastladı. Ona, 'Herkes, birbirinin mülkünü, parasını, karısını kıskanır; ben ise sizin anılarınızı kıskanıyorum bay Nuri' dedi. Yeniköy'de, denizi seyretti, Galata Kulesi'nde kanyak içti, Kumkapı'da yine denizi seyretti... ..»»
Eflatun Nuri

Cadde Yayınları

Alıntı... "Vedat Bey, gün boyu, ekabir bir derviş gibi İstanbul u dolaştı. Tophane de nargile içti, tinerci gençlerle birdirbir oynadı, Asmalımescit te Eflatun Nuri ye rastladı. Ona, Herkes, birbirinin mülkünü, parasını, karısını kıskanır; ben ise sizin anılarınızı kıskanıyorum bay Nuri dedi. Yeniköy de, denizi seyretti, Galata Kulesi nde kanyak içti, Kumkapı da yine denizi seyretti... Tahtakale y..»»
Mahir Ünsal Eriş

İletişim Yayıncılık

Yere göğe sığamayan, dünya ağrılı, kederli, acımış bir adamın serencamı. Sahil rehavetini, çay bahçelerini, eski hatıraları, çiçek açmak için gün ışığını, düğün halayını arayan Feridun… Onun adı Feridun. Mahir Ünsal Eriş'insinemaya uyarlanan iyimser öyküsü, Murat Başol'un sıcak çizgileriyle... Sayfa Sayısı: 40Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılı..»»