Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Balkan mt2 kaydol Kitabı - Balkan mt2 kaydol Kitapları

Balkan mt2 kaydol konu başlığında toplam 74 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Balkan mt2 kaydol kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Petros Markaris

Turkuvaz Kitap

Balkan Blues’da, günümüz Atina’sında geçen dokuz ilginç öykü yer alıyor. Ortak temaları, Atina’ya yasal ya da yasa dışı yollardan ve özellikle Balkan ülkelerinden gelen ve büyük kentin renkli karmaşası, kalabalığı içinde kaybolan mülteciler. Keman sanatçısı bir Bulgar, Olimpiyat stadının inşaatında çalışan ve bir cinayete karışan Arnavut işçiler; yaşlı bir Yunan’ın en iyi dostu olan Afrikalı küçük..»»
Richard C. Hall

Homer Kitabevi Yayınları

BALKAN SAVASLARI 1912-1913 I.DUNYA SAVASI NIN»»
Erhan Türbedar

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Yayınları ***ASAM***

Bu kitabın hazırlanmasındaki başlıca amaç, Balkan Türklüğü hakkında, tarihteki gelişmelerle birlikte günümüzdeki durumu da yansıtan, kapsamlı ve temel referans kitabı teşkil edecek olan bir çalışmayı ortaya koymaktadır. Kitapta Bulgaristan, Batı Trakya, Kosova, Makedonya ve Romanya Türkleri ile ilgili makalelerin dışında, Türklerin Balkanlar`a yerleşmesi, Balkanlar`daki Türk kültür mirası, Balk..»»

Elena MarushiakovaVesselin Popov

Homer Kitabevi Yayınları

Osmanlı imparatorlugu’nun Avrupa kanadı Balkanlar’daki Çingenelerin varlıgı yüzlerce yıllık bir geçmişe dayandığından, bu bölgenin sık sık Çingenelerin ikinci anayurdu olarak tanımlanmasi boşuna değildir. Çingeneler, Balkanlar’ın kültürel mirasını ve geleneklerini yanlarına alarak bu bölgeden batıya dogru ilerlemişlerdir. Beş yüz yıldan fazla bir süre bu bölgenin kültürel ve tarihsel gelişim..»»

Yordan Yovkov

Kaknüs Yayınları

Yovkov`u okumak XIX. Yüzyılın ilk yarısında Balkanların sosyo-kültürel yapısına tanık olmak demektir. Aşıklarıyla, eşkiyalarıyla, ağalarıyla köy yaşantısının canlı bir panoraması yer alır onun öykülerinde. Yöresel temaları işlemesine karşın evrenseli yakalamayı başarır. Dönemin içtimai, hukuki, ananevi açmazlarını belirtmekle yetinmez, olması gerekeni de dile getirir. Belgesel nitelikli ustaca ..»»

Mustafa İsen (Hazırlayan)

Kapı Yayınları

Yoğun bir kültürel ve edebi birikime sahip olan Balkanlar tarihin erken dönemlerinden beri Türklerin yaşadığı yörelerden biridir. Bu toprakların kendine has dokusu ve kültürü Osmanlı uygarlığının da etkisiyle daha da zenginleşmiştir. Kitap bölgenin derinlikli Türk kültürüne dikkat çekerken, bir Rumeli türküsünden alınan "Varayım Gideyim Urumeli`ne" ifadesiyle de okuru bölgeyi keşfetmeye çağır..»»
Nurettin Peker

Doğan Kitap

“Sevgili gençler bu kitabı okuyun! Nurettin Peker’in ve Türkiye’yi kurtuluşa çıkaran o yenilmez, yorulmaz kuşağın önünde saygıyla eğiliyorum,hepsini rahmetle anıyorum.” Turgut Özakman 31 Mart Vakası’nda Ali Kabuli Bey’in linç edilişine şahit oldu Nurettin Peker. Hareket Ordusu isyancılarla çarpışırken, Resneli Niyazi’ye limonata ikram etti. Küçük Zabit Mektebi’nden mezun olur olma..»»
Fahrettin Öztoprak

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

Vakfımız yayınları arasında yayınlanan bu kitap çok uzun süren bir çalışmanın eseridir. Zamanla yeni ilaveler de yapıl­mıştır. Gözden geçirdiğim kadarı ile son haliyle takdire değer bir eser olduğu kanaatindeyim. Şeyh Bedrettin anladığımız kadarı ile bir Türk’tür. Yıldırım Beyazıt tarafından Mısır’a tahsil için gönderilmiş, orada Hacı Paşa, Şair Ahmedî ve Molla Fenarî gibi Türk dünyasının ..»»
Amila Buturovicİrvin Cemil Schick

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Tarih»»
Murat BelgeJale Parla

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Edebiyat ve Dil»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »