Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Asya Kitabı - Asya Kitapları

Asya konu başlığında toplam 217 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Asya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Canan Oral

Amasya Valiliği

Amasya Valiliği El Emeği Göz Nuru Amasya İğne Oyaları Amasya Kültürünü kitaplaştırarak ölümsüzleştiren Valiliğimizden yeni bir eser. Özellikle de hanımların ilgiyle okuyacağına inandığımız bir kitap. »»
Alev Erkilet

Büyüyenay Yayınları

Elinizdeki bu çalışma bir yanıyla, benzeri görülmemiş bir değişiklik döneminde yaşayan, devletlerin oluşturduğu resmi tarihten dışlanan ***ötekilere*** ilişkin bir sözlü tarih çalışması. Onlara ötekileri belirtecek anlamda ***esmerler*** deniyor. Esmerler; çünkü sarışın Slav ırkının yüzyıllarca süren hegemonyası altında yaşamış ötekiler onlar ve aslında, kendileri de sarışın olmakla birlikte Sovye..»»
Şevket Süreyya Aydemir

Remzi Kitabevi

ENVER PASA MAKEDONYA`DAN ORTAASYA`YA CILT I 1860-1»»
Şevket Süreyya Aydemir

Remzi Kitabevi

ENVER PASA MAKEDONYA`DAN ORTAASYA`YA CILT 2 1908-1»»
Sevket Surey Aydemir

Remzi Kitabevi

ENVER PASA MAKEDONYA`DAN ORTAASYA`YA CILT 3 1914-1»»
Denis Sinor

İletişim Yayınları

Tarih»»
Vahakn N. Dadrian

Belge Yayınları

Daha sonra meydana gelen Yahudi holokostu kadar ele alınmamış olmakla birlikte, hâlâ Batı dünyasının dikkatini çeken Ermeni Soykırımı, Bosna`daki "etnik temizlik" ışığında yeni bir önem kazandı. Ve bugün Bosna`da yaşananlar soykırım olarak tanımlanmaktadır.

Ermeni trajedisinin en seçkin araştırmacılarından birinin yapmış olduğu elinizdeki bu araştırma, olguyu bir soykırım örnek olayı ola..»»

Istvan Vasary

Ötüken Neşriyat

Elinizde tuttuğunuz kitap, görkemli bir geçmişe sahip bulunan Macar Türkoloji geleneğinin günümüzdeki seçkin temsilcilerinden Profesör István Vásáry`ye aittir. Macaristan`da iki baskı yapan kitap, Asya bozkırlarının tarihini özellikle Türk kavimleri ekseninde Moğol fetihleri dönemine kadar anlatıyor.

Macar tarihçileri Türk kavimleri tarihini kendi tarihlerinin de bir parçası olarak kabul e..»»

Belkıs Dinçol

Türk Eskiçağ Bilimleri Enstitüsü Yayınları

Bu kitabın amacı, Eski Önasya ve Mısır'da tarih öncesi çağlardan başlayarak, yaklaşık M.Ö 500 yılllarına kadar geçen zaman kesiti içinde müzik anlayışı, kullanımı, eğitimi ve müzik enstrümanları hakkında bilgi vermektir. Zaman ve mekan açısından çok geniş kapsamlı olması nedeniyle, konu fazla ayrıntıya girilmeden, ana hatlarıyla, ama önemli noktalar vurgulanarak açıklanmaya çalışılmış..»»
Yücel Dağlı (Hazırlayan)Seyit Ali Kahraman (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi`nin ikinci cildi, İstanbul`dan Mudanya`ya çok güzel hikaye edilmiş bir deniz yolculuğuyla başlıyor. Derken yol Bursa`dan Bolu ve Trabzon`a; Erzurum`dan İran, Kafkasya, Kırım ve Girit`e dek uzanıyor. Özellikle Kafkas şehirleri ve halklarıyla ilgili ilginç tespitlerin bulunduğu seyahatte, Evliya Çelebi`nin fırtınalı hayatından da kesitler yer alıyor..»»