Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Anadolu turizm yolcum nerede Kitabı - Anadolu turizm yolcum nerede Kitapları

Anadolu turizm yolcum nerede konu başlığında toplam 459 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Anadolu turizm yolcum nerede kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Attila Erden

Kendi Yayını

5 bin den fazla köyde,bizzat yazar tarafından fotoğraflandırılmış, Anadolu giysi kültürü konusunda başucu kitabı. Bütün toplumlarda giysi ile ilgili değer yargılarının, inançların törelerin üretilen obje, renk ve biçimlerin oluşturduğu karmaşık bir yapı vardır. Bu kompleks yapı, toplumların giysi kültürünü oluşturur diyen Erden, Anadolu giysi kültürünü tanımamıza katkıda bulunmayı amaçlıyor...»»
Ekrem Akurgal

Net Yayıncılık

Kitapta Anadolu`nun M.Ö: 2500 - M.S 395 tarihleri arasındaki uygarlıkları ayrıntılı bir biçimde ele alınmış, ayrıca tarihten önceki çağlarM.Ö. (600.000-2.500) ile Bizans, Selçuk ve Osmanlı Kültürleri de toplu bakış halinde sunulmuştur.

Kitapta Hatti, Hitit, Hurri, Geç Hitit, Urartu, Fryg, Yunan Arkaik,Yunan Hellenistik dönemlerinin bütünü, Roma Dönemi`nin bir bölümü yazarın kendi araştırm..»»

Mehmet Önder

Elips Kitap

Milli Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser’in önce ortaöğretimde ardından ilköğretimde belirlenmiş olmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak ilköğretimde 100 Temel Eser ümit vericidir; ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza bu eserleri okutmayı başarabilirsek, "okuyan toplum" olma yolunda önemli bir adım atılmış o..»»
Lynn E. Roller

Homer Kitabevi Yayınları

Bu kitap, Phrygia`da Matar Kubileya, eski Yunanistan`da Kybele, Roma`da Magna Mater (Büyük Ana) diye adlandırılan bu tanrıçanın tapımıyla ilgili olan günümüze kalmış kanıtların tümünü bir araya getirerek inceleyen ilk kapsamlı çalışmadır. Prof. Dr. Lynn E. Roller, tarihöncesi ile Roma İmparatorluğu`nun ilk yüzyılları arasındaki yazınsal, tarihsel, arkeolojik verileri sunuyor ve bunları analiz ediy..»»
Hasan Gülsan

Derin Yayınları

ANADOLU ALEVI MUSLUMANLIGI PAYLASIMCI-YARGILAYICI»»
Esat Korkmaz

Berfin Yayınları

Bu ürün, bilimsel kaygı sürekli canlı tutularak gerçekleştirilen; Anadolu Aleviliğinin felsefesine-inancına, öğretisine ve erkânına yönelik bir çalışmadır.

Anadolu Aleviliği, "bilge" olarak karşımıza çıkan erenlerin felsefesidir, bu anlamda vahiy dışı felsefi bir dindir/inançtır; bir eren öğretisidir, bu anlamda bilimsel bir kuramdır.

Okuyucuyu üretken kılmak için inançsal ve nesnel ka..»»

Hamza Aksüt

Art Basın Yayın

Anadolu Aleviliğinin Sosyal ve Coğrafi Kökenleri»»
Mehmet Yaşar Ünal

Kendi Yayını

İlkçağ insanları, kadının doğum yapabilme özelliğini kutsal saydılar. Ana Tanrıça inancı gelişti. 25. 000 yıl etkinliğini sürdürdü. Son 6.000 yılda erkek tanrıların da ortaya çıkmasına karşın, Ana Tanrıça Kibele kültürü Anadolu`da M.S. 5`inci yüzyıla kadar devam etti Son Kibele sayılan Efes Artemis`i Meryem Ana ile özdeşleştirildi. Böylelikle Anatanrıçı ARİNNA`nın omuzları gerisindeki güneş simge..»»
Veli Sevin

Der Yayınları

Türkiye çoğu kez büyük bir açık hava müzesi olarak tanımlanır. Bu doğru bir yakıştırmadır. Çünkü bu bereketli topraklarda insanoğlu yüz binlerce yıldır yaşar gider, kah büyük devletlere ve uygarlıklara parlak imzalar atarak, kah silik ve solgun bir iz bırakarak. Onları kimi zaman Kaniş`in dar sokaklarında, kimi zaman Ephesos`un mermer caddeleinde, kimi zaman Urartu`nun yalçın kayalıklarında, kimi ..»»
İsmail Kaygusuz

Su Yayınevi

Anadolu Bilgeleri halkın içinden yetişip, onlarla birlikte yaşamış ve onların mutluluğu için çalışmıştır. İsyanları da şiirleri de türküleri de hep halk içindir... Anadolu`da yaşayan tüm halkların kardeşçe yaşamasını ilke edinen bu büyük bilge insanlar sonunda, iktidarla karşı karşıya gelmişlerdir. Kimileri öldürülmüş, asılmış, derisi yüzülmüş; kimileri de unutturulmaya çalışılmıştır. Dünd..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »