Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Alfabe Kitabı - Alfabe Kitapları

Alfabe konu başlığında toplam 80 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Alfabe kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Steven Runciman

Yapı Kredi Yayınları

Çocukluğundan itibaren hayatı yolda geçen Bizans tarihi ve Haçlı Seferleri uzmanı Sir Steven Runciman'ın kaleme aldığı son kitap. İster akademik çalışmaları nedeniyle yolu düşsün, ister merakından görmeye gitmiş olsun, Runciman bu eserinde yalnızca ziyaret ettiği mekânlara ilişkin bilgi ve gözlemlerini aktarmakla kalmıyor. İstanbul'da Pera Palas Oteli'nin önündeki bir bombalı saldırıdan kıl payı ..»»
Agatha Christie

Altın Kitaplar Yayınevi

Cinayet Alfabesi»»
Ahmet Kasım Fidan

Fidan Kitabevi

Bu kitap; Okul öncesinde, çocukları harflerle görsel olarak tanıştırmak, Harfler ve sözcükler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları şekil olarak ayrıştırmak, Nesneler arasındaki ortak özellikleri tanıma yetisini, gruplama, eşleştirme ve sıralama yapabilme becerisini kazandırmak, Çocuğun göz algısını ve dikkat yoğunlaşmasını geliştirmek için hazırlanmıştır.. (Kitabın İçinden..»»
Vedat Sağlam

Kahraman

COCUK ISIMLERI ANSIKLOPEDISI ALFABETIK KIZ VE ERKE»»
Sezar Atmaca

İletişim Yayıncılık

Denizcilik Alfabesi “çocukların/gençlerin/meraklıların/heveslilerin” kısacası “herkesin” denizcilikle “anlamlı bir ilişki kurmasına yardımcı olmak” umuduyla oluşturulmuş bir alfabe. Yazarın genel anlamıyla “deniz-tekne-insan” ilişkisi, dar anlamıyla “tekne kullanma bilgi ve becerisi” diye tanımladığı denizciliği alfabemizde bulunan harf sayısı kadar dar bir çerçeve içine..»»
Levent Uğur

Karahan Kitabevi

değiştirdik bu dünyanın alfabesini böyle biline Ö harfini başa aldık zaten yakışmıyordu Z'ye sonda olmak yumuşatmadan bıraktık G'yi üçüncü sırada Ü el kaldırdı uzaklardan beni unutmayın diye koyduk dördüncü sıraya boynu bükük kaldı R'nin bir kıyakta ben yaptım ona aldım beşinci sıraya aynalar satılmasın diye körler mahallesinde yerleştirdik L'yi altıncı sıraya bir hak daha tanıdı..»»
Levent Uğur

Karahan Kitabevi

değiştirdik bu dünyanın alfabesini böyle biline Ö harfini başa aldık zaten yakışmıyordu Z’ye sonda olmak yumuşatmadan bıraktık G’yi üçüncü sırada Ü el kaldırdı uzaklardan beni unutmayın diye koyduk dördüncü sıraya boynu bükük kaldı R’nin bir kıyakta ben yaptım ona aldım beşinci sıraya aynalar satılmasın diye körler mahallesinde yerleştirdik L’yi altıncı sıraya bir hak dah..»»
Dilsaz Kocatürk

+ 1 Kitap

Eğlenceli Alfabe, tekrarlayan sesler ve sürprizli açılımları ile 2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanmış eğlenceli tekerlemeler pop up olarak düzenlenmiştir. (Tanıtım Yazısından) »»
Kolektif

Nakkaş

Çocuklar, İngilizceyi kolayca öğrenebilir. Nasıl mı? Tabii ki eğlenerek… Eğlenerek ingilizce öğreniyorum serisinin alphabet isimli kitabıyla çocuklar harfleri öğrenecek, yazacak, kelimeler türetip öğrendiklerini pekiştirecek… Kitapta, İngilizce alfabeyi oluşturan 26 harf, hem yazılışlarıyla hem de kelimeler türetilerek sunulmuştur. Kelimelerin Türkçe anlamları belirtilerek, çocukların kelime dağar..»»
Süreyya Berfe

Adam Yayınları

EKSIK ALFABE»»