Gün geldi ağladığım günlere ağladım. HZ. EBUBEKİR [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ahmet arif denizolgun sohbet Kitabı - Ahmet arif denizolgun sohbet Kitapları

Ahmet arif denizolgun sohbet konu başlığında toplam 120 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ahmet arif denizolgun sohbet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kenan Engin

Peri Yayınları

"Dünya sanat tarihinde olduğu gibi, benim ülkemin sanat tarihinde de toplumcu duruşlarını üretimlerine bazı sanatçılar var ve onlarda kendi dönemlerinde benimle aynı kaderi paylaşmışlar. Bütün bir yüzyılı kapsayan bu kaderle, içine gireceğimiz yüzyılda da karşı karşıya kalmak insanlık adına üzücü. Bir köşe yazarımızın dediği gibi, ben de `Düşüncelerin Özgürce Uçuştuğu Bir Dünya`yı şiddetle özlü..»»

Kollektif

Gam Yayınları

Bu kitap; Bu sessizlik ülkesinin sesli konuşan oğullarından birinin varlığı, muhalif duruşu, üretimi, ülkesinin yakın tarihindeki dönüştürücü etkisi, şarkılarının onaran gücü, ağlamamayı öğütleyen tavrı ve ilkbahar yüzlü çocukların çoğalması adına sürdürdüğü sınırlı sorumlu hayatı bilinsin ve bu hayattan küçük bir özet dursun ellerinizin arasında diyedir. Çünkü hiçbir hayat yetmeyecektir düşlerimi..»»
Haluk Sunat

Bağlam Yayınları

BOSLUGA ACILAN KAPI AHMET HAMDI TANPINAR VE YAPIT»»
Ahmet Haşim

İnkılap Kitabevi

Ahmet Haşim Düz Yazıları»»
Mustafa Balel

Dünya Kitapları

KARANFILLI AHMET GUZELLEMESI»»
Ahmet Kaya

Gam Yayınları

Ağlama Bebeğim, Acılara Tutunmak, Şafak Türküsü ve An Gelir albümlerinde bulunan Ahmet Kaya bestelerinin bağlama notaları ve gitar akorları, şarkı sözleri, bazı şarkılara ilişkin anekdotlar ve daha önce yayımlanmamış Ahmet Kaya resimleri...

Nihavend Kalmasın

Son Sevgi Olmalısın

Beni Başa

Beni Hicaza Döndürme

Garip Ayağı İflah Etmez Adamı...

-Ahmet Kaya »»

Ahmet Kaya

Gam Yayınları

Yorgun Demokrat, Başkaldırıyorum, İyimser Bir Gül ve Sevgi Duvarı albümlerinde bulunan Ahmet Kaya bestelerinin bağlama notaları ve gitar akorları, şarkı sözleri, bazı şarkılara ilişkin anektodlar ve daha önce yayımlanmamış Ahmet Kaya resimleri...

Nihavend Kalmasın

Son Sevgi Olmalısın

Beni Başa

Beni Hicaza Döndürme

Garip Ayağı İflah Etmez Adamı...

-Ahmet Kaya »»

Ahmet Kaya

Gam Yayınları

- Beni Bul

- Yıldızlar ve Yakamoz

- Dosta Düşmana Karşı

- Hoşçakalın Gözüm...

- Biraz da Sen Ağla

Nihavent kalmalısın Son sevgi olmalısın Beni başa Beni Hicaz`a döndürme Garip ayağı iflah etmez adamı - Ahmet Kaya (Arka Kapak)»»

Ahmet Hamdi Tanpınar

Dergah Yayınları

Çok cepheli bir şahsiyeti ve zengin bir kültürü olan Ahmet Hamdi Tanpınar`ı bugünün okuyucuları genllikle romanları, hikayeleri, denemeleri ve mektupları ile tanırlar. Halbuki Tanpınar, herşeyden önce bir şairdir ve bütün eserlerinde şiir duygusundan gelen sanatkarane bir pırıltı, derin hayallerle dolu çağrışımlı bir ifade vardır. Tanpınar, mistik olmamakla beraber "ezeli hakikat", "güzellik", ..»»

Ahmet Muhip Dıranas

Yapı Kredi Yayınları

Ahmet Muhip Diranas`in bu siirleri, kendisi henüz hayatta iken ilk kez Is Bankasi Kültür Yayinlari tarafindan 1974 yilinda yayimlanmisti. Siirler bu yeni baskida da ilk baskinin edisyonu esas alinarak yayina hazirlandi. Ahmet Muhip Diranas 1908 yilinda Istanbul`da dogdu. Ankara Hukuk Fakültesi`nde okurken Istanbul`a geldi. 1938`de tekrar Ankara`ya döndü. Önce CHP Halkevleri Kültür ve Sanat Ya..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »