Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Adil usta ibrahimli Kitabı - Adil usta ibrahimli Kitapları

Adil usta ibrahimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Adil usta ibrahimli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mahmut Şenol

Papirüs Yayınları

1942`de çıkarılmış Varlık Vergisi için gezici tahsildarlık görevi alanların başında Çerkes Âdil Efendi gelir.

Ülkesine, devletine, vatanına, milletine hizmet aşkıyla binbir maceranın içinde kalan Çerkes Âdil daha ilk baştan kendisini Paşa ilan edecek kadar hayâl ve hikâye hevesindedir.

Onu "paşalığa" yüreklendirenlerin başındaysa onbaşı Beşir Yaman vardır.

İkisinin karşılaştıkları..»»

Emin Karaca

Belge Yayınları

Unutulmuş Sosyalist: Esat Adil "Esat Adil Müstecaplıoğlu`nun Hayatı, Mücadelesi ve Eserleri"»»
Hakan Karakehya

Savaş Yayınevi

Adli Yargılanma Hakkına İlişkin Temel Bilgiler

Ceza Muhakemesinde Duruşmaya İlişkin Temel Bilgiler

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6. Maddesinin 2. ve 3. Fıkralarında Düzenlenen Haklar Bağlamında

Ceza Muhakemesinde Duruşma

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6. Maddesinin 1. Fıkrasında Düzenlenen Haklar Bağlamında Ceza

Muhakemesinde Duruşma »»

Uluslararası Af Örgütü

İletişim Yayınları

Başvuru Dizisi»»
Sibel İnceoğlu

Beta Basım Yayım

İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi Kararlarında Adil Yargılama Hakkı »»
M. Şehmus Güzel

Ütopya Yayınevi

"Adil Okay'la ortak bir kitap hazırlamaya ne zaman karar verdim? Adil'le tanışmamızdan, kendisinin, ailesinin, kardeşlerinin ve bilhassa babasının yaşamını öğrendikten, ağabeyi Arif Okay'la dostluğumuzdan bir süre sonra bu düşüncenin doğduğunu ve zaman içinde, güneşi göre göre, rüzgârda ve karda tomurcuklandığını ve yeşerdiğini biliyorum. İki kez öldürülmek istenen, her suikasttan sonra kala..»»
Necib Süleyman el-Haddad

Avesta Yayınları

1909 yılında M. Said isimli çevirmen Necib Süleyman el-Haddad'ın piyesini Arapça'dan Türkçe'ye yine piyes olarak çevirir ve bu, ***El-Melikü'n-Nasır Sultan Selahaddin-i Eyyübi*** ismiyle Trabzon'da Meşveret Matbaası'nda basılır. İşte elinizdeki bu çevirinin Latin harflerine aktarılmış, gözden geçirilmiş ve anlamayı kolaylaştırmak için yer yer sadeleştirilmiş halidir. O devirde Osma..»»
Kolektif

Nergiz Yayınları

Avrupa Birliği yolunda ilerleyen Türkiye'mizde ***Hukuk Devleti İlkelerine*** ışık tutucu çalışmalar yapılmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi ve Global Hukuk Eğitimi Direktörlüğü (IGUL), Hollanda tarafından harekete geçirilmiş olan ***Matra Project Mutual Understanding of Human Rights*** etkinliklerinde, EULEC Kuruluşu ile birlikte konferanslar ve sempozyumlar düzenlemiştir. Bu kitap..»»
Suzan Geridönmez

Günışığı Kitaplığı

Tipsiz, Gerzek ve Şişko... Basmakalıp anlayışları yalancı çıkaran üç genç! Kolaysa Ağlama ve Ötesi Yok kitaplarıyla tanınan, roman ve öykülerinde gençlik hallerini işleyen yazar Suzan Geridönmez yeni kitabında, günümüzün genel geçer kabullerini mizahi bir dille tartışıyor. Genç okurları yaşam-ölüm, güzellik-çirkinlik ve idealler gibi yaşamın temel kavramlarını düşünmeye davet ediyor. Roman, g..»»
Müzeyyen Yılmaz

Edam

Hiç en yakın arkadaşınıza küstünüz mü? Ben küstüm. Tavsiye etmem. Çok acı küsmek... Çiğ köfteden bile acı... iyi ki barışmak var. İyi ki yeniden yan yana olmak var. Çilekli dondurma yemek gibi... Yokuşlardan bisikletle uçmak gibi... (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »