Ödünç alınan son kuruşla ödenen ilk kuruş arasında tabii muazzam bir fark vardır. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Abdullah cevdet Kitabı - Abdullah cevdet Kitapları

Abdullah cevdet konu başlığında toplam 26 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Abdullah cevdet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hakantürk

Akademi Kitabevi

Abdullah Çatlı Kimdir? "3 Kasım 1996 Susurluk"»»
Tuncay Özkan

Alfa Yayınları

Abdullah Öcalan`ın, "9 Ekim 1998 tarihinde Suriye`den çıkmak zorunda kalmamızla birlikte başlayan ve yakalatılmak suretiyle 16 Şubat 1999 tarihinde Türkiye`ye teslim edilmemle noktalanan, gerçekten de tarihin gördüğü en kapsamlı operasyon yaşanmıştır," şeklinde tanımladığı, Yunanistan`da ise `Öcalan Fiyaskosu` olarak anılan bu operasyon Amerikan gizli servisi CIA ile Türk gizli servisi MİT ortaklı..»»
Turhan Temuçin

Destek Yayınları

Tez akşam oldu, daha yapacak çok iş var.... Abdullah Palaz O, Türkiye’nin gerçek “Tatar Ramazan”ıydı...‘Baba’ değil ‘Dayı’ydı... Kendini katil olarak değil, Allah’ın kılıcı olarak görür, cinayetlerini öyle işlerdi... O, Antep Canavarı Abdullah Dayı’ydı.. İlk cinayetini 12 yaşındayken işledi. Dayısını öldüren iki kiralık katili baltayla parçaladı. İkisi baltayla,..»»
Soner YalçınDoğan Yurdakul

Doğan Kitap

"Reis, Gladio`nun Türk Tetikçisi, Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı`nın yaşamöyküsü. Neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? Susurluk bağlantıları ve Susurluk olayına karışanlarla ilgili belgeler, bilgiler..."

- Emin Çölaşan, Hürriyet-

"Reis, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafında yazılan ve Türkiye`nin son 20 yıllık yakın tarihinin en önemli refera..»»

Ahmet Cem Ersever

Milenyum Yayınları

Celal Talabani, Irak Milli Türkmen Partisi`nin Kuzey Irak`ta Türkmen haklarını korumaya yönelik faaliyetlerini engelleyebilmek için elinden geleni yaptığı hatta, Demirci soyadını kullanan ve Snober olarak bilinen Necmettin Kakaf`a Türkmen Kardeşlik Partisi adı altında kukla bir parti kurdurduğu için Türkiye dostu oluyordu. Hem de Erbil ve Şaklawa sokaklarına Kerkük Kürdistan`ın Kalbidir sloganı..»»

Hasan Taşkın

Neden Kitap

Abdullah Gül; kapatılan Refah Partisi`nin Kayseri Milletvekili olarak ilk kez Parlamentoya girdiğinde, Türkiye Cumhuriyeti`nin 11. Cumhurbaşkanı seçileceğini tahmin eder miydi bilinmez ama; ortak görüş, bunun siyasi bir başarıya verilebilecek en güzel örnek olduğu yönünde birleşiyor. Üzerinde bu kadar yoğun bir kamuoyu baskısı varken ve Türkiye`nin içinde bulunduğu hassas geçiş dönemi devam ede..»»

Fatih Bayhan

Pegasus Yayınları

Abdullah Gül`ün hayat hikayesi hem bir siyasi komplolar dünyasını hem de toplumun genel geçer tüm inanışlarını yerle bir ediyor.

Demokratik sistemin bir başarı öyküsü aslında anlatmak istediğim.

Yani, demokrasinin ve ona inanmanın, halk iradesinin büyüyen bir deniz gibi bu ülke topraklarını kuşatmasının öyküsü...

İşte böyle bir yaşam öyküsünün satır aralarına doğru gidiliyor kita..»»

Hekimoğlu İsmail

Timaş Yayınları

Yıl 1967. Sıkıntılar günler... Cehaletin koyu karanlığı içinde, kitap okuyanlara, hayatı anlamak, inandığı gibi yaşamak isteyenlere tahammül yok! Minyeli Abdullah yayımladı. Yaşanan sıkıntıları dile getirdi, milyonların duygularına tercüman oldu. Yıl 1987. Minyeli Abdullah, evet bir roman, yasaklandı. Yazarı yargılandı. Bir yıl sonra beraat etti. Ona olan ilgi, yıldan yıla ka..»»
Mustafa Özdamar

Kırk Kandil Yayınları

Eşrefoğlu Rûmî hazretlerinin seyrân ve devranında şarıldayan hikmet ve marifet pınarlarını sizlere ulaştırma çabasının belgesidir. Yâ Selâm! (Arka Kapak) »»
Kolektif

Alfa Basım Yayım Dağıtım

Bu kitapta dünya var!... Abdullah Gül, göreve başladığı günden bu yana Türkiye toplumuna yönelik bütünleştirici bir rol oynadı. Katılımcı vizyonu ve uzlaşmacı kişiliği, Çankaya Köşkü'nü her kesimin temsil bulduğu bir makama dönüştürdü. Özel önem verdiği dış politika faaliyetlerini, Türkiye'nin bölgesel ilişkilerinin siyasi istikrar ve ekonomik işbirliği üzerine kurulu bir düzene oturtulmas..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »