Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

8 mart kadinlar bayrami tebrik sozleri Kitabı - 8 mart kadinlar bayrami tebrik sozleri Kitapları

8 mart kadinlar bayrami tebrik sozleri konu başlığında toplam 73 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki 8 mart kadinlar bayrami tebrik sozleri kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Halim Demir

Ozan Yayıncılık

Tuz- tarih dostum Halim Demir’in “12 Mart’tan, 12 Eylül’e; Üç Kuşak, Üç Kardeş, Üç Sanık” dosyasını okurken, bir kısmı tarihen ve siyaseten gayet yakınım olan “serabi eşkıyaları” yeniden anımsadım ve sevdim. Bir kitapta hem tarih hem de coğrafya şart… Belki de bu nedenle, bu kitabın dosyasını okurken, hem tarihi, hem coğrafyayı hem de bizim mahallenin asi ve aksi çocuklarını, kalbimin kardeşler..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

- Bilinen ve bilinmeyen yönleriyle 31 Mart faciası... - Meşrutiyet ve İttihat-Terakkiye yükselen muhalefet bayrağı... - Türk`ten gayrı herkes İttihatçı düşmanı olmuş... - Devriş Vahdeti, İslamcılık ve İttihad-ı Muhammedi Cemiyeti... - 31 Mart`ın ayak sesleri ve Avcı Taburları... - Kamil Paşa`nın siyaset kündesi ve İttihat Terakki`nin Türk milletine beyanna..»»
Durmuş Uyanık

Kaynak Yayınları

Türkiye`de bugüne kadar köylüler hep romanların, öykülerin, şiirlerin, sinemanın sadece konusu oldular. Onların romanı, öyküsü, şiiri hep başkalarına, (içlerinden çıkmşı veya çıkmamış) aydınlarca yazıldı. Filmleri aydınlar tarafından çekildi. D. Uyanık, Aşılı Zeytin`le, romanı yazılan köylüden roman yazan köylüye geçişin öncülüğünü yapıyor. Aşılı Zeytin, işte bu gelişmenin öyküsü. Sıradan bir k..»»

Gülten Suveren

Alfa Yayınları

Balık "19 Şubat-20 Mart"»»
Albert Camus

İthaki Yayınları

DEFTERLER 2/OCAK 1942-MART 1951»»
Oktay Ekinci

Anahtar Yayıncılık

ISTANBUL'UN ISLAMBOL ON YILI MART 1994-MART 2004»»
Gülten Suveren

Alfa Yayınları

Koç 21 Mart 20 Nisan»»
Fikret Bila

Güncel Yayıncılık

ABD’nin Irak’ı işgali öncesi ve sonrasında Ankara’da yaşanan pazarlıkların belgeleriyle birlikte nefes kesen öyküsü...

25 yıllık gazetecilik yaşamında sayısız başarıya imza atan Fikret Bilâ’nın 12,5 yıl ağır hapis cezasıyla hakkında dava açılmasına neden olan Ankara’da Irak Savaşları, Ortadoğu üzerine oynanan oyunların ve kurulan stratejilerin iç yüzünü ortaya koyuyor.

Kitapta, ABD’..»»

Edward Hallett Carr

İletişim Yayınları

1892 doğumlu İngiliz tarihçi Carr’ın birçok dile çevrilerek elden ele dolaşmış ünlü broşürü. Tarihçinin okuruna karşı sorumluluğunu yargıladığı eser. Başta Cambridge Üniversitesi olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında verdiği konferansların derlenmesi. Sovyetler Birliği uzmanı Carr’ın her düzeydeki okuyucu tarafından keyifle okunabilecek yöntembilim denemesi.»»

Sofi Tram-Semen

Elips Kitap

TURK ASTROLOJISI 21 MART-21 HAZYRAN»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »