NEDİR?

48.119 terim terim kayıtlı.

U-boat

U-boat sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
U-boat terimi E-Robot tarafından 8.2.2008 tarihinde ekledi.
U-boat şiirleri U-boat kitabı

Yorumlar
Şaban Aktaş (Homerotik)
26 Nisan 2008 Cumartesi 06:39:50
U-boat : sözcüğün kaynağı almanca (İngilizcede de yakın sözcükler birirbirine

Unterwasser/Underwater:Su altında (U)

U-Bahn gibi :Untergrundbahn-Yerinaltından giden tren (METRO )


Açıklamadan sonra boat sözcüğü, bot anlamında olduğunu düşünürsek; suyun hareket yeteneği olan botlar otomatik olarak belleğimizde canlanır.

Su altı savaş akla geldiği zaman son derece stratejik önem arzetmektedir.
Günümüzde bu tip teknoloji yalnızca savaş amaçlı değil,su altıda jeo_fizik amaçlı larak da kullanılır.
Özellikle yeni bir kavram olarak ''Deprem Avcılığı '' için su altı teknolojisi önemlidir.Bu şu demek; fay katmanlarında biriken enerjiyi daha önceden dışa tahliye ederek olması muhtemel şidetli depremlerin önüne geçilebilir.Bu bir tezdir;doğruluğunu kanıtlamak amacıyla deneyler yapılmış mıdır ???Son derece gizli hassas bir konudur.Böyle deneylerde yer kabuğu nasıl bir tepki vercek, bunu önceden kestirmek mümkün değil.Fay katmanlarırnı infilak ile kırıp alttaki enerjiyi boşaltmak isterken beklenin çok üstünde yanıcı ve patlayıcı metan gazı tabandan çıkarsa ne olur?İşte zurnanın zırt dediği yer burası !

Ancak savaş teknolojisi açısından ülkemiz açısından son derece önemlidir.Üç tarafı denizlerle kaplı bir ülkede savunma stratejilerinde öncelikli proje olmalıdır...
egedeniz
24 Nisan 2008 Perşembe 19:02:21
2. dünya savaşında Amerikan ve rus donanmalarına büyük zararlar veren, ingilizlerin korkulu rüyası deniz altılar.
Almanların düşmanı konumundaki herkes u-botlardan nasibini almıştı. Söylentiye göre marmara ve karadenizde de batık u-botlar bulunuyor.
Şaban Aktaş (Homerotik)
24 Nisan 2008 Perşembe 08:16:18
Marmara depremini çağırıştırıyor (17 Ağustos 1999 ) ????
elie
22 Nisan 2008 Salı 17:00:11
Almanların savaşı kazanmak için geliştirdikleri ama şartlar dolayısıyla tam olarak deneme yapamadan denizlere saldıkları denizaltılar.Oldukça can yaktılar...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.