NEDİR?

48.176 terim terim kayıtlı.

Hipotez

Hipotez sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Hipotez terimi E-Robot tarafından 7.2.2008 tarihinde ekledi.
Hipotez şiirleri Hipotez kitabı

Yorumlar
M. Barış ÇETİN
25 Aralık 2018 Salı 21:51:36
Örnek Hipotez
Oynanan Oyun:
Ülkemizde oynanan bir oyun var ve bu her yönden adım, adım ilerliyor. Kavram karmaşası bunların adımlarından biridir. İlk önce ülkenin birimleri sonra silahlı gücü tasfiye edildi. Milli duygularıyla oynanıp yok edilme adımları siyasi kanatları ile yapıldı.
M. Barış ÇETİN
25 Aralık 2018 Salı 18:45:11
Bilimsel Hipotezler
Örnek:
YILDIZLAR
Yıldızlar, uzaydaki "bulutsu" denilen gaz ve toz yığınlarının bir araya gelip sıkışmasıyla meydana gelen genellikle küresel yapıda olan gökcisimleridir. Yıldızlar gazlardan oluşan, etraflarına ısı ve ışık yayan gök cisimleridir. Yıldızlar yoğun ve ışık saçan bir plazma küresidir.
Parlak yıldızlardan başka gökyüzünde bazı karanlık noktalar da vardır. Bunlar kendi kendine ışık veremeyen, sönmüş yıldızlardır. Yıldızlar canlılar gibi doğar, yaşar ve ölürler. Ömrü biten yıldızlar uzay boşluğunda şiddetli bir patlamayla dağılır.
Yıldızlar, Güneş'in ışığı altında kalmadıkları zaman yani geceleri gökyüzünde görünürler. Gökyüzüne gözle bakınca bile birçok yıldız görürüz. Bize çok uzak oldukları için küçük bir nokta gibi görünürler. Göremediğimiz birçok yıldız daha vardır.
M. Barış ÇETİN
25 Aralık 2018 Salı 06:28:52
Bilimsel Hipotezler
Örnek:
DEPREM
Deprem, yer kabuğunda beklenmedik bir anda meydana gelen sarsıntı olayıdır. Başlangıç noktası yerin içinde, derinlerinde bulunan yer kabuğu katmanlarının kırılıp yer değiştirmesi sonucu yeryüzünü farklı şiddetlerde sarsması olayıdır.
Deprem, yer kabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamların, yer yüzeyini sarsma olayı.
Deprem, yer kabuğunda beklenmedik bir anda kırılmalar nedeniyle ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır.
Depremlere genelde faylar boyunca oluşan yer değişmeler neden olur. Yer kabuğunda ki tabakalarının derinlerde oluşan kaymaları nedeniyle kırılmalar olur. Bu kırılmalar çizgileri “fay” olarak adlandırılır.
M. Barış ÇETİN
24 Aralık 2018 Pazartesi 20:20:45
- Bir olayı ya da olguyu açıklayan önermelere hipotez denmektedir.
- Bilimsel yöntemde olaylar arasında ilişkiler kurmak ve olayları bir nedene bağlamak üzere tasarlanan ve geçerli sayılan bir önermedir.
M. Barış ÇETİN
24 Aralık 2018 Pazartesi 20:14:23
Örnek Hipotez:
Büyük Ortadoğu Projesini (BOP):
Şu gerçeği net olarak ortaya koyalım ki: Siyonizm; Ortadoğu’da İsrail’in arzuladığı güvenli bir bölgeyi oluşturmak, Enerji, Su ve Maden kaynaklarına sahip olmak için Büyük Ortadoğu Projesini (BOP) uygulamaya koymuştur.
Bu proje Egemen Dış Güçlerin ve İsrail’in emellerine hizmet etmekte, bölgedeki İslam varlığını ezmenin ve sindirmenin bir yolu olarak uygulanmaktadır.
Ortadoğu’yu karıştırmakla görevlendirilen illegal örgütler, bu Projenin ürünleri olduğu için Müslümanlara değil Egemen Güçlere hizmet etmektedir.
Siyonizm; BOP kapsamında İsrail ile dost bir Kürdistan devleti kurma hevesindedir. Bu amaçla PKK’yı kullanarak Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.