NEDİR?

48.139 terim terim kayıtlı.

Erbakan

Erbakan sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Erbakan terimi E-Robot tarafından 7.2.2008 tarihinde ekledi.
Erbakan şiirleri Erbakan kitabı

Yorumlar
faslı düş
11 Ağustos 2008 Pazartesi 11:10:29


En iyi adamları mı sayıyoruz Turgut Özal
İsmet İnönü ve Erdoğan...haykırış
9 Ağustos 2008 Cumartesi 12:24:26
bu güne kadar kimler neyi açıklayabildi ki?

her başa geldiğinde başımıza bir musibet geldi denilmesini de anlayamadım. o sözü bizim burda eskilerimiz rahmetli ecevit için söylerler.

şahsen erbakan hocayı bende beğenmem, lakin alaya alınacak kişi de değil
seda_sonsuzluk
8 Ağustos 2008 Cuma 18:28:47
En iyi liderimiz kayıp trilyonu açıklayamadı?????????

Lale sana katışıyorum
laledevri
7 Ağustos 2008 Perşembe 15:32:26
atabey en güzel yorumu yapmış:)
Bermuda
7 Ağustos 2008 Perşembe 04:48:33
Türkiye Cumhuriyetinin eski Başbakanı...

devlet bahçelinin ılımlı hali :)
ebruzen
6 Ağustos 2008 Çarşamba 19:04:15
valla adamın öz geçmişi ilginç çok başarılı... görüşüm şudur ki aziz devletimin başına gelen nerdeyse herkes için olumsuz yorumlar yapılmıştır ama Erbakanın artıları daha fazla diğerlerine göre kanımca..."bu hükümet memura %130 işciye %120 zam vermiştir" bu söz bile yeter sanırım...
Atabey Türksoylu
6 Ağustos 2008 Çarşamba 15:06:19
Adil düzen, adil düzen diye milleti yıllarca düzen biriymiş meğersem.
Kayıp trilyonların hesabını veremedi!
firarirüzgar
5 Ağustos 2008 Salı 17:33:34
29 Ekim 1926 yılında Sinop’ta doğdu Orta ve lise de bütün sınıfları iftiharla geçen Necmettin ERBAKAN, İstanbul Erkek Lisesi’ni 1943 yılında birincilikle bitirdi, o tarihlerde lise birincileri, Üniversitelere imtihansız alınıyordu. Fakat Necmettin ERBAKAN, bu imtiyazı kabul etmeyerek girdiği imtihanda büyük başarı gösterince, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İkinci sınıfından yüksek öğrenimine başladı.Sınıflarda ders vermek sadece, Doçent ve Profesörlerin yetkisinde olmasına rağmen, asistan olduğu halde, ders anlatmasına ve hocalık yapmasına özel izin çıktı.1953’ün Kasım ayında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne dönen ERBAKAN, Mayıs 1954 / Ekim -1955 yılları arasında askerlik görevini tamamladı. İstanbul Kağıthane’deki 6 aylık yedek subay öğreniminden sonra, Halıcıoğlu’ndaki İstihkâm bakım bölüğünde 6 ay asteğmen, 6 ay da teğmen olarak makinaların bakım ve tamiratları kısmında görev yaptı.

Bu görev esnasında, her yıl Türkiye’nin Amerika’dan istediği teçhizatların listesini hazırladı. Hazırladığı bu liste, Amerikan yardım heyetinin dikkatini çekmiş ve bir Amerikalı albay bu listeyi hazırlayan kişiyle görüşmek istediğini, okul komutanı Şeref ÖZDİLEK’e bildirmiştir. ÖZDİLEK Paşa bu Albay’ı alıp ERBAKAN’ın yanına getirmiş ve Albay, “ Siz bu güne kadar Amerika’dan yardım olarak, sadece “gizleme ağı, kürek sapı, kazma, vs.” gibi şeyler isterken, bu sene bakım bölüğündeki iş makinalarının tamiri için gereken çeşitli parçaları üretmek üzere tezgâhlar istemişsiniz. Bunları ne yapacaksınız ve nasıl kullanacaksınız? tarzında konuşunca, ERBAKAN Amerikan ordusunun kuruluş tüzüğünü açarak: “ Bizim yaptığımız görevi yapan Amerika’daki birliklerde bu tezgâhlar var da, biz de niçin olmasın? Diye karşılık verince, Amerikalı Albay söyleyecek bir şey bulamamış ve bu tezgâhlar Erbakan’ın girişim ve gayretleriyle Türkiye’ye getirilmiştirAskerlik görevinden sonra, tekrar Üniversiteye dönen Necmettin ERBAKAN, 1956 yılında Türkiye’de ilk yerli motoru imal edecek olan, 200 ortaklı Gümüş Motor Aş.’yi kurup faaliyete geçirmiştir.1965 yılında Profesör olan ERBAKAN, Şubat 1966 da Odalar Birliği Sanayi Dairesi Başkanlığını üstlenmiş, 1968 Mayıs’ında Odalar Birliği İdare Heyeti Üyeliğine getirilmiş, Mayıs 1969’da ise, Odalar Birliği Genel Başkanlığına seçilmiştir. 29 Haziran 1996’da ise kurulan Refah -Yol hükümetinde Başbakanlığı üstlenen ve 1 yıl da çok önemli hizmetler görmüştür ERBAKAN, bu hükümet memura %130 işciye %120 zam vermiştir bu da tarihte bir ilktir ve yine aynı dönemde bir ilk daha yaşanmış, ilk defa hükümet denk bütceyi sağlamıştır. bunların hepsi ve daha fazlası erbakanın bilgi ve becerisi sonucu olmuştur. işte erbakan...


Horozigo
5 Ağustos 2008 Salı 03:19:21
Tayyip'in hocası.

Varın siz düşünün. Ne kadar çaldıgını, ne kadar sattıgını.

Şaban Aktaş (Homerotik)
4 Ağustos 2008 Pazartesi 13:23:21
Falez Otel / Antalya'da alman bir bayan türk hamamındayken onun da aynı anda orada banyo yaptığın söyleyen bir alman bayana rastladım!Ayıp hoca ayıp!
Göktürkmen
4 Ağustos 2008 Pazartesi 08:10:52
Gerici, muhafazar sağcı, gösteri adamı, ama Feto ve (R)etorik ve (T)irat (E)ngelli Potomyalı ve ekibine göre/celi daha anti emperyalist.

Uyanıktır bu Erbakan Hoca, nasıl bu R.T.E. ve ABDullah Gül'ü farkedemedi anlaşılır değil?

Ufff işte ne bileyim. Ya Potomyalı ya Mezopotomyalı bunların (yani kaht-i rical anlamında) hepsi !?
egedeniz
3 Ağustos 2008 Pazar 23:52:42
O ne zaman iktidara gelse bi felaket gelmiş ülkenin başına. Aman bizden uzağa demek geliyor içinden...

laledevri
3 Ağustos 2008 Pazar 22:17:58
iktidara gelmemiz kanlımı kansız mı olacak?
bu sözlerin sahibi ve en iyi liderlik yanyana gelebilecek en son iki kelime.
cumhuriyet ve demokrasi düşmanı şeriatçı birisi
BUSHRA61
3 Ağustos 2008 Pazar 11:26:07
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi lideri
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.