NEDİR?

48.140 terim terim kayıtlı.

Derin yapılanma

Derin yapılanma sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Derin yapılanma terimi M. Barış ÇETİN tarafından 7.10.2017 tarihinde ekledi.
Derin yapılanma şiirleri Derin yapılanma kitabı

Yorumlar
M. Barış ÇETİN
22 Ekim 2017 Pazar 16:10:12
Devlete ve rejime karşı her türlü eylemi yapabilen bir tür gizli örgüt var. Rejimi yıkmak gayesiyle, sürekli bir strateji üretmeleri gerektiğine inanıyorlar. Devlette yasal olarak yapamayacağı işleri, çeşitli örgütlere ve kişilere veriyor. Bir ülkenin anayasalarında bulunan devlet yapısı dışında oluşturulmuş yapılar.
M. Barış ÇETİN
21 Ekim 2017 Cumartesi 13:55:00
Ülkemizde toplumda derin yapılanma var. Haberleşen yer altı örgüt kurmuş. Etrafında konuşma düzeni oluşturmuş. Sözlü taciz yapıyor. Bunalıma sokuyor. İntihar ettiriyor.
M. Barış ÇETİN
21 Ekim 2017 Cumartesi 13:53:28
Rakibe karşı yargıyı güç olarak kullandılar. Başta öcü olarak kabul etmiş kişiler yargılamaktadır, gerçekleri; gerçeklere öcü diye bakarak. Yanlışı yanlışla telafi etmek ve sahtesine bakıp algılanmayan gerçeği ile yargılamaktadır. Kavram karmaşası ile baştan öcü olarak tanıtılan mefhumlar, şimdi sahteleri ile yargılatılmaktadır.
M. Barış ÇETİN
21 Ekim 2017 Cumartesi 13:50:13
Devleti ve rejimi koruduğunu öne sürerek, devlete ve rejime karşı saydığı gelişimleri önlemek için, her türlü eylemi yapabilen bir tür gizli örgüt. Sürekli bir araya gelip toplanan, gün geldiğinde yetkilerini alt kadrodan gelen özel yetiştirilmiş kişilere devreden bir gruptu. Rejimin dizginlerini tutabilmek gayesiyle sürekli bir strateji üretmeleri gerektiğine inanıyorlardı. Bunlar devletin gerçek sahiplerinin kendileri olduğunu düşünüyorlardı.
M. Barış ÇETİN
16 Ekim 2017 Pazartesi 06:07:25
Devleti ve rejimi koruduğunu öne sürerek, devlete ve rejime, karşı saydığı gelişimleri önlemek için her türlü eylemi yapabilen bir tür gizli örgüt. Bir ülkelerin anayasalarında devlet yapısı dışında oluşturulmuş yapılar. Devletin yasal olarak yapamayacağı işleri, çeşitli örgüt ve kişilere vermesi.
M. Barış ÇETİN
12 Ekim 2017 Perşembe 22:37:36
Sürekli bir araya gelip toplanan, gün geldiğinde yetkilerini alt kadrodan gelen özel yetiştirilmiş kişilere devreden bir gruptu. Rejimin dizginlerini tutabilmek gayesiyle sürekli bir strateji üretmeleri gerektiğine inanıyorlardı. Bunlar devletin gerçek sahiplerinin kendileri olduğunu düşünüyorlardı.
M. Barış ÇETİN
9 Ekim 2017 Pazartesi 17:32:27
Sinsi biçimde devletin içine sızmışlar ve Devlet için çalışmaları yaptırmamışlardır ve engellemişlerdir. Ülkemiz her ne kadar bağımsız bir Ülke olsa da ne yazık ki son noktayı koyan ve işi yapan, başka güçler vardır. Bu güçler kendilerine elit tabaka denilen bürokrasiden meclise kadar her yanı sarmış bir ağ parçası gibidir. Siyonizm’e hizmet ettikleri içindir ki, böyle bir yapılanmaya izin vermemiş olabilirler.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.