ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Gerçek aşk çok nadirdir, ama gerçek dostluk derecesinde değil. LA ROCHEFOUCAULD Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA
48.268 terim terim kayıtlı.

Deprem

Deprem sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Deprem terimi E-Robot tarafından 27.2.2008 tarihinde ekledi.
Deprem şiirleri Deprem kitabı

Yorumlar

M. Barış ÇETİN 12 Ekim 2017 Perşembe  17:24:50

Deprem konusu, yapı içindeki önemli fizik hareketi kontrol altına almak, düzeltmek veya önlemek için alınması gerekli tedbirlerle yakından ilgilidir.
Yapılarda meydana gelen fiziksel değişiklere neden olan depremlerin meydana getirdiği hasarların nedenleri ve çözüm önerileri incelenmiştir.
M. Barış ÇETİN 12 Ekim 2017 Perşembe  17:23:38

Depremler konusu 20. Yüzyılda büyük önem kazandığı bir dönemde daha da önem kazanmıştır. Ekonomik unsurlara paralel olarak teknoloji ve sistemlerde ki hızlı artışlar, öte yandan estetik ve zarif yapma düşüncesi depremlerde daha çok hasar olmuştur.
Deprem büyük can ve mal kaybına neden olan doğal bir afettir. Yer kabuğunda ki tabakalarının derinlerde oluşan kaymaları nedeniyle kırılmalar olur. Bu kırılmalar çizgileri “fay” olarak adlandırılır. Depremlere genelde bu faylar boyunca oluşan yer değişmeler neden olur.
M. Barış ÇETİN 7 Haziran 2017 Çarşamba  13:37:08

Deprem, yer kabuğu altında bulunan katmanlarda meydana gelen kırılmalar sonucunda yeryüzünün farklı şiddetlerde sarsılması olayı.
M. Barış ÇETİN 6 Haziran 2017 Salı  18:36:04

Deprem, yer kabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamların yeryüzeyini sarsma olayı.
M. Barış ÇETİN 6 Haziran 2017 Salı  12:57:08

Depremler, yer kabuğunda ki fay adı verilen kırıklarda meydana gelir. Faylar, kayanın kırılgan özelliğe sahip olmasından dolayı yüksek basınç (gerilme, sıkışma veya bükülme) altında kırılmasıyla oluşur.
M. Barış ÇETİN 6 Haziran 2017 Salı  12:53:54

Deprem, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır.
M. Barış ÇETİN 5 Haziran 2017 Pazartesi  15:56:49

Deprem, yer kabuğunda beklenmedik bir anda meydana gelen sarsıntı olayıdır. Başlangıç noktası yerin içinde, derinlerinde bulunan yerkabuğu katmanlarının kırılıp yer değiştirmesi.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.