Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerine yatan bir adam, emniyet ettiği bir dostundan, düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur. BEYDEBA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Kırık Hayatlar

Kırık Hayatlar


ISBN
: 789754472257
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 416 s.
Yıl
: 2010
Kırık Hayatlar Kitabı Tanıtım Yazısı

Kırık Hayatlar' da, yazarın, aile kurumunun kutsallığı, yalnızlığın yıpratan acısı karşısındaki alternatif duruşu, evlenme yöntemleri, gelenekler, eş seçiminde aile baskısı, komşuluk ilişkileri vb. konulardaki dikkatlerini görmek mümkündür. İç içe geçmiş çeşitli yaşam hikâyelerinin verilişindeki okuru yormayan düzen, eseri başarılı kılmaktadır. Roman hem tutku, acı, nefret vb. bireysel duyguları, hem de toplumsal bir kurum olan aileyi ve toplum yaşamındaki aksaklıkları sorgulayan bir eserdir..
(Tanıtım Bülteninden)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Kırık Hayatlar Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Kırık Hayatlar Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
**Havin_**
15 Temmuz 2014 Salı 11:08:36

Siyah beyaz sessizliğin şarkısı, yalnızlığın belki de..Zamanımızda birkaç satır dışında inanılır pek bir kanıtı olmayan yılların şimdiden pek farklı olmadığına dâir yazar tarafından çizilmiş bir tablo diyebiliriz kitap için, benzer konuları işleyen pek çok yazarımızın kitabında olduğu gibi.


Sosyal hayatın içinde belki de gözler önünde olup da üzeri örtülen bir konudan ibâret olan bu eserde yazarın ne anlattığından ziyâde nasıl anlattığı daha çok dikkat çekiyor. Toplumun en küçük yapı birimi olarak kabûl edilen birey'den yola çıkarak ailenin oluşumunu, değerini, bunun yanında yalnızlığın bireyleri nasıl etkilediğini, hayatın yön bulmasında ne denli etkili olduğu gibi hususlar üzerinde duruluyor. Dilin, yalın ve akıcılığı kezâ üslûbun devrini yansıtması eserin önemli özellikleri arasında. İşlenen konudan daha çok hattâ..Ve son olarak, vakti var dediğim eserlerden. Kitabın zorâki olarak okutulduğu dönemlerin kitabı olmalı. İlk etkisinin şiddetini hissetmek adına yoksa, zamanımız edebiyatı için bunu anlamak o kadar da kolay olmayabiliyor.


Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.

**Havin_**
Bu kitabı tavsiye etti.