İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Gülün Adı

Umberto Eco

Umberto Eco hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Gülün Adı


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 9755102450
Sayfa
: 606 s.
Yıl
: 01.01.2000
Ebat
: 12,5*19,5 cm
Gülün Adı Kitabı Tanıtım Yazısı
Gülün Adı adlı bu dev romanıyla bir anda dünyanın dört bir yanında ünlenen italyan yazarı Umberto Eco, aslında çok yönlü bir bilim adamı. İtalya` da, Bologna Üniversitesi`nde öğretim üyesi, semiolog, tarihçi, filazof, estetikçi, müthiş bir ortaçağ uzmanı, üstelik James Joyce üzerine derin araştırmalar yapmış biri. Gülün Adı , yazarın ilk romanı. 1980` de yayımlandı. Kısa sürede dünyanın pek çok diline çevrildi. 1986 ` da, yazıldığı dilden Şadan Karadeniz` in büyük bir ustalıkla dilimize çevirdiği bu roman, ülkemizde de çok beğenildi.
Filmi de dünyanın dört bucağında büyük yankılar uyandırdı. Bu romanın başarısında, yazarın Ortaçağ konusunda derin ve dolaysız bilgisinin kuşkusuz büyük payı var. Tam anlamıyla Ortaçağ dünyasını yansıtmakla birlikte
Gülün Adı, kesinlikle çağdaş bir roman: Çağdaş edebiyata yepyeni ve uzun soluk getiren özgün bir yapıt. Bir anlamda Ortaçağda geçen, Hristiyanlık düşüncesini tartışan tarihsel bir roman. Bir anlamda da ustaca kurulmuş sürükleyici, polisiye bir roman. Bu yapıtından sonra Umberto Eco, iki roman daha yazdı:Foucault Sarkacı ve Önceki Günün Adası adını taşıyan bu iki dev romanından başka Umberto Eco `nun, birbirinden ilginç deneme kitaplarını da yine Can Yayınları arasında bulabilirsiniz.

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Gülün Adı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Gülün Adı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Şükran AY
26 Haziran 2012 Salı 22:11:04Hiç tanımadığım hatta hakkında en ufak bilgiye bile sahip olmadığım bambaşka bir dünya da nefeslenmek heyecan verici olmakla birlikte edebi kalitesiylede büyük ölçüde dikkat çekiciydi.

Manastırda geçen seri cinayetler işlenirken aslında ana tema bilgi ve inanç uğruna insan aklına zarar verecek şekilde sınırların nasıl zorlandığını anlatan etkili müthiş bir kitap.Tarihi gerçekleri ve bilgileri olay örgüsüne öyle güzel yerleştirmişki yazar okurken hem heyecan verici , nabzı hiç düşmeyen bir tutku hem de bilginin doruklarına renkli,canlı, tılsımlı, objeler eşliğinde sefere çıkartan bir güzellik.

Tüm kitap severlere şiddetle tavsiye ederim.


Okunmasını tavsiye ediyor
LedA
21 Ocak 2012 Cumartesi 15:48:15

Orta çağ ve feodalitenin sanatsal anlatımı... Umberto Eco okuyup da onun hudutlarını asla tahmin edemediğimiz birikimine hayran olmamak mümkün değil.
Okunmasını tavsiye ediyor
n.kaygısız
25 Ağustos 2011 Perşembe 12:28:13

tadı damağınızda kalacak ve asla unutmayacaksınız..
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.

EgemenOzan
Bu kitabı tavsiye etti.
Şükran AY
Bu kitabı tavsiye etti.
n.kaygısız
Bu kitabı tavsiye etti.
Maide Özgüç
Bu kitabı tavsiye etti.
LedA
Bu kitabı tavsiye etti.