Her doğan çocuk, Tanrı'nın insanoğlundan hala umut kesmediği mesajını getirir. Sir Rabindranath Tagore [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Çavdar Tarlasında Çocuklar

Çavdar Tarlasında Çocuklar


ISBN
: 9789753636360
Sayfa
: 200 s.
Yıl
: 1.10.2009
Ebat
: 13,5 x 21 cm
Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitabı Tanıtım Yazısı
"Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater`ı ve Ackley`yi bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice`i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın.


Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra."


Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger`in tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler... Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield`in masumiyet arayışının iç burkucu romanı. Belki de Salinger`in.


1993`te Franny ve Zooey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger, 1963`ten bu yana yeni bir yapıt yayımlanmasına ve neredeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.NewYork`lu bir burjuva ailesinin oğlu Holden Caulfield`in "büyümeye dair" keyifli ve hüzünlü öyküsü.

Salinger`in en iyi eserlerinden biri. Türkçeye daha önce Gönülçelen adıyla çevrilen roman, bu kez İngilizce aslından Coşkun Yerli tarafından çevrildi.Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Emre Yasin KENAR
11 Şubat 2018 Pazar 23:04:21

Jerome David Salinger'ın en bilinen eseri olan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı okuru sürüklemesi, baş karakteri okurla adeta birer arkadaş haline getirmesi gibi olumlu özellikleriyle ilk yayınlandığı tarih olan 1951'den beri her zaman okunabilirliğini korumuş bir kitaptır.
Kitabın baş karakteri olan Holden Caulfield oldukça renkli bir karaktere sahip. Her ne kadar hayata yaşıtlarından daha olgun bir perspektiften baksa da içindeki çocuksu özelliklerini de asla kaybetmemiş bir kişi. Umursamaz ama bir o kadar da takıntılı. Kitabın sonunun biraz hüzünlü olduğunu söyleyebilirim. Kitapla ilgili daha fazla ipucu vermeden yazımı tamamlamak istiyorum.
Çavdar Tarlasında Çocuklar yani orijinal ismiyle "The Catcher In The Rye" dünya edebiyatının en özgün ve sürükleyici kitapları arasında yer almaktadır. Okuyucusun bol olması dileğiyle.
Okunmasını tavsiye ediyor
dtr
2 Aralık 2011 Cuma 02:17:50

bir hışımla başlanan, başlandığı gibi de biten harika ötesi bi eser. herkes ölmeden önce okumalı bu yazarı ve kitabını.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 4 kişi tavsiye ediyor.

dtr
Bu kitabı tavsiye etti.
Cessie
Bu kitabı tavsiye etti.
Emre Yasin KENAR
Bu kitabı tavsiye etti.
huseyn99
Bu kitabı tavsiye etti.