Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Biyokimya

Levent KaracaK. Muzaffer ÜstdalHaluk TestereciSezai KuşHatice PaşaoğluYusuf Türköz kitapları

Biyokimya


ISBN
: 9789758778416
Sayfa
: 987 s.
Yıl
: 1.1.2005
Ebat
: 19,5 x 27,5 cm
Biyokimya Kitabı Tanıtım Yazısı
Biyokimya, fizik ve kimya yöntemlerinden yararlanarak canlıları inceleyen, çağdaş bir bilimdir. Araştırmalarla ulaşılan bilgilere dayanır.Her kitabın, okuyucularını tatmin etmesi gerekir. Ülkemizde, daha çok yabancı dillerden seçilmiş bazı biyokimya kitapları Türkçe fmize kazandırılmaktadır. Bunlar, okuyucuların gereksinimlerini karşılamakta bize göre sınırlıdır, çünkü yazıldıkları ülke okuyucuları için ele alınmıştır.


Bir biyokimya kitabının öğrencilerimize, hekimlerimize ve genç araştırmacılarımıza yönelik hazırlanması, esas amacımız olmalıdır. Aynı düşüncelerle hazırladığımız bu kitap, çekirdek eğitim programına (ÇEP), probleme dayalı öğrenim (PDÖ) programına ve tıpta uzmanlık sınavına (TUS) uygun olarak düzenlenmiştir.Bu baskıda, tüm bölümlerin içeriği zenginleştirilmiş ve altı yeni bölüm daha*(endokrinoloji, ekstrem yaşların biyokimyası, sindirim ve emilim, suda ve yağda çözünen vitaminler, metabolizmanın doğumsal hataları, numune alımı ve özellikleri, laboratuvar verilerinin değerlendirilmesinde yaklaşımlar) metine katılarak kitabın kapsamı artırılmıştır.
Biyokimya ;Çekindek Eğitim Programı`na (ÇEP)


Probleme Dayalı Öğretim (PdÖ)


Tıpta Uzmanlık Sınavı`na (TUS
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Biyokimya Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Biyokimya Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.