Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
90 Dakikada Schopenhauer

90 Dakikada Schopenhauer


Yayınevi
ISBN
: 979975780357
Sayfa
: 80 s.
Yıl
: 01.01.1998
Ebat
: 12,5x21,5 cm
90 Dakikada Schopenhauer Kitabı Tanıtım Yazısı
"Yaşam nahoş bir şey," dedi 23 yaşındaki Schopenhauer akşam çayında yaşlı Wieland`a, "Bunun üzerine düşünmeyi ilerletmeye karar verdim," diye ekledi.


Gün gelip o zamanın Almanyasında en iyi romancılar arasına giren annesi Johanna`ya doktora tezi "Yeter Sebep Önermesinin Dört Kökü"nü uzattığında, "Bu eczacılar için yazılmış bir kitap olmalı, "alaycı yanıtını aldı. Genç dahi "Senin kitaplarından çatı katlarında bile örnek kalmadığında benimki okunacaktır," karşılığını verdi. Annesi bu kez "Senin eserlerinden ise tüm baskılar elde kalacaktır," diye parladı.


Alman felsefesinde yıllarca kimse bu filozofu ciddiye almadı. Arthur Schopenhauer, 1819 yılında asıl eserinin önsözüne şunları yazmıştır: "Artık son başvuracağım yol, okurlara bir kitabı okumasa bile kullanmasını bilmeyi hatırlatmaktır. Bu kitap birçok kitap gibi kütüphanenin bir boşluğunu doldurabilir. Veya entel bir kız arkadaşın tuvalet veya çay masasına konulabilir. Eleştirilirse en iyisi olur tabii."
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

90 Dakikada Schopenhauer Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

90 Dakikada Schopenhauer Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.