SİZ NEYİ ÖZLEDİNİZ ?
5,617 izlenme   |   296 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
Gül-Da-Ne
#

Sevgili arkadaşlar her birimiz yaşadık gördük illaki özlemlerimiz vardır .Bende burda sizlerle çocukluğumuzda yaşadığımız ve halen özlemlerini çektiğimiz ufakta olsa anıları paylaşamak isterim.
sanırım konu başlığını ben açtım ilk özlemini yazanda ben olmalıyım.
Aslında pekde uysal sayılmayan bir çocukluğum vardı. Hep acımasız hep teklikeli işleri severdim biraz da babamın bana verdiği güçtü sanırım sitede mert kadın başlıklı şiirle anıldım ama küçükkende babam bana deli poyraz derdi sanki dağlarda kırat misali çok gülerdim o lafa, baba deli poyraz ne demek ? ve anlattı bana Şarıkamışta 4 yıl askerlik yaptığında esen kar tipi boraz hepsi karışınca komutan hele bakın bizim Kars illeri yine deli poyraz estiriyo dermişi e dedim tamam da baba ben ne alaka dedi sende öylesin deli poyraz gibi esip yaptıklarınla benide şaşırtıyorsun. İşte babamı şaşırtan ve halen özlemini çektiğim ve özlediğim yaşım(ah çocukluğum)

Bakkaldan aldığımız çatapatları ayakkabımın topuğuna yapıştırıp kendi etrafımda fır fır dönerken, komşunun oğlunun korkarak anne bu kız ışıklı ayakabı ile geziyo ben korkuyorum işte o yaşları özledim...

Beğen

Yaren ali kırbıyık

MUHTEREM KARDEŞİM.MERT MERTTTTTTTTTTT KADINNNNNNNNN..

BEN İSE .ESKİ .ARAKADAŞLIK DOSTLUK SAYGI SEVGİ BAĞINI ÖZLEDİM ,,

SİZ ve / SİZLEREEEEEEEEE..

SAYGILARIMLAAAAAAA.

Feride Temel

eski saflığı bozulmamış insan yüreğini özledim birde çocukluğumda bağ zamanı tiyek arasında yıldızlara bakarak masal dinleyerek uykuyu özledim ne olur hatırlatmayın mutlu geçen çocukluğumu duygularım depreşir saygılarımla

komagen

yazılacak o kadar çok şey varki nerden başlasam bilmiyorum
o bahsettiğin yerlerde yıllarım geçti ,iyi bilirim şimdi özlemimi gidermek için ,"GÜNEŞİ GÖRÜDM" filmine gidecem anılarımı yeniden yaşamak için ,ah ah hiç unuturmuyum o fırtınalı ,karlı dağları

sabihaserin

Neyimi özledim. Elbetteb elirteyim o zaman.

Çok kısa ve öz diyorum ki !

Çok acı çok ama ne yazıkki gerçek olan birşeyler var.
İşte o da son yıllarda Ülkemizde toplumda kaybedilen ve beni kahreden birşeyler varsa işte onlarda şunlardır.

1- SEVGİ ve SAYGIYI ÖZLEDİM
2- İSTİKLAL MARŞIMIZA VE BAYRAĞIMIZA AZALAN MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARI ÖZLEDİM.
3- GÜZEL TÜRKÇEMİZE ZARAR VERİLDİĞİNDEN TÜRKÇE Yİ ÖZLEDİM
4- KİTAP OKUYAN İNSANLARI ÖZLEDİM
5- ULUÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN İZİNDE GİDENLERİ ÖZLEDİM
6- CUMHURİYET'İ KORUYANLARI ÖZLEDİM
7- HER KARIŞ TOPRAĞINDA ŞEHİT KANIMIZ OLAN ÜLKEMİZİN TOPRAKLARINA SAHİP ÇIKABİLECEK YETKİLİLERİ ÖZLEDİM.
DAHA O KADAR ÇOK ŞEY ÖZLEDİM Kİ ÜLKEMİZ ACEMİ YETKİLİLER ELİNDE KALDIKÇA DAHA ÇOK ŞEY ÖZLEYECEĞİZ ÇOKKK..

sabihaserin

Neyimi özledim. Elbette belirteyim o zaman.

Çok kısa ve öz diyorum ki !

Çok acı çok ama ne yazıkki gerçek olan birşeyler var.
İşte o da son yıllarda Ülkemizde toplumda kaybedilen değerlerimiz ve beni kahreden birşeyler varsa işte onlarda şunlardır.

1- SEVGİ ve SAYGIYI ÖZLEDİM

2- İSTİKLAL MARŞIMIZA VE BAYRAĞIMIZA AZALAN MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARI ÖZLEDİM.

3- GÜZEL TÜRKÇEMİZE ZARAR VERİLDİĞİNDEN TÜRKÇE Yİ ÖZLEDİM
4- KİTAP OKUYAN İNSANLARI ÖZLEDİM

5- ULUÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN İZİNDE GİDENLERİ ÖZLEDİM

6- CUMHURİYET'İ KORUYANLARI ÖZLEDİM

7- HER KARIŞ TOPRAĞINDA ŞEHİT KANIMIZ OLAN ÜLKEMİZİN TOPRAKLARINA SAHİP ÇIKABİLECEK YETKİLİLERİ ÖZLEDİM.

8- GERÇEK DOSTLUKLARI ÖZLEDİM..

DAHA O KADAR ÇOK ŞEY ÖZLEDİM Kİ ÜLKEMİZ ACEMİ YETKİLİLER ELİNDE KALDIKÇA DAHA ÇOK ŞEY ÖZLEYECEĞİZ ÇOKKK..ÜZGÜNÜM

ÖZLEMLERİN OLMAYACAĞI DAHA TEMİZ BİR DÜNYADA SOLUK ALABİLMEMİZ DİLEĞİMLE.
SAYGILAR

alpertunga ölmedi

GEÇEN YILLARIN HATTA DAKİKALARIN RUHUMUN DERİNLİKLERİNE İŞLEDİKLERİYLE, BENİ HAYATTAN KORKAR HALE GETİRDİĞİ ŞU ZAMANDA, ÇOÇUKLUĞUMU HATIRLAYIPTA, O KORKUSUZ ÇOÇUĞU ÖZLEMEDİM DEMEMEK ELDE DEĞİL GERÇEKTEN...ÇOÇUKLUMDA YAGAN YAGMURU BİLE ÖZLÜYORUM, KAFAMIZA ÇARPAN KOCAMAN TANELİ DOLU YAĞIŞINA RAĞMEN MAÇI BİTİRMEYEN O HIRSLI ÇOÇUĞU,SONRA BABAMIN İŞYERİNDE MEMUR AMCALARA ÇAY DEMLEYİP ONLARIN SICAK SOHBETİNİ SESSIZ VE DİKKATLE DİNLEYEN KÜÇÜK AMA KOCAMAN ÇOCUĞU,YAZLARI KÖYDE ÇAYIR TOPLARKEN KAHVALTIYI O TERTEMİZ AÇIK HAVADA YAPMAYI NİMET BİLEN ASLAN PARÇASI ÇOÇUĞU,KANALLAR BOYUNCA BİRİKMİŞ KAVAK AGACI PÜFLERİNİ YAKIP BÜYÜK BİR ZEVK ALAN HAYLAZ ÇOÇUĞU GERÇEKTEN ÇOK ÖZLÜYORUM...

Niles

aslında ben hala çocugum ki yaşım da müsait ama bi elli yaşında bile inanıyorumki çocuk kalacagım tamam belki ip atlıyamıcam cam kıramicam:) ama hala çocuklar gibi küçük şeylerden mutlu olmaya çalışacam olcamda benim de önerim şudurki insanlar aslında çocukluklarındaki saflıkla kalırlarsa ne çok incinir nede çok incitir muhakkak bu herkes için geçerli olmalıdır ne yazıkki karşınızdaki insanların sizin gibi olma ihtimali yüksek olmasada onlardan uzak durarak çocuklugunuzu ölene kadar sürdürebilirsiniz yada kendi adıma sürdürebilirim sevgiler....

BİRDAMLA SEN VE BEN

insanların biz istemeden bizden aldığı herşeyi özledim

BİRDAMLA SEN VE BEN

insanların biz istemeden bizden aldığı herşeyi özledim

istemihan2

İçimdeki küçük çocuğu.. Karşılıksız ve katışıksız sevmeyi, sevilmeyi..

Elif Masal

hayatta özlenecek geçmişten bir tek rahmetli babam var onu özledim başkada hiç bir şeye özlem duymuyorum..

N.ALTIN

Ne güzeldi çocukluğumuz bende Annemin reçelli ekmeklerini özledim hemde buram buram,
Hala yapıyorum deniyorum ama o zamanki tat yok :(

Halbuki değişen bir tek zaman reçel de var ekmekde ama o mutlulukla yenen arkadaşların şen kahkahaları yok..
Ekmek yavan kalıyor tatsız olan bu..

Özlemler bitmiyor her yaşam içinde her gönülde farklı harmanlanıyor,

Sevgili dost selam olsun paylaşımın için yüreğine,

Sevgilerimle,

guler birsozu

Memleketimi özledim
Bağımızı...
Pisiklete binip, taşlı yollarda uçarcasına gidişimi
Özledim
Gençliğimi özledim

Anamı babamı
Bu soruya binlerce özlem katılır.
Fakat ben en çok çocuklarımı özlüyorum. Torunumu

Sevgiler...

Elif Masal

geçmişten özlem duyduğum hiç birşey yok ama gelecek için var..

Şammas AVAN

Canım Annemi Çok Özledim,,,

hires

çocukluğumu özledim.herkes içten sarılırdı birbirine...çıkarsız dostluklar vardı o zamanlar..

belki bebek olmak istemezdim fakat; çocukluğuma kavuşmayı deli gibi istedim hep oraya dönmeyi...şimdi büyüdük, kocaman olduk, çocuk olamadık ama...

canımıniçi
#

çocukluğunu kim özlemez ki ? bende çok özledim.

üniversite yıllarımı özledim, okulum, arkadaşlarım,hocalarım gözümde tütüyor, hala okulda onlarla beraber olmak isterdim.

hepsini çok ama çok özledim!
Beğen

ilbilgem
#

üniversite yıllarımı özledim.
Beğen

Ahmet Bektaş
#Bilmemek ayıp değil, hatta öğrenmemek bile ayıp değil. Ama bilmeden, öğrenmeden savunmak veya yermek ayıp ötesi. Ahmet Bektaş

Bizim kuşak daha mı uygardı, bana mı öyle geliyor. Hep kızlarla oynardık. Kimse de namus meselesi yapmazdı. İp atlama, seksek, saklanbaç, ebe, kovalamaca (kızları yakalamak en zevklisiydi) yakan top.
Sonralar anarşi belası...
Beğen

Arzu Buse ERASLAN

ELBETTEKİ SİZİN KUŞAK DAHA UYGARMIŞ CAN ŞİMDİLERDE BİR NAMUS TÜRKÜSÜDÜR TUTTURMUŞLAR GİDİYORLAR AMA NOTALARI YANLIŞ FARKINDA DEĞİLLER KULAK TIRMALIYOR ONLARIN NAMUS TÜRKÜSÜ ELBETTEKİ O ZAMANLAR NAMUS DAHA ÖNEMLİ VE FAZLACAYMIŞ HATTA GÜNÜMÜZDE YAŞANAN NAMUS FACİALARININ HİÇ BİRİ YAŞANMAMIŞ AMA O DÖNEMDEKİ İNSANLAR NOTA KAÇIRMAMIŞLAR DOĞRU NOTALARLA SÖYLEMİŞLER TÜRKÜYÜ DE ONDAN DOĞRU YOLU BULMUŞ MEDENİCE YAŞAMIŞLAR ŞİMDİKİLER YOK KIZIMA BAKTIN SENİ ÖLDÜRÜRÜM ELİN BELİNE ÇARPTI KIZIMI KİRLLETTİN GİBİ YAKLAŞIYORLAR OLAYA VE HIRSLANDIRIYORLAR İNSANLARI NEYSE ÇOK KONUŞTUM BEN YAZINIZI OKUYUNCA BU SÖZLER GELİVERDİ AKLIMA SELAM VE SEVGİLER...

Yaralı Yurek

ahhh o eski zamanlardaki çocukluklarımız... İnsan geriye dönüp baktığınd hep güzel hatırladığı ve hayatı boyu unutamıyacağı güzelim çocukluğumuz. Sanırım aynı kuşaktanız yada bilemiyorum ama benimde çocukluğum sizin çocukluğunuzdaki gibi geçti. Ve o dönemlerde herşey daha güzel ve eğlenceliydi.

Sonrası ise malum...

GulBeyaz

sizin kuşak uygardıda bu kuşakları yetiştiren sizler değilmisiniz? arada biryerde kaçak var ama nerde???

ebruzen

Uygarlık bence birde şehrine göre değişiyor kanımca bazı yerlerde uygar olmamaktan ziyade temkinli olmak gerek sanırım bu devirde...

Saygılar...

asran

İlahi Ahmet Bey :) nerden nereye :)) Çocukluğunuzu özlemişsiniz demek :))) ama en çok kızları yakalamayı ;)

DENİZ_70
#

Bayramlarda sevdiklerimize tebrik kartı göndermeyi özledim.Komşunun kapısını çalıp "müsaitseniz akşama annemler size gelecek" demeyi özledim.İnsanların robotlaşmadan önceki halini özledim.Masumluğun,saflığın simgesi heidi'yi özledim.
Tertemiz aşkları,evliliğin oyuncak olmadığı yılları özledim.Değer yargılarımızın hala yitirilmemiş olmadığı zamanı özledim.Yalansız, çıkarsız ilişkileri özledim.Temiz ahlakı,büyüklere saygıyı,karşılıklı anlayışı özledim.İlişkilerin dejenere olmadan önceki halini,insanların insanlığı kirletmeden ,çirkinleştirmeden önceki halini özledim.Atamın emanet ettiği ülkemin bu hale gelmeden önceki halini özledim..Bir de rahmetli anamı özledim.
Beğen

Arzu Buse ERASLAN
#

BABAANNEMİN BENİ OKULDAN ALDIĞI ,KULLANMAM GEREKEN İLACIN SADECE ATEŞ DÜŞÜRÜLER OLDUĞU ZAMANLARI,CANIMIM SADECE KOŞARKEN DÜŞTÜĞÜMDE YANDIĞI,ELLERİMİ UZATTIĞIMDA ANNEMİN TUTTUĞU,İSTEDİĞİM HERŞEYİN ANINDA GERÇEKLEŞTİĞİ,HAYATIN GADDAR DAVRANMADIĞI ZAMANLARI ÇOKCA YAŞAYAMADIĞIM ÇOCUKLUĞUMU ÖZLEDİM...
Beğen

Mehtap ALTAN
#"Anlamak, affetmektir''... (Tolstoy)

Ayla ile özgürce ağladığımız ağlarken gülüşlere dönen yaşama kafa tutuşlarımızı özledim....

Uçurtmama omasa da uçurtması olan çocuklara bakarken ki umudu mu özledim...

Lise yıllarında okul sıralarında bıraktığım MEHTABI özledim:(

Duygu dolı sıkı bir paylaşımdı teşekkrler...

Beğen

hyazici58
#

Bir vadide dağdandağa salıncak kurmayı...
Beğen

zkf
#

çocukluğumu doyasıya yaşadığım o sokağı özledim...

halbuki arka sokağım şimdi..
annemler hala o sokakta...
hala o sokağa sık sık gidiyorum.

hala arkadaşlarıma el sallıyorum,
görüşüyorum.
ama bir şey eksik,
eksik olan ne sevgi ne dostluğumuz.

eksik olan sadece çocukluğumuz...
Beğen

fatmahasbioglu

ÇOCUK OLMAK MUTLU OLMAKMIŞ
Keşke;
hep çocuk kalsaydım
çocuk olmak
mutlu olmakmış.
Çocukken;
günler bir başka güzel
geceler başka bir sıcaktı.
Çocukken;
uykunun adı dandini
yemeğin adı mamaydı
oysa şimdi
ne rahat uykular kaldı
ne de yemeğin tadı
paylaşamaz olduk
koskoca dünyayı.
Keşke;
hep çocuk kalsaydım
çocuk olmak
mutlu olmakmış.

Ahmet Bektaş
#Bilmemek ayıp değil, hatta öğrenmemek bile ayıp değil. Ama bilmeden, öğrenmeden savunmak veya yermek ayıp ötesi. Ahmet Bektaş

Televizyon ilk yayına başladığı yıllarda her evde yoktu. Komşuluk ne kadar da sağlamdı;televizyonu olanların evine doluşurdu herkes. Televizyonun mu var derdin var dönemini yaşadık.)

Açık hava sinemalarını hatırladım. O zamanlar büyük bir ilgiyle ve ciddiyetle izlediğimiz filmler şimdi ne kadar basit geliyor değil mi. Açık havada yıldızlar altında kırık dökük sandalyelerde gazozumuzu da almışsak keyfimize diyecek yoktu. Sinemalarda bazı gösteriler de olurdu sihirbaz, hokkabaz gibi.
Ne günlerdi be...
Beğen

madencişair

madenciliğe ilk başladığım yılları...
yeni arkadaşlıklar kurmuştuk. iş dönüşü "Kardeşlik kahvehabnesi"ne gidiyor köpüklü Türk kahvesi içiyor herkes memleketinden hatıralar anlatıyordu. kimse kimsenin dedikodusunu yapmıyordu. bir de o yıllarda çok kitap okuyordum, o kitap okumaları özledim.

La_Luna

İnsanların, İnsanlığını unutmadığı mazimi özledim...

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.