Ama şan ve şerefime tanık olanların önünde ondan daha fazla söz etmek bana yakışmaz.. XIV. Louis [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ziyaret Kitabı - Ziyaret Kitapları

Ziyaret konu başlığında toplam 40 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ziyaret kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.

Kitap Yayınevi

... At sırtında, altın işlemeli bir kaftan giymiş padişah, kavuğuna siyah balıkçıl tüylerinden iki sorguç takmış, biri alnının üstüne, diğeri sağ tarafına. Padişahla birlikte altın işlemeli kaftanları içinde iki kapıcıbaşı gidiyor. Padişahın bindiği ata baştanbaşa elmaslarla süslü, silme iri inciler dikilmiş görkemli bir örtü atılmış. Padişahın arkasından at sırtında giden içoğlanları üç köşel..»»

Kolektif

Doğan ve Egmont Yayıncılık

Barbie’nin küçük kız kardeşi Chelsea soğuk algınlığına yakalanmış,  ama doktora gitmekten korkuyor. Acaba Barbie bu korkusunu  yenmesi için Chelsea’ye yardımcı olabilecek mi? Öğrenmek için, bu kardeş sevgisiyle ve birbirinden  güzel resimlerle dolu öyküyü oku!       »»
Mark Twain

Alakarga

Özellikle nefret ettiğim bir şey varsa o da linç peşinde koşan güruhtur. Adam olan bir kişi bile görmedim içlerinde. Hasta bir terziyi haklamak için horozlanacak cesareti toplamadan önce bire yüz kişi toplanmak zorundadırlar. Korkaklardan oluşur; onu besleyen halk da aynı şekilde. Üstelik, yüzde doksan dokuz, şerif de onlardan biridir. Mark Twain’den, okumaya doyamayaca..»»
Aldous Huxley

İthaki Yayınları

Tarih Toplum Kuram»»
Kolektif

Çatı Kitapları

Tarihte eşine az rastlanan bu mücadelenin yaşandığı savaş alanlarını ziyaret etmek üzere her iki tarafın da her yaştan ziyaretçileri Çanakkale'ye gelir. Zaman zaman anma törenleri, bazen ayinler, bazen de mevlitler okunur. Herkes inancının gereğini yerini getirir. Bazen günübirlik bazen de karış karış adeta toprağı koklayarak günlerce, siper siper cephe cephe dolaşır ziyaretçiler. Tabii olarak bu ..»»
Heather Amery

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Güzel bir Cumartesi sabahı, İnci ile Ege kahvaltı sofrasında keyif yaparken, dışarıdan tuhaf sesler geldi. İnekler bir şeyden korkmuş gibiydi. Çocuklar dışarı çıktıklarında gözlerine inanamadılar. Renkli resimlerle süslenmiş harika bir maceranın anlatıldığı bu eğlenceli kitap, okumayı yeni öğrenen ya da öğrenmeye başlayan çocuklar için hazırlanmıştır.Ayrıca güzel öyküleri seven minikler de bu ki..»»
Fatmagül Demirel

Doğan Kitap

XIX. yüzyılda, büyük savaşlarla ve paylaşım kaygılarıyla yeniden şekillendirilen bir dünyada büyük imparatorluklar ulus devletlere geçiş sürecini yaşıyordu. Bu dönüşüm sürecinde özel diplomatik atakların yaşanması kaçınılmazdı.

Bu dönemde Osmanlı`nın Batı`yla ilişkileri, hükümdarların birbirlerine yaptıkları ziyaretler ve kurdukları şahsi dostluklarla da yönlendirilir olmuştu. Osmanlı saray..»»

Ömer Burak Çınar

Acayip

Senin de bildiğin gibi biz çok misafirperver bir milletiz. Yemeyip yedirir, giymeyip giydirir; 'misafir kısmetiyle gelirmiş' deriz...   Kankitoşum! İşte bizim mahallemize gelenlerin kısmeti de bol kesedendi. Öyle böyle değil ama! Macera, aksiyon ve heyecan fışkırdı mahallenin dört bir yanından. Eee, bu üç kelime yan yana geldiğinde dördüncüsü de yolda demektir!   Ne ..»»
B. Traven

Oda Yayınları

"B. Traven" hem sevecen hem de acımasız gerçekçiliğiyle herkesi ve herşeyi anlatır. Maceracı Amerikalılar, kovboylar, hem coşkun hem ezilmiş Meksikalılar, çocuklar, köpekler, papazlar, sömürgeciler ve sömürülenler... "Gece Ziyaretçisi"nde Tanrı kavramı ve ölüm karşısındaki insan önemli yer tutuyor. Gençliğini bir Alman anarşisti, orta yaşlarını vatansız bir maceracı, son yıllarını da Orta Ame..»»
Tarık Behram Akın

Muştu Yayınları

Gülkiraz bu kez bir hastanın imdadına yetişiyor. Hasta ve yalnız halasının yardımına koşuyor. İlaçlarını alıyor, yemeklerini yapıyor, çorbasını içiriyor... Böylelikle takipçilerinin kulaklarına bir hakikati fısıldıyor: Mutluluğun televizyondan, internetten, bilgisayardan geçmeyen yolları da var! (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.