Açlıktan ölüyorsan, dost sana kapısını açıyor, seni sofraya götürüyor, senin için süt tasını dolduruyor, ekmeği bölüyorsa, içtiğin şey gülümsemedir. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Bu ne Acımasızlık

Bu ne Acımasızlık

Dün akşam oğlum bana seslendi, mutfakta yemek hazırlamakla meşguldüm.
- Annne gelsene sana bir video izletmek istiyorum
Bende homurdana homurdana gittim, gitmemezlik istemedim, kızmasın gücenmesin diye oysa işim vardı ya kendimce.:)
-geldim .Göster bakım neymiş.
ve facebooktan paylaşılan bir videoyu açtı. " eminim bir çok kişi izlemiştir ve izleyen herkez benim gibi lanetler yağdırıp uzunca bir süre kendine gelememiştir."
Gelelim videonun içeriğine;
Çinde bir çarşıda, çarşının güvenliği için komulan bir kameraya yakalanmış, insanlık dış insanın yüreğini parçalayan bir görüntü.
--5,7 yaşlarında ya var ya yok bir çocuk, çarşının sokağının ortasından sağ tarafına bakarak yan yan gidiyor belliki bişeye bakmakta, Tam o sırada bir münibüs peydah oluyor ve çocuğa çarpıyor. Aracın altında kalan çocuğun bacaklarının üstünden minübüsün öntekerleri geçiyor. araç durdu duracak diye düşünüyorsunuz ne gezer araç çocuğun bacaklarının üzerinden arkatekerleride geçirip gidiyor hiç birşey olmamış gibi. İnsanlar gelip gidiyorlar çocuk yerde ilgilenen yok. yeni bir araç geliyor hiç önemsemeden çocuğun üstünden geçiyor. siz seyrederken feryat ediyorsunuz orada bu olaya şahit olan hiç kimse aldırmıyor ve çocuk kanlar içinde kıpırdamaya çalışıyor sanki, sonra bir kadın yaklaşıyor alıp kenara çekiyor oturtur vaziyette gidiyor daha sonra daha genç bir kadın gelip çocuğu oradan kucağına alıp gidiyor..Bir müddet sonra yerde kanlar çocuktan son iz olarak gölet yapmış kalmış ve birde bir kadının feryadı var oturmuş ağlıyor saçını başını yolarak. Belliki annesi...

İzledim, insanların kayıtsızlığına şaşırdım bu gerçek olamaz, bu insanlık değil ya dedim. Oğluma kızdım akşam üzeri ne acelesi vardıda izlettin şimdi ben nasıl yemek yerim dedim... Acı acı tebessüm etti.. Anne bu dünyada olan şeyler..Kedi köpek eti yiyen, börtü böcekle beslenmekte olan ve insanlığını yitirmiş bu milletin, Türklerin kökünü kazımak için yaptıklarına, yine televizyonlardan Şahitlik etmedin mi, sokakda genç bir kızın ve adamın başlarını taşla ezişlerini görmedin mi? dedi..
Bir kez daha İnsan gibi, insan olmaktan ve insanların yaşadığı ve vicdanların olduğu bir Ülkede yaşıyor olmaktan Mutlu oldum. Bizler değil köpek, kedi, bir kuşa çarpsak arabayla üzülüp, durup bakan bir topluluğun fertleriyiz..

Allah kimseden vicdanını almasın ve Merhamet yoksunluğu vermesin arkadaşlar. İçimi acıtan ve beni hala etkisi altına alan bu insanlık dışı durumu sizle paylaşmak istedim.

İnci NAZ

Etiketler:
"Bu ne Acımasızlık" başlıklı yazıya
yapılan yorumları sadece site üyeleri görebilir.
(Bu seçenek yazı sahibi tarafından yapılmıştır.)

Bu yazıya yapılan yorumları görmek için üye girişi yapmalısınız...

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bu ne Acımasızlık başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
18.11.2011 15:40:32
Toplam 18 yorum yapıldı
1588 çoğul gösterim
1500 tekil gösterim

Diğer Öyküleri

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.