Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

HÜZNÜ SAÇIMA TAKTIM

HÜZNÜ SAÇIMA TAKTIM


En sahte gülüşleri bile gerçek sandığım vakitlerdeyiz. Hüznü saçıma taktığım güllerden ayıran tek şey; o kadarda güzel durmaması.
İçimde o kadar çok şey biriktirdim ki, harcamak için vakit yok. Nereye gitsem bozuklukları kullandım, bütünlüklere el değmedi henüz.

Ne çalan şarkıları duymak, nede çalınmayanlara eseflenmek gelmiyor içimden.. Yıkadıkça kirli çamaşırlarımı, asmak için yağmurum dinmesini bekliyorum. Yağmur hiç dinmeyecek gibi duruyor. Güneşin gözünü baktıkça, bıyık altından gülümseyen bulutların azizliğine uğruyorum.

Hüzün, hayal kırıklığı, yalnızlık... Hepsiyle tanışıklığımız bir o kadar eski. Hangisine daha çok nazım geçer bilmiyorum. Kadim dostlarım; hiç hayal kırıklığına uğratmadı, hiç yalan söylemedi... Fark etmek zor olmadı hesapsızlığın çölde serap görmek olduğunu. Biriktirmek istemedim yalan riya ne varsa, yanımda taşımadım yük olduğunu düşündüklerimi, kibrit kutularını hep sevdim, çökerttim kağıttan kulelerimi, nedeni yok.
x
Diz çökmek için sevdayı bekledim. Ne zaman diz çöktüysem tekmelendim. Yediğim her tekmeyi, aklıma yazdım. Boynum kıldan incedir sevdiklerime, elime vurun alın ağzımdaki lokmayı. Dünyaya bir daha gelsem yine diz çökerdim ve yine yüreğimi mağrur, aklımı örselenmiş bulurdum.

Ödetseler de inandıklarımın bedelini, zaten dünyaya gelişimizde bir ödev değil miydi?

Çatlasa da yüzüme bakıp ardımdan gülenler, ben hiç görmemiş gibi davrandım.

Mutlu sonla biten hikâyeler yazdım yüreğime. Hep gülümseyen dostlarımla yaşadım yaşamaya değer ne varsa, çocuklarımı daha doğmadan saldım yüreğimin çayırına, orada buldukları en güzel uçurtmaları gökyüzüne hediye ettiler, çorapları çamur içinde kaldı doyasıya, ayakkabılarını çoktan çıkarıp attılar.

En bildik fıkraları benden dinlediler, en tatlı şekerlemeleri aldılar elimden, bayram sabahlarını birlikte karşıladık ve birlikte uğurladık matemleri... Söküp attıkça birikmiş öfkemi, daha çok vakit ayırdım onlara, bedenleri büyüdü, ama hiç büyümedi yürekleri.

Eskidikçe anılarım, yenilerini eklemek zor olmadı, ne var ki; yenilerini, eskileri kadar çok sevemedim.
TALAN AYŞE KANCAEtiketler:


salina  | gülden celep
28 Nisan 2007 Cumartesi 21:05:55


İşte bu..
Tam da birisi mutluluğu, olumlu bakmayı sevdirdi bana.
Isıttı dedim görünüşlerini..
Ama son anda o da dedi ki;

'Eskidikçe anılarım, yenilerini eklemek zor olmadı, ne var ki; yenilerini, eskileri kadar çok sevemedim.'

Çok haklı, sadece haklı..
Değişmez mi bu?


    [ Cevap yaz ]    

anemon55  | TALAN AYŞE KANCA
3 Nisan 2007 Salı 14:51:05


teşekkür ederim.


umutla ve ışıkla takıl


talan ayşe kanca


    [ Cevap yaz ]    

2 Nisan 2007 Pazartesi 16:22:56


Güzel bir anlatım tebrikler...


    [ Cevap yaz ]    
HÜZNÜ SAÇIMA TAKTIM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
2.4.2007 12:44:10
Toplam 3 yorum yapıldı
464 çoğul gösterim
462 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.