İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

VAZGEÇMEMELİYİZ...

Yeni bir yıla çok kısa bir zaman kalmışken; beklenen, hayal edilen, ertelenen, belki de kaçırılan her güzellik içinde kısa bir zamanımız kaldı.

Zaman su misali akıp gidiyor. Ne önünde durabiliyor ne de arkasından yetişebiliyoruz. Ama hep bir yerlerde ucundan yakalamaya çalıştıklarımızla yetiniyoruz. Güzellikler içinde yaşıyor, kötülerle savaşıyor, hırs içinde büyüyor, nefret ile köreliyor ve sevgiyle huzura boğulmak için sürekli bir koşuşturmanın içinde yer alıyoruz.

Zamanı yenmeye çalışıyor, yendiğimizi sandıklarımızı tüketiyoruz.

Tükettik; yine bir yıl bir hafta bir saat bir kalem, bir kağıt, bir dergi tükettik... Kimimiz işlerimizi, kimimiz coşkularımızı, kimimiz huzurumuzu, kimimiz çiçeklerimizi, kimimiz topraklarımızı...Ve belki de kimimiz sevgilerimizi, kanlarımızı, canlarımızı tükettik. Tüketiyoruz...

Tüketmek değil, sürekli tükenmek yorucu olan...Belkide tükenmemek için sürekli tüketiyoruz.Ucundan tutmaya çalıştıklarımızla yoruluyor, yoğruluyoruz. Ve zaman geçip giderken yanımızdan.. Tutmalıyız; ucundan da olsa hayatın, tükenmekten yorularak değil daha çok tüketmeye dair... Vazgeçmemeliyiz, yeni bir saat tüketmekten.

Yeni bir haftaya başlamaktan. Yeni bir kalem bitirmekten, vazgeçmemeliyiz... Her ne olursa olsun ucundan tutacağımız mutluluklar, kenarında dolaşacağımız güzellikler var.Tükettiğimiz şu zaman girdabında..

Ve bu girdap ki bizi sürekli içine çekmek için çaba sarfetse de, VAZGEÇMEMELİYİZ...2006

D.A.

Etiketler:


2 Nisan 2007 Pazartesi 14:05:58


Tüketmekten se, yaşamalı diyorum... Tadını çıkararak..

Tükettiğimiz zamanın intikamı kötü olur, oluyor da...

Tükenmden ve tükmeden yaşayabilmek dileğiyle...

Saygılarımla...


    [ Cevap yaz ]    
VAZGEÇMEMELİYİZ... başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
1.4.2007 23:57:54
Toplam 1 yorum yapıldı
638 çoğul gösterim
627 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.