Açlıktan ölüyorsan, dost sana kapısını açıyor, seni sofraya götürüyor, senin için süt tasını dolduruyor, ekmeği bölüyorsa, içtiğin şey gülümsemedir. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

BİR KAÇIŞ

Bu gece dağları anımsadım yani aşkımıza yataklık eden zirveleri, el ele tutuşup kaçışımızı anımsadım. Bir yandan sırtımızdan soğuk kurşunların izbelerini bir yandan sevincimizden sarhoş anlarımız canlandı. İlk gece yıldızlar altında yaktığımız ateş küllünden pişirdiğimiz kumpir patateslerin yanık kokusunu aldım. Etrafımızı çepeçevre eşkiyalar sarmıştı, dağlara kaçışımızı kutluyorlardı. Biz iki ateş arasında kaldığımızı düşünerek birbirimize sarılıp korkularımızı dağıtmaya çalışırdık.

O gece uyku yutmamıştı gözlerimiz gece boyunca. Ardımızda eli silahlı büyüklerimiz, dağlar da eşkiyalara teslim bir yanımız küt, küt çarpıyordu kalplerimiz. Ve ilk heyecan ellerimiz birleştiği anlardı.

Sabah güneş doğmadan sen uyurken kırlarda sana çiçek toplamıştım. Bir deste anemon ve bir deste orkide koparmıştım, başına taç yerine gelinlikli hayallerine adamıştım. Güzel bir geceydi aşk adına, sırtımızı hedef almış mermileri saymasak mutluluk panayırında şarkılarımızı gecenin suskunluğuna paylaşmıştık.

Pişman değildik dağ başında olmaktan çünkü özgürlüğümüzü, mutluluğumuzu almıştık yanımıza, kimseyi umursamadan kaçmıştık geriden kalan uzaklara. Tam bir yıl sürdü bu mutluluk mevsimimiz. Gerisi acılarla örülüydü maziye gömdüğümüz zamanın. Korkunç bir ölüme sürgündük tek suçumuz AŞK; Yani aşık olmaktı, adına yasak aşk koymuşlardı bizlerin sevgiyle kucakladığımız aşkı.

Ve bir ölüm haberi getiren merminin kokusu etrafa dağılmıştı, masumların yargısızca infaz edilmesi ne garip şeydir Allahım! Ne garip değil mi hayatı boynunda bir ip gibi his etmek!

Z.DEVRİM

Etiketler:


8 Mart 2007 Perşembe 19:10:37


Yüreğine sağlık , kalemin daim olsun .


    [ Cevap yaz ]    

Zeynep Tavukçu  | Zeynep Tavukçu
8 Mart 2007 Perşembe 08:46:36

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Dikkatli, kontrollü ve güzel yazıyorsunuz..

Tebriklerim buna..
Az daha derin ve özgürce lütfen..
İsminiz gibi....

Sevgimle kalın..


    [ Cevap yaz ]    

7 Mart 2007 Çarşamba 21:49:43


EMEĞİNE VE BİLİNCİNE SAĞLIK DEVRİM


    [ Cevap yaz ]    

7 Mart 2007 Çarşamba 16:45:10


Can dostumdan yine harika bir yazi.Akici ve tat veren.Konusuda cok etkileci herzamanki gibi.Yüregine saglik.Sevgiyle.


    [ Cevap yaz ]    

7 Mart 2007 Çarşamba 15:44:33


akıcı bir yazı

etkileyici

kutlarım

saygım ve sevgimle


    [ Cevap yaz ]    

ırmak çağlayan  | ırmak çağlayan
7 Mart 2007 Çarşamba 15:13:48


can, yine üzmüş seni bir masum öykü demiyormuyum hep mutlu ol sen ve hep mavi kal diye hüzün kalemine yakışıyor ama ben sana yakıştıramıyorum
sevgim seninle her daim unutma bunu...


    [ Cevap yaz ]    

7 Mart 2007 Çarşamba 11:38:01


TEBRIKLER DEVRIM DAGLARDAKI TIPI YE DIKKAT..


    [ Cevap yaz ]    
BİR KAÇIŞ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
7.3.2007 11:00:48
Toplam 7 yorum yapıldı
989 çoğul gösterim
984 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.