Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Ve bizi kucağında taşıdı Tanrı

--------------------------Yediğim son kurşun,son ölüşüm burada mı olacaktı.Kader işte..Yaşanılacaklar yaşanacak,ölünecekse ölünecek.

--------------------------Bitmek bilmedi şu uğursuz gece,gökten bam telini koparmışcasına yağıyor yıldızlar ki kafanı kaldırabilirsen kaldır.Kaldır da ye alnının tam ortasına gavurun mermilerini.Yağan yıldızlar değil ki bal gibi mermi.Gökyüzü sanırsın ki bayramı kutluyor,ışıl ışıl,havai fişekler patlıyor uzaklarda bir yerlerde,şemsiye olup yıldızlar yağıyor tepemize.Otuz üçlük obüsler,havanlar.

--------------------------Bir deli yangında parmak uçlarım,siperden fırlamamak için kendimi zorlarken.Şeytan diyor ki, şimdi gövdene vereceksin suyu olacak çelik fırladığın gibi sus pus kesilecek karşıda ki birlik.Mermiler yıldız yağmurunda ediyor şölen,biz can kaygısında matemde.Ah lan,bir sigara olsaydı şimdi ben size sorardım,tellendirip de dumanını kini mi kor eder yollardım.
Sancısı eteklerime inerken korkunun ,ağırdan tebessüm ediverdi mor sabah.Gece süzdürürken son zifirini usuldan gönüllerimizde,belki de bir ümit ışığı doğuyordu Güneş’le.Ve doğdu Güneş.

--------------------------Kan kokuyordu şafak,toprak kokuyordu deniz.Aslan’dık biz.
Yer yerinden oynadı,söküldü makus talihin topları yerinden,kan su oldu terimizde.Ve acı,.döl veriyordu sırtımda bir noktada.Vurulmuştum,kahrolmuştum.Kim toplayacaktı beni şimdi bu yerlerden,kim susturacaktı beyaz duvarları,kim.?.Aslan’dık biz değil mi …
Ve ardından bir dizi ameliyatlar,hep beyaz fayanslar,hep beyazlar.Düşlerim bile.Artık tek bir düşüm var düşlerimde bir türlü çözemediğim ama hiç sıkılmadığım..Çıkarma gemilerinden kumsala atlayan yüzlerce postal,et ve kan izi yok olmuş, sancılı gece son dölünüde düşürürken sabaha,bakıyorum sadece bir çift ayak izi kumlarda.Arada mayın tarlaları ama biz geçmişişiz onları.Müstehzi kıvrılıyor dudak uçlarım,görüyorum, bizi o meşum gecede tek tek kucagında taşımıştı Tanrı...

--------------------------Başım öne düşüyor artık,ilacın şehveti yayılıyor damarlarıma. Ah birde şu dilime yapışan susuzluğum olmasa.
--------------------------Kalpazanlar utanıyorum.Utancım kendimden değil sizden inanın.Uykularınızın ninnilerle dağıldığı saatlerde,beyaz duvarların arasında soluyan Aslan’lar bir pamuk ipliğinde asılı hayata tutunmaktalar.Takılmışlar yaşamın yeşil rüzgarına anlamsız,yüzlerinde sahte olmayan gülücükleriyle.
Sessiz çığlıklarım sigaramın dumanında yollanırken Güneş’e, ellerim uzanıyor kaybolan umutlarımı tutmak için son bir gayretle.
--------------------------Sobanızın yanında okşadığınız kedinin sizce değeri ne?…….….MERSAUS …ne önemi var.noktayı çoktan koyduk.

Etiketler:


hazan mevsimi  | Asya SAKA
20 Nisan 2007 Cuma 15:56:52


Bir özür yazınıza yorum yaparken yanlışlık ile şiirinize yapmışım ikinci yorum yazınızın.


    [ Cevap yaz ]    

27 Şubat 2007 Salı 01:12:30


Elleriniz değmiş güneşe,sıcaklığa.Onca soğuk günlerin,anıların ardından.Sanki tanrı-nın kucağında.

Noktayı koyuyoruz ve güneşe uzanıyorsak yeniden...Önemi var yaşananların.
Kutluyorum,sevgilerimle.


    [ Cevap yaz ]    

sessiz71  | aslı demirel
26 Şubat 2007 Pazartesi 09:10:33


bilmem hayat bana böyle birşey yaşatırmı ama çok güzel anlatmışsınız...yaşadım bir an sanki...daldım derinliğine...tebriklerim yüreğe ve yüreğe uyup dile gelen kaleme...saygı ve sevgiyle kalın...


    [ Cevap yaz ]    

26 Şubat 2007 Pazartesi 08:32:38


ooo sevgili dostum nereye

hemen gitmek var mı bir yere

daha çooook okuyacağım kalemini

binbir lezzet ile


güzel bir yazıydı okuduğum

hele de dostan olunca

bin kat arttı mutluluğum

her ne kadar içeriği duygu yüklü de olsa

kutlarım

saygım ve sevgim ile

Mersaus.
26/02./daha çok yaşayacak


    [ Cevap yaz ]    
Ve bizi kucağında taşıdı Tanrı başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
26.2.2007 08:17:28
Toplam 4 yorum yapıldı
710 çoğul gösterim
702 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.