Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

NEDEN TOPRAK ÇIKMIYOR ÖĞRETMENİM?

NEDEN TOPRAK ÇIKMIYOR ÖĞRETMENİM?

Öğretmenin beşinci sınıflardan birine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi vardı. Ders başlamış çok güzel gidiyordu. Öğretmen, peygamberler hakkında bilgi veriyordu. İlk insan ve ilk peygamber olan Hz. Âdem’den bahsediyor, onun nasıl yaratıldığı konusunu öğrencilere bilgiler veriyordu.
Öğretmen: “Çocuklar ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Âdem topraktan yaratılmıştır.” dedi. Beşinci sınıf öğrencisi Ahmet Efe öğretmenin bu sözlerinin ardından heyecanla parmağını kaldırarak: “Hocam! İnsan topraktan yaratıldıysa, elimizi bıçak kesince elimizden neden toprak çıkmıyor? Dedi.
Ahmet Efe’nin bu sorusuna öğrenciler ve öğretmen bir an durakladı ve gülmeye başladılar. Ders öğretmeni Ahmet efeye ve sınıfa bu konuyu anlatarak açıklık getirdi. Dört ve beşinci sınıf öğrencilerinden böyle ilginç görüşlerin gelmesi derse neşe katıyordu. Bu ders de çok güzel ve verimli bir şekilde sona erdi.

20.04.2019
Yozgat

Etiketler:
NEDEN TOPRAK ÇIKMIYOR ÖĞRETMENİM? başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

NEDEN TOPRAK ÇIKMIYOR ÖĞRETMENİM? başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
9.10.2019 12:27:43
Toplam 0 yorum yapıldı
47 çoğul gösterim
46 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.