Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

BU YAZI VATANSEVER POSTU GİYİNMİŞ HAİNLERE GELSİN.

“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır”

Mustafa Kemal Atatürk.


Türkiye’de vatansever, vatan haini kimdir?


1. Toprağına, bayrağına sahip çıkan, canı pahasına koruyan kişi vatanseverdir.

2. İster sultan olsun, ister ulema olsun,ister asker, isterse de sıradan bir vatandaş olsun her kim ki savaşta ya da barışta başka devletlerle ülke çıkarlarına ters düşecek eylemler içine girmişse, ülkesine ihanet noktasında işbirliği içinde bulunmuşsa, bunu görüp durumdan nemalanmak için kim sesini çıkartmamışsa, kendi üç kuruşluk menfaatleri için vatan ve ülke haysiyetini, onurunu ayaklar altına aldırmışsa, bir karış toprağına dahi sahip çıkamamışsa (bu topraklar sınır dışında bile olsa bayrağımızın dalgalandığı her yer vatandır) bu kişilere vatan haini denir.

3. ATATÜRK bu ülkenin kurtarıcısı ve kurucusudur. Şu veya bu şekilde ülkesinin kurucusuna, onun ilkelerine, devrimlerine, bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkmayan, hatta sahip çıkmayı bırakın türlü iftiralarla tarihte tahrifat yapmaya çalışarak kendi karanlık emellerine, hainliklerine türlü kılıflar uydurmaya çalışan herkes vatan hainidir.

4. Din adı altında kendi vatandaşlarına Arap aşı yedirmeye çalışan, tarihte defalarca kez Türk Milletine ihanet etmiş arap camiasını kendi milletinden üstün tutup arap seviciliği yapan, cemaat, tarikat, abiler, ablalar, şeyhler, şıhlar yaratarak ülke bütünlüğünü bozmaya, insanların aklını karıştırıp masum din duygularını sömürenlere vatan haini denir.

5. Dahili ve harici düşmanlarını bilip bellemek, her zaman gözü açık, bilinçli olmak her vatandaşın vatandaşlık görevidir. Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği ülküde onun yolundan ayrılmadan ülke ve vatan değerlerine sahip çıkan her birey vatanseverdir.

6. Kendisine vatanseverlik maskesi takıp ağzından dini düşürmeyen, sınırsızca sömüren,bunları sadece kişisel çıkarları için, maddi fırsatlar için kullanmaktan çekinmeyen, alttan alttan ülkesinin içini oyan, yabancılara toprak üstüne toprak satan, ülkesinin önemli ve kilit taşınmazlarını çekinmeden peşkeş çeken herkes vatan hainidir.

7. Bir ülke idaresi milli eğitim, sağlık gibi önemli elemanların içini boşaltmışsa, ekonomik krizle işsizler ve açlar ordusunu her gün büyük bir hızla artırıp hiç bir şey olmamış gibi davranırken tüm bunlara seyirci kalmayı bırakın kıç yalayıcılık yapan herkes vatan hainidir.

8. Ülkesinin değerlerini, Atatürk ilke ve inkılaplarını her ne pahasına olursa olsun, tehdit, kumpas, işsizlik riskine rağmen taşımaya ve sahip çıkmaya devam eden herkes vatanseverdir.

9. Bir ülkenin ormanları sebepsiz yere sürekli yanıyorken, ülkenin su kaynakları tükeniyorken, ülkenin burnunun dibinde petrol avcılığı yapanlara kıta sahanlığı peşkeş çekiliyorken bunları alkışlayan herkes vatan hainidir.

10. Ülkenin içine sokulduğu dar boğazdan maddi ve manevi çıkar sağlamak üzere tüm değerlerinin hem de din kullanılarak, tarihte bir şekilde yerini almış tarihi kişilikler kullanılarak sürekli sunni gündemler yaratıp fakirleştikçe fakirleşen işçi,çiftçi ve halkı, zayıf düştükçe düşen ekonomiyi ve dış itibarı mışlarla ve muşlarla kamufle etmeye çalışan ve bunu her durumda ve her ortamda bıkmadan usanmadan yapan tüm kişiler birer haindir.

11. Bu ülke Türkiye Cumhuriyetidir. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ tür. Bu ülkede yaşayan herkes Türk Milletidir. Eğer ki bir ülkenin resmi dairelerinden bu tür ifadelerin kaldırıldığı görürseniz, bir milleti asimile etmek için içine bolca din soslanmış söylemlerle ’’Keşke Düşman kazansaydı’’ diyebilen şerefsizleri adamdan sayacak kadar şerefsiz olabilen insanları gördüğünüz halde bunların destekçisi ve takipçisi olmaya devam ediyorsanız siz bir hainisiniz.

Sonuç olarak iki satır edebiyat okumak için girilen bir internet sitesinde sürekli olarak karşımıza manipülasyon ustaları çıkarılıp bizlere ne yapılmak istenmektedir. Türk Milletinin bu kadar aptal olduğunu bu vicdansızlara düşündürten nedir? Kan emici yarasalar gibi aramızda gezinip 9 yaşındaki kız çocuklarımızla evlenileceği fetvası verenleri bizlere şirin göstermeye çalışarak, camilerde eğitim diye çığırtkanlık yaparak üç kuruşluk akılları ile LAİKLİK ile savaşarak şeriatı bizlere dayatabileceklerini bu hödüklere düşündürten nedir?

SENSİN!

SEN SUSTUKÇA ONLAR KONUŞUR, SEN SUSTUKÇA ONLAR HADDİNİ AŞAR, SEN SUSTUKÇA ONLAR DAHA FAZLASINI İSTER, SEN SUSTUKÇA ONLAR SAHİP OLDUĞUN AYDINLIK CUMHURİYETTEN VE LAİKLİKTEN KÖR BİR KARANLIK YARATABİLECEĞİNE DAHA ÇOK İNANIR.




Deniz...





Etiketler:

 « Önceki 10 eleştiri   1   2   Sonraki 10 eleştiri » 

21 Eylül 2019 Cumartesi 14:14:00


Kız bu önder sizden mi?
Denge durumu iiyi mi?
Bu sitede neler oluyor.
Bizde kendimize yorum yapa biliyormuyuz..
Yeniyiz de öğrenmek istiyoruz. Bilmemek ayıp değil. Bilmediğini bilmemek ayıp
Kolay gelsin abla, aferdiriz teyze de diye biliriz..
Körler sağırlar bir birini nede güzel ağırlar..
Tekrar kolay gelsin...


    [ Cevap yaz ]    

21 Eylül 2019 Cumartesi 13:14:22


Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Sözüne ve emeğine sağlık Den(iz)...


    [ Cevap yaz ]    

Önder Karacay  | Önder Karaçay
20 Eylül 2019 Cuma 22:52:06


Deniz hanım Anadolu Türk yurdudur. Burada yaşayan herkes yurttaşlık bağı ile bağlı olmayıp başka niyet ve emellerine hizmet adına Türk düşmanlığı yaoacakkarsa hainliktir bunu adı ve bunun bedeli neyse ödeyecekler.

Kimsenin babasının Çiftliği değil burası istediği yere saray yapsın istediği yeri birilerini zenginleştirmek için rant alanına çevirsin.

Son 17 yılda Serv'de talep edilen her talebi gerçekleştiren ve ekonomiyi işgal ettiren ve etmeye ortak olanlar bunun bedelini ödeyecekler.

Kimin hakkını kime peşkeş çekiyirsunuz. İktidar olmak ben ne istersen onu yaparım demek değildir

İki yüzden fazla imar yasası degistirmek çok büyük bir ahlaksızlık var demektir. Kişiye ve çıkara òzel yasa yapamaz kimse yapmîşlarsa bedelini ödeyecekler. Yok òyle yağma.

Almanya tarihi boyunca imar yasası bir kere değişmiştir. Çivi çakilsa bile kamu yararı varmı diye denetlerin.

Devlette devamlılık esastır her gelen kendi zihiyetini devlet zihniyetine dònúşturemez.

Artık bizi kimse susturamaz.

Çünkü hakliyiz.

Türk ulus devletine bağlı kalmak burada yaşamak isteyen herkesin görevidir.

Başka hiçbir datatmayı kabul etmiyoruz etmeyeceğiz.

Saygılar sunuyorum sizi kutluyorum Deniz hanım yalnız değilsiniz


    [ Cevap yaz ]    

Sarsılmaz  | Hasan Koral
20 Eylül 2019 Cuma 20:13:00


Bu konun bazı maddelerine katılmıyorum
Konulara objektif yaklaşmak gerekir
1 atatürk büyük bir adamdı lakin hatası yok değildir...
Dürüst olmak gerekir kim 1 asır önceki atasinin üzerindeki kitabeyi okuyabiliyor kimse
Birtek devrimler bizim ülkemizde yapılmamıştır..
Farklı ülkelerde ki devrimleri de incelemek lazımdır...

2.cisi bir çok konuya siyasi yaklasilmis

3 bu ülke de yaşayan herkes türk milleti değil vatandaşıdir bu ülke de 72 milletten insan var

Saygı selam ve dua ile






    [ Cevap yaz ]    

20 Eylül 2019 Cuma 14:54:02


Kurtuluş Savaşı'nda düşmanlar ile nasıl savaştıysak, şimdi de ülkemizi bölmeye calışan hainlerle ,örgütlerle aynı inanç ve kuvvetle savaşıyor ve savaşacağız...
Tebrik ederim Sevgili Deniz, sözlerin benim de sözlerimdir...


    [ Cevap yaz ]    

Serap IRKÖRÜCÜ  | Serap  Irkörücü
20 Eylül 2019 Cuma 13:25:34


Hain, haindir. Kimliği de bilinir muhtemeldir ki yol haritası da. O nedenle ona karşı önlem almak da her zaman daha kolaydır savunma hazırlamak da...

Oysa, 'içimizdeki hainler'... yani gerçek kimliğini ortaya koyacak kadar cesareti olmayan 'omurgasızlar'... girdiği her kaba sığanlar... işte asıl dikkat edilmesi gerekenler onlar. Her an 'sağ gösterip sol vurablecek' olanlar... Kıvırma payı bırakmak için her sözünü farklı anlamalara gelebilecek şekilde kullananlar...

Herkes kendi paylaşımında uygun gördüğü duyguları paylaşırken Tepki yaratan bazı paylaşımlara duyarsız kalmalarının da bir türlü nedenini kavrayamıyorum... Ak aktır, kar da karadır... Sen de yazsan öyle ben de yazsan öyle olmalı...

Birlik ve beraberlik olmadan 'arkasındaymışız' gibi göründüğümüz fikirerimizi yüksek sesle savunamayız, sadece saldırıları savmaya çalışırız...

Yazık!...
............................

Yazıdaki konunun içselleştirilmesi dileğimle Sevgili Deniz... kalemine, yüreğine sağlık... Sevgilerimle...



    [ Cevap yaz ]    

20 Eylül 2019 Cuma 12:09:49


Bi imza da benden Deniz'im.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Sevgiler.


    [ Cevap yaz ]    

muslumbayram  | müslüm bayram
20 Eylül 2019 Cuma 10:33:35


İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal…
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
‘Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettigi günler hakk'ın…
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri ‘toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arsa değer belki başım.


    [ Cevap yaz ]    

19 Eylül 2019 Perşembe 20:41:09


Keskin kılıç iyi bileylenmiş
Elbette
çok ağır yerleride var ancak son dönem manipülati ustalarına bu gerek
Ve tabi çakma yalancı ve haysiyetsiz kâfir feslioglu ekolüne.
Kazığa oturtulan memleket neferlerini öldürenlere sempati besleyecek kadar **laşanlara bu gerek hatta daha fazlası.
Tabi onlar bunu yapmaya devam edecek yoksa arpaları kesilir.
Alın terinin anlamını bilmeyenler ne anlar vatan ve millet gibi konulardan.
Çok açık ve net konuşuyorum
Dağdaki pkk lı ve ara yerde ki Işıdlılar ile bu kimi arpa yalcılarının ortak düşmanlığı cumhuriyet ve Atatürk zira
Yıllarca ortak olmadılar mı.
Bu ortaklık bitti mi sanki
Tarihin en kötü yanı asla unutmamasıdır o gün o suratlara tükürülecek.

Sinirli iken ayrı güzelsin pikachum :)


    [ Cevap yaz ]    

levent taner  | levent taner
19 Eylül 2019 Perşembe 17:24:24

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Kutlarım değerli hanımefendi

Bu bir deniz değil, okyanus

Ok yaydan çıkmış ve o iki yüzlü Janus'u vurmuş bile

Bu bir tsunami, ne denizi

Bu ülke çağlar boyu neden çok vatan haini çıkarır?

Nedeni basit aslında

Hani hep deriz ya, kıtalar arası geçiş yeriyiz diye

Jeopolitik konum yol geçen hanı kılmış bu coğrafyayı

Artı klasik bir ifade olacak yine ama, dünyanın gözü kulağı burada hep

Türklere güçlü olmaktan başka konum yok açıkçası

Aslında bu coğrafya bizim zenginliğimiz

Uygarlık tarihinin özü burası, bir açık hava müzesi bu memleket

Ama işte çok kez dezavantajını yaşıyoruz bu coğrafyanın ve bol bol ihanet üretiyoruz

Büyük Atatürk özetlemiş aslında gaflet, dalalet, hıyanet kavramlarıyla

Bu üçünü elbet birbirinden ayırmakta gerekir

Yalnız bir şeyi de unutmamalı

Gaflette ısrar dalalet, dalalette ısrar hıyanete götürür insanı

Yine de küçük bir ihtiyat payı düşmek gereği duyuyorum kıymetli hocam

Vatan sevgisi evrensel, vatana ihanet lokal ve izafidir kanımca

Bir dönem vatana ihanet sayılan bir başka dönem iade-i itibar konusu olabiliyor tüm dünya ölçeğinde

Bu yüzden vatana ihanete olgusal bakmak daha gerçekçidir kanaatimce

Kuşkusuz sizin sunduğunuz beyanname nitelikli metin de bundan farklı bir anlatım sergilemiyor

Nhayet

Yüreğinize, emeğinize, kaleminize, kelamınıza bereket

Saygı ve selamlarımla...



    [ Cevap yaz ]    


 « Önceki 10 eleştiri   1   2   Sonraki 10 eleştiri » 




BU YAZI VATANSEVER POSTU GİYİNMİŞ HAİNLERE GELSİN. başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.9.2019 15:13:57
Toplam 17 yorum yapıldı
818 çoğul gösterim
329 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.