Gerçeği her zaman savun, anlayan olmasa bile vicdanına karşı hesap vermekten kurtulursun. (Herbert George Wells) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Simulatif Küçük Notlar

Yarı çıplaklıkla uyanıyorum her sabah, hava aydınlanmadan. Çıplak bir yarımlık burada geçer akçe. O liyakate de sahip olmadığımı duymayan kaldı mı ki? Ellerim daha siyah, tırnaklarım daha beyaz.

Kahvaltının ve ışıkların sorumluluğu bana kaldı iyiden iyiye… Yaptığım çaylar odun ateşinde gerçek bir efsane oluyor. Değişti uyku düzenim, ışıklar ve vejetaryen kahvaltıları hazırlamanın sevdiğim yükümlülüğü ile… Geceye uyanıyor, gündüzden de faydalanıyorum. Hem bu saatler o kadar tatlı esiyor ki… Nehire girince çıktığında titretiyor bile bir süre. Böylesi şoklara ihtiyacım varmış!

İleri DEHB teşhisi olan bir piyanisti ikna ve motive çalışmaları gayet imece bir usulde sürüyor her gün. Bu da başka bir sorumluluk oldu. Ortak bir sorumluluk. Konservatuarda asistanlığa ’’Knulp’’lanmış O da… Çok merak ediyorum o ellerin piyano üstündeki gezintisini.

Simulasyonda kartlar yeniden dağıtılıyor! Orta doğudan uzak hissettiriyor burası. Belçika’dan gelen bir kız çocuğu anlamlandıramazken özlemlerimi. Abi demeyi de öğrenmiş. Gülümsetiyor Flemenkçe konuşsa da…

Başak Abla yakın bir köyden geliyor. Her sabah 06:30’da burada oluyor, ne 1 dakika geç ne de 1 dakika erken. Oğlu yaşasa tam Benim yaşımda olacakmış. Doğum günlerimiz de o kadar yakın ki… Kahvaltıyı beraber hazırlıyoruz. Yeşil ve zeytinyağlı Ege Yemekleri yapmayı öğretiyor bana. Hangi ot hangi civarlarda bulunur ve toplanır, es geçmiyor bu bilgileri de… Ege aksanı ve İstanbul aksanını karşılaştırıyor, kelimelerin kökleri hakkında konuşuyoruz çokça… Rone ve Hesse’ye bayıldı.

Dünyevi işler burada da buluyor Beni. Bir arkadaşım Kuşadası’ndan gelip gidiyor yanıma. Çılgın olduğunu sanan bulantı ve kusma dolu koy zaten şuracıkta. Küçük Kız, Küçük Adam diğer şuracıkta. Tek sebebidir o Dünyevi işlere burada verdiğim primin. Dünya ile orta yolumdur Küçük Kız ve Küçük Adam… Tamam, bu konularda yetkili bir ’’Abi’’ olmak burada da hoşuma gitmiyor değil… Hem gammagoblin desenli Vans da 90 dolar, kargo ile 100… Bakalım o yüce(?) devletimiz ne kadar vergi talep edecek?

Erkek bir kedi de buldu tabi. Peşimden ayrılmıyor. Sürtünme halinde sürekli. Beraber yatıyoruz. Geçen yatağıma dişi bir kedi attı. Hiç rahatsız etmedim, dışarıda yattım Ben de. Gökyüzü altında yatmanın rüyalara neler kattığını, nerelere götürüp de getirdiğini bilmeyen, anlamayan ne çok insan var… Benden ve varlığımdan çok çok önce her şey enerji diyen bir sürü bilim adamını da mı dinlemezler?

Başak Abla, dün yakın arkadaşı olan Tarot falcısı birisini getirdi, sadece bana özel. Aura görme yetisine sahip olduğunu gelir gelmez ispatladı. Tek kartlık bir Tarot falını uygun gördü. Çektiğim karta baktı. Gülümsedi, içten, sıcak, bilinçli...

-Ne diyeyim ki Ben Sana? Yürü yolunda ama koşma, düşme daha fazla. Sezgilerinin gücüne güven ve daha fazla meditasyon yap. Yolun Senin için en doğru olan. Büyüyü bozmayıp, konuyu kapatalım istersen?

Dedi. Gülümsedim, içten, sıcak, bilinçli...

Etiketler:


9 Ağustos 2019 Cuma 15:51:43


Büyücü abla deneysel görmüş iç huzuru falı patlatmış.
🙂


    [ Cevap yaz ]    

6 Ağustos 2019 Salı 16:33:05


Hikaye güzel ama noktalama işaretlerine biraz daha dikkat. Ben, dünyevi vs. kelimeleri özel isim olmadığından küçük harfle başlamalı.


    [ Cevap yaz ]    

6 Ağustos 2019 Salı 16:25:27


Adam cennette yaşıyor da biz de buradan onu izliyoruz gibi hissettim. Spritüel yolculukla aramıza karışıp cenneti mi anlatıyorsun dostum, hayırdır?

Bir de başlık simülasyon, iyi mi?

:))

Sevgilerimle...


    [ Cevap yaz ]    

Ethem_Namık  | Bay Buhar
5 Ağustos 2019 Pazartesi 11:01:45

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Yavaş yaşam, yavaş düşünmeye zorluyor insanı.

Uzun süre hiçbir şeyle ilgilenmedim, doğa ile baş başa kaldım. Inan sözcükleri unutur gibi oldum, konuşmakta zorlandım kendimi afedersin "salak"gibi hissettim.

Bomboşdu kafam, doğa ile entegre olduğumu düşündüm... az da olsa ürktüm.

Sonra yeniden insanlar geldiler teknolojileri ile birlikte ve uykusuz huzursuz geceler başladı yeniden.
Bir similasyon da benden.

Ruhsal betimlemeyi çok güzel vurgulayan yazın hoşuma gitti birazda huzunlendim içinde yaşanıyor ne de olsa ama sorun bu kadarla kalsa gülümsemeyi mutluluk ve huzur sayar insan.

Başak albaya selam, bilmesemde Flemenkce bir şeyler söyle, güzellikler ısmarla Belçikalı küçüğe.

Selamlar dostum.


    [ Cevap yaz ]    
Simulatif Küçük Notlar başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
5.8.2019 06:19:55
Toplam 4 yorum yapıldı
291 çoğul gösterim
188 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.