Zenginliği olmayan adamı, adamlığı olmayan zengine yeğ tutarım. Plutarch [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Kendime

Önemi yoktu..
Ebu cehil’in yollara attığı dikenler kadar içimi yine yakıyordu.Koskoca beton tavan haksızlık etmiyordu,her gün..her gece göğsümü ibadetgah mekanı bellemiş gibi sektirmiyordu yine.Tüm haşmeti ile sarsıyordu diyarımı..
Kanlarla bi cinayete eşlik eden duvarlar gözlerimdeki toz kümelerine tek tek şahit kalıyordu.Ve ben mekanın bedevisi, baş eğmelerimi her gece didik didik kutluyordum..haydi ört üstüne.Çek bir nefes emanet kalan nefesimi, titrermi ki tegallübün? beni yağmalayan, talan eden, toz edip cansız göğsümün içinde yurt eden bu a’lal illet senide mahcup edermi ki?..Böylesi utanmalarımı cismimle mühür ederek bırakıcam.

-Sev..
-Sevgi’li
-Sevgili’m...

Nasıl Kanayım, gölgen bile sağanak sağanak bana cennet’ti..yegane sevgili, tekrar tekrar parçalayıp atmaktan Hersek olmuş yüreğimiz...Acı işte ne satırlara sıgar ne bedene.Acı işte Secde’ye niyetlenmiş..geçmiyor, geçmiycek..Bendeki acı’nın ne halveti biter ne bayramı..|fes etme!

-Sen’de kalasın Acı-ile...sevda ile..yüregindeki cahimden öperim...*

Etiketler:


Selçuk KORKMAZ  | selçuk korkmaz
2 Ağustos 2019 Cuma 17:02:21


Önemi yoktu,ebu cehil’in yollara attığı dikenler kadar içimi yine yakıyordu.Koskoca beton tavan haksızlık etmiyordu,her gün..her gece göğsümü ibadetgah mekanı bellemiş gibi sektirmiyordu yine.Tüm haşmeti ile sarsıyordu diyarımı..Yoktu bir önemi ebu cehilin yollara döktüğü dikenlerin.
Koca beton,duvar,tavan içimi yakan acılara haksızlık etmiyordu.
Günler geceler boyu göğüs kafesimi mesken tutmuş sarmış sarılmış bedenime.

Gibi olsa nasıl olurdu ?


Hayırlı çalışmalar dilerim .    [ Cevap yaz ]    
Kendime başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
2.8.2019 14:16:18
Toplam 1 yorum yapıldı
192 çoğul gösterim
134 tekil gösterim

Diğer Mektupları