Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler. Beatrice Brown [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KİMLER KAHRAMAN KİMLER HAİN

KİMLER KAHRAMAN KİMLER HAİN

Yukarıdaki resmi ve yazıyı görünce birden Lise yollarına gidi verdik. Dersimiz tarih. Öğretmenimiz derse başlar başlamaz. Bu günkü konumuzu kimler anlatacak diye sınıfa sordu kimseden çıt yok. Çoğunluk bize bakıyor. Kal bir şeyler anlat bizi kurtar gibi. Bizde biraz naz yaptık haliyle.
Öğretmen kimse kalkmazsa sırayla her kesi sözlüye kaldırırım. Çabuk biriniz çıkın. deyince bakışlar dillere vurdu hadi, kurtar bizi başkan. Neyse biz kalktık. Başladık Osmanlı ecdadımızı anlatmaya. Bazı arkadaşlarında itirazları oldu onlar sordu biz cevap verdik konu uzadı. Sonunda aynı zamanda sınıf öğretmenimizde olan öğretmenimiz. Tamam yeter bu kadar. Geç yerine dedi ve arkasından ekledi sen bu kafayla fazla yaşamazsın deyi verdi. Bizde Onu Allah(c.c.) bilir dedik. Öğretmenimiz neden bu kadar asabileşti. Aslında pek büyütülecek bir şeyler söylemedik. Sadece millet Osmanlı ecdadımızı kötülerken bizde sadece Madem Osmanlı devleti bu kadar kötü bir devletti nasıl 650 yıl dünya liderliği yapmış. Başı sıkışan Osmanlı ecdadımızdan yardım istemiş. gibi bir kaç soruya cevap verdik. Osmanlıyı kötülemek serbest, övmek yasakmış meğer o zaman pek üzerinde durmadık. Boş verip geçtik. Zaten öğretmenlerle pek anlaşamazdık. Bir iki öğretmen hariç. O zamanlar enteresan zamanlarmış 40 günde öğretmen yetiştirilmiş nasıl oluyorsa. Hıyar bile yetişmiyor 40 günde. Bizler çok zeki olduğumuzdan 40 günde öğreniyormuşuz. şimdi 4 yıl okuyorlar yine aynı terane fark pek yok. Çok enteresan öğretmenlerimiz var idi. Matematik öğretmenimiz alırdı eline yardımcı kitabı soruyu cevabı oradan tahtaya yazardı. Sonra sizde yazın sınavlarda sorarım aynı cevabı isterim derdi. Cevabın sonuna nokta koymadınız mı? not kırardı. Ders anlatmak zor gelirdi her halde. Sonraları yazmakta zor gelmeye başladı. Bir arkadaşımızı çağırır ona yazdırırdı. Bizim oralara pek işi bilen öğretmenler gelmezlerdi. Gelende en kısa zamanda kaçmanın yollarını arardı. Dayak atmayı iyi bilirlerdi. Dersler konusunda pek verim yoktu. Hatta bir öğretmenimiz vardı hemde memleketlimiz. Türkçeyi düzgün konuşamaz Edebiyat öğretmeniydi. İngilizce derslerimize girerdi. Good morning studing ingilizcemiz o yüzden süperdir. Meğer amaç öğretmek değil, oyalamakmış şimdilerde öğreniyoruz. Gerçekleri öğrendikçe neden geri kaldığımızı anlıyoruz. Bize anlatılanları çoğu yalan, azı oyalan. Hala oyalananlarımız uyuyanlarımız çok. Güzel rüyalar görüyorlar ki uyanmak istemiyorlar.
Cehalet sadece kitap okumakla giderilemiyormuş. Doğru kitapları okumak gerekiyormuş. Bizim Ecdadımız yahudileri kurtarmış ki bize ihanet etsinler diye. Demek ki merhamet tek başına baş belası olabiliyormuş. Bizim ecdadımız ne çektiyse merhametinden, Şeytanı ve ona tapan yahudileri önemsememesi yüzündenmiş. Bu gün dünyada Zulümlerin başı, kaynağı Şeytana tapan yahudilerdir.
Müslüman kılığına girer. Şerefsizler yapar. müslümanları kötü gösterir. Hıristiyan kılığına girer Hıristiyanları kulanır. Kendileri çok temiz gözükürdü. Şimdilerde Zalimliklerini de saklama gereği duymuyorlar. Dünyanın korkaklığından, her milletin içinde onalar gibi onlardan değil. Paraya tapanları kullanıyorlar. Nereye kadar. Deniz bitti bitiyor. Karaya çıkma zamanı geldi Karada onları bekliyor olacağız. Son söz İlahi Adaletindir.
Akıllı Müslüman dinini, Şeytanı ve ona tapanları doğru kaynağından iyi okur öğrenir tedbirini alır. Son devrenin sonundayız.
Hak yerini her zaman bulur. Hak yolda hakkı ile gitmek için çaba gösterenlere selam olsun.
Hayırlı, bereketli günleriniz daim olsun.

Doğruları öğrenmeyenler yılanlarla arkadaştır. Kimi yalanlar uyutur, kimileri zehirler .

Şeytan bile Müslüman mintanı giyinmiş demiş K. Kara Bekir Paşamız.
Mintan =gömlekEtiketler: sayfam ,
"KİMLER KAHRAMAN KİMLER HAİN" başlıklı yazıya
yapılan yorumları sadece site üyeleri görebilir.
(Bu seçenek yazı sahibi tarafından yapılmıştır.)

Bu yazıya yapılan yorumları görmek için üye girişi yapmalısınız...

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


KİMLER KAHRAMAN KİMLER HAİN başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.5.2019 15:28:31
Toplam 1 yorum yapıldı
245 çoğul gösterim
231 tekil gösterim