Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiçbir şey onların bu derece canını sıkmaz. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Bir Kadın Var

Bir kadın var, ardımda bırakacağım şehrin orta yerinde. Bir çocuğun büyümeye olan arzusu kadar çoşkulu, bir çocuğun büyümesi kadar acı. Bir savaş var, ardıma alacağım geçmişin sol köşesinde. Depremi görmüş, çalkantısına gülmüş fakat yalnız düşmüş. Pek çok hayal ölmüş mazide, buruk masallar anlatmış çocuklara yaşlı bilge. Bir varmış bir yokmuş. Karanlıklarda yalnız bir adam yaşarmış ve o dehşetli gücüyle dağları eriteceğine inanırmış. Gün gelmiş mağarasının sonuna yaklaşmış, güneşe bakmış, altında el pençe divan kalmış. İşte o zaman anlamış, ya güneşe dokunacakmış, ya da güneşin doğmadığı topraklara hapsolacakmış.
Bir kadın var, nereye devrilsem gölgemden hallice. Nakaratı misali kalbimin rotasının. Ne zaman sözlerim değişse, daha da yükseliyor tınısı. Olamaz mıydı? Aah o şehrin boğuk havası, gecelere tapan hırsızı, yolları ölümsüzleştiren arsızı. Siz de bilirdiniz ki, olurdu. E kime yaradı bu sunturlu aşk kavgası? Sorma... Azrail bey kızgındır şimdilerde bana. Ölen bir daha ölmez. Kaçıncıdır şu kalbimdekinin yeniden canlanışı. En çokta gece yürüyüşlerine küserim herhalde. Milyonda bir de değilse karşıma çıkma şansın, ne anlamı var geceleri yolları arşınlamanın. Bırak yansın. Ben mi yarattım sanki şu küçük dağları. Biri de çok geçmeden uyarsın aşıkları, ayyaşın teki ansızın öldürmüş tüm umutları.
Bir kadın var, Hypnos’u imrendiren, Morpheus’a pembeler vaat eden. Rüyaların bercestesi, gecelerin buruk hikayesi. Perdeleri dost ediniyor insan. Buydu işte uyanmaya karşı en büyük isyan. İnan, bu sözlerime ne olur inan. Ne zaman gecem düşse başkasının aguşuna, cehennemi ısıttı yüreğim. Hem o yaşlı adam boşuna mı biledi dilini, "Kahrolsun yazılmış ve yazılacak olan müstakbel gerçekliğim, gözlerim -ki o bomboş nehirlerim- gözlerini arayacaksa." Birileri var işte sağda solda, Birileri hep olacak başımda. İsterdim ki kimseler kalmasa da yanımda, sen hep uyu baş ucumda. Korkuyorum da tabi, bendeki yerinin şaşası gücendirebilir diye tanrıyı. Neyse, gidiyorum işte. Elimde kazma kürek, daha çok şey var toprağa gömecek.

Etiketler: sayfam ,


12 Mayıs 2019 Pazar 09:06:26


Çok güzel olmuş ellerine sağlık


    [ Cevap yaz ]    
Bir Kadın Var başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
12.5.2019 03:39:50
Toplam 1 yorum yapıldı
121 çoğul gösterim
101 tekil gösterim